Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull vagy Kau? Esetleg...

Pitbull vagy Kau? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a két fajta nagyon külömbözik. Ott kezdeném hogy nekem volt egy kutyusom, egy mudi volt. Imádtam nagyon szerettem vele futni, és hobbi szinten csak magunknak agilityztünk, kinti benti tartással volt nálam. Rengeteget neveltem kutya oviba azután kutyasuliba jártunk. Napi 4-6 órában futottunk/sétáltunk mellete itthon foglalkoztam vele. Álom kutya volt. Nekem kiskorom óta az egyik kedvenc fajtám a kaukázusi. Tudom hogy erős kéz kell hozzá, nevelni és betanítani hogy mit szabad és mit nem. A pitbull fajtát csak nemrégiben kezdtem el megismerni. (Mármint régebben is tudtam hogy van ilyen kutya de csak nemrég ástam bele a témába). Én nem tudom eldönteni hogy melyik fajtát válasszam vagy hogy egyáltalán fel vagyok-e készülve rájuk.


Ha Kau lenne akkor föleg kinti tartással mert tudom hogy ott érzik magukat jól. De ha akar bármikor bejöhet a házba. Pluszba meg van egy mellék épület amit be tudok neki rendezni ha nem akarna bejönni akkor se a füvön aludjon folyton.


Ha pitbull lenne akkor kinti benti tartással és éjszaka behoznám.


Sétaltatás úgy ahogy az adott fajtának a legjobban megfelel.

Óriás telkünk van ahol elférne a kau de persze azt is napi rendszerességgel sétáltatnám.


Itt ugye az a kérdés hogy elöbb melyik fajtát ajánlanátok? Vagy esetleg egy másik fajtát amihez szintén kemény kéz kell de nem ennyire.


(A kemény kéz alatt nem azt értem hogy megverni)

Illetve gondolkoztam azon is hogy mind a ket fajtát akár egyszerre is tartanám csak ugy 1-2 év külömbség lenne köztük.



2020. jún. 7. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Amerikai akita. Annyi,hogy az inkább kinti kutya. Kemény kéz kell hozzá,mert makacs és önállo kutya. A falunkban van kb.4 embernek rajtunk kívül, mindegyiknél volt vele probléma (odakapott a gazdinak). A miénk soha nem tenne ilyet, bár egyszer próbálta csak megfogni a kezemet, elvertem. (Kövezzetek meg érte, de másból nehezen tanul, meg persze nem agyba-főbe, 158 cm-es nőként alapból nehéz lenne komoly kárt okozni egy 50 kg+-os állatban). Azóta meg sem próbálta. Egy gond van vele. Ha másik kutyát is akarsz mellé,akkor egyszerre vedd őket magadhoz,lehetőleg kölyökként,mert domináns és ha már felnőtt,nem fogad el másik állatot. Persze biztos van kivétel, de fajtára jellemző az agresszió más kutyákkal. Szóval ő is kemény dió,de ha kiskorában megfogod és tanítod,jó kutya és nagyon jó őrzőkutya is. Feleslegesen ritkán ugat,csak ha tényleg "akció" van.

A két fajta amit írtál..mindkettőt szeretem. Kaunk is van telken, nagyon jámbor kutya, persze ő is tud határozottan fellépni, de velünk egy angyal.

2020. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Amiota KAJom van, nem is tudnek mast elkepzelni annyia jo kutya. Orosz orkutyan is gondolkodnek a helyedben.


Talan ami a pitbull es a kaukazusi kozott van, az a boerboel! Na, az aztan a kutya.

2020. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Ha mar kutya, legyen komoly kutya. Igazad van!

Tekintelyes kutyara vagysz es ez tok jo ... probalj olyan fajtat keresni amelyiknek legkisebb a betegseg hajlamossaga. Sok kutyanak vannak tipilus betegsegei, vagy amik surun elofordulnak. Ezt en mindenkeppen figyelembe vennem.

Aztan a nyari kanikulara is kell gondolni, egy kaukazusinak nem annyira bejovos a nyar. Egy malamut meg egyenesen hogutat kap.


Ha nem olyan lesz, hogy meglatni es megszeretni hanem tenyleg megtervezed, akkor probalj meg minden szempontot figyelembe venni a valasztasnal.

2020. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
# igen komoly kutyát akarok aki egybe házörző és családtag. Ha kau lesz akkor nyáron még mindig ott van hogy felőlem bármikor bejöhet a hűtött házba és ha nem akkor vannak melléképületek amiből az egyikbe alapból tennék egy kutya ágyat és nyáron jó hűvös van benne.
2020. jún. 7. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi a 0%- ot. Szerintem annál azért hasznosabb voltam. Ennyi örömötök legyen erre az évre. :*
2020. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le a válaszolókat.
2020. jún. 8. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, nem is neked szantam. :)
2020. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sjsjyj válasza:
Amstaff
2020. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!