Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta él általába...

Melyik kutyafajta él általába a leghosszabb és legrövidebb ideig?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mindig vannak kivételek de úgy általánosságban lennék rá kíváncsi. Pont ma néztem hogy egy Berni pásztor 6-8 évig él. Van olyan kutyafajta ami ennél is kevesebb ideig él?


Meg ugye a mudi 13-14 évig él, van olyan fajta ami ennél is hosszabb ideig él általánosságban?


(Csak fajtatiszta kutyusokat írjatok. Tudom hogy a keverékek sokáig élnek mert nekünk is pl a keverék kutyánk 18 évig élt. Illetve amit írtam adatok azok a wikipédiáról vannak)



2020. jún. 7. 12:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
A csivava az 12-20 évig élhet
2020. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Német dog 6-8 évig él átlagban.


A Berni pásztor ennél több ideig bírja. A Német dog él a legkevesebb ideig a normális kutyák közül.


Vannak ilyen teacup puppy-k vagy mi a nevük. Nem hiszem hogy elismert fajták lennének de ők 1-2 évig élnek jobb esetben sajnos. Szerencsére Magyarországon nincs ilyen kutya (még)

2020. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Általánosságban a nagytestű kutyák rövidebb, a nagyon kistestűek hosszabb életet élnek.
2020. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2020. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Tudtommal a legrövidebb várható éllettartama a Bordeaxi dognak van, mindössze 5-8 év de a Dán dog is csak 6-7 év ahogy valaki már írta.

Hosszabb ideig a kistestű kutyák élnek, köztük gyakran találsz 15 évnél idősebbeket.

2020. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokt


#2 multkor láttam egy youtubernél hogy ilyen teacup puppy-t vett. Hát cukik de az áruk az égben és ráadásul nem is élnek sokáig.

2020. jún. 7. 16:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Szüleim tacsija 16 évet élt. Jó táppal volt etetve persze (Susa), de alapvetően kinti kutya volt. Szép kort élt. A németjuhász meglepő, de még megvan. Ő is 16 éves. A ritka kivétel egyike :)
2020. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18 éves nagymamám vizslakeveréke, de lehet hogy már idősebb.
2020. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: 18 éves a nagyid??xd. Jó, nwm gondoltam komolyan.

Egyébként (szerintem) a tacsi él legtovább, 20 évig is aaziszem

2020. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legtöbb kistestű kutya megéli a 14-15 évet. 18 éves sem ritka.
2020. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!