Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy közép-ázsiai juhász vagy...

Egy közép-ázsiai juhász vagy egy amerikai bulldog az erősebb?

Figyelt kérdés
Semmi párbajoztatási kényszer, egy novellaíró versenyhez kellene csupán, amiben szerepel kutyaviadal, a fajtákat szabadon választhattuk, én ezt a kettőt néztem ki. Ha van jobb ötletetek meghallgatom, lehetőleg ne pitbullt mondjatok.
2020. jún. 7. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Kangal- ez a kutyafajta a legerősebb amennyire tudom. Az amerikai bulldog szerintem kitartóbb lenne egy viadal során, mint egy káj. Persze ettől függetlenül elítélem a kutyaviadalokat én is, ez csupán elmélet. Falun lakom, 12 évig volt rotim. Egy távolabbi ismerős akinek pittbullja volt felvetette a viadal lehetőségét. Felemeltem a ruhát az oldalamon, ahol egy vadásztőr volt az övemen. Ezután többé nem akarózott előhozakodni ezzel a témával.
2020. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Amerikai bulldog? :) Viccelsz? Az egy kis mutyur a KAJhoz kepest ... par perc es megadna magat. Ez biztos!


Mondom ezt ugy, hogy a kutyam oldalat mar verte be amerikai bulldog (csupancsak nevelesi szandekkal) ... akkora hematoma volt az oldalan mint egy teniszlabda.

Szuka bulldog nevelte az alabaimat, meg egy ivartalanitott cane corso es egy pici csivava :)

2020. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Kozbe jutott eszembe csak, hogy szemleltetni lehessen a kulonbseget:


Az az amerikai bulldog szuka kutya aki felnevelte a KAJomat, ma siman elfut a kutyam hasa alatt. Van az utcaban egy masik szuka bulldog es az is siman elfer a KAJ hasa alatt.

2020. jún. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek ment a zöld. Jöhetnek még válaszok továbbra is. :)
2020. jún. 7. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kangal fajtának járj utána. Nem a vita kedvéért de a Közép-Ázsiai nem harci kutya. Ami pedig a méretet illeti, nem a kutya mérete számít a harcban, hanem harc mérete a kutyában. De ez persze csak feltevés. Emberek közti küzdelmet szívesebben nézem :)
2020. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Alapvetően nincs olyan, hogy erősebb, de persze mégis van.

Számít a tömeg, de mellette a fürgeség, az edzettség és a tapasztalat is.

A kangal körül van egy kialakult tévhit. Amiket videókon lehet látni kangal név alatt, azok 95%-ban nem kangalok, hanem mixek.

Az amerikai bulldog nem kicsi kutya, viszont elég heterogén. Eleve két típusát különböztetik meg, van a standard és a bully. Kb. rottweiler méretűek, ami természetesen kis túlzással valóban eltörpül egy kau, káj, komondor mellett, de azért nem lehet leírni, hiszen itt jön be a képbe az edzettség, a szívósság, a tapasztalat.

Ha átlagos kutyákat nézünk, úgy gondolom nincs esélye egy káj ellen az ambullnak, de ha az utóbbi edzett kutya, esetleg még tapasztaltabb is verekedés terén, akkor győzhet. Pásztorkutyákat két módon lehet legyőzni. Orr vagy végtagfogás úgy, hogy ne tudjon harapni.

2020. jún. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!