Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leállítani a...

Hogy tudom leállítani a kutyám ha ugat?

Figyelt kérdés

A probléma azzal van, hogy a kutyákat ugatja meg, ami eléggé kellemetlen szokott lenni, mert elég sok kutya van a lakótelepen. Furcsálom, mert nem mindig és nem mindegyiket ugatja meg. Kiskorába emberekkel és kocsikkal is ezt csinálta, de arról leszoktattam, ugyanazokkal a módszerekkel nem megy a kutyákról. Mentett kutya, tehát arra is lehetne "fogni", de mellette vannak kutyahaverjai, akikkel őrült módjára tudnak játszani. Ha több kutya között van, akkor általában nincs ilyen probléma, csak sajnos az utóbbi időkbe nem tudom elvinni oda, ahol eddig voltunk, mert csatlakozott egy másik kutya, akivel nem találják a közös hangot és pár bunyó is volt ebből.

Próbáltam a Cesar módszerét is, leültettem amikor jött egy kutya stb.de semmi nem használ. Néha teljesen ijesztő, mert szerintem tiszta agresszívan ugat, de mások azt mondják, hogy félelemből fakad.

Amikor ugat alig lehet visszafogni, ez akkor is így van, amikor már csak meglátja, lefekszik és alig lehet megmozdítani, de megharapni nem mer senkit, csak ugat.

Kutyaiskolába megyünk ősszel, amikor indítják az új tanfolyamot, de addig nem szeretném elhúzni ezt a problémát. Olyan oktatót, aki házhoz jön egyet se találtam itthon, akinek tetszenének a módszerei. Ti tudnátok ilyen embereket írni, aki ért is hozzá?


Mások szerint jobban tenném, ha vissza vinném a menhelyre, mert nem tetszik nekik, hogy ugat. Ezt nyílván nem fogom tenni, ez az egy probléma van vele.


1 év körüli ivartalan pit-agár keverék szuka.

Nem az első kutyám, az előzőek is jól neveltek voltak, náluk is voltak ilyen problémák, de letudtam szoktatni őket azokkal a módszerekkel, amiket a mostani kutyámnál is próbáltam..



2020. jún. 7. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Izgatottsagbol akarna odamenni, ismerkedni ... ezert cirkuszol es akaratossagbol fekszik le.


Sima neveletlenseg, rossz szocializacio. Ha nem tudsz magadtol eredmenyt elerni, akkor valoszinu nem jol csinalsz valamit.


Egyszeru tiltassal tudnad a kutyat kordaban tartani, de valojaban a kutya nem figyel rad. Azt kell elerned elso sorban, hogy erdekesebb legyel a kornyezetnel. Ezt vagy kezbol etetessel, vagy labdara raizgatassal erheted el.


Ha ilyen izgatott a kutya, akkor valoszinu porazfegyelem sincs. Ezt is a tiltassal tudod elerni ... sokat kell gyakorolni.


Nem tudom merre laksz, de ha konnyen elerheto Szentendre, akkor az ottani kutyasuliban keresd meg Rozsa Robit. Ert hozza es azt is megmondja, hogy mit csinalsz rosszul.


Vidd tobbet kutyak koze a kutyadat.

2020. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy elég könnyen kezelhető probléma, csak sok gyakorlás kell és elmúlik.


Ha hámmal sétáltok, váltsatok nyakörv-póráz kombóra, ezzel könnyebben irányítható a kutya.

Cesar módszere kicsit több, mint, hogy megpróbálod leültetni a kutyát :P, ő inkább egy retriever pórázzal a megfelelő időben, az eszköz megfelelő használatával szokta büntetni a nemkívánt viselkedéseket. Ezt amúgy bármelyik valamire való oktató meg tudja neked mutatni és hatásos is.


Nekem is van egy kutyám, aki ezt csinálta, megtanítottam neki, hogy mit jelent a "nem" (=fejezze be nagyon gyorsan, amit csinál és ha ez sikerül, nagyon megdícsérem), majd mikor ugatott egy kutyára, rászóltam, ha abbahagyta dícsértem, de nyílván volt olyan is, mikor nem volt elég, akkor ment a pórázrántás is, párszor pedig annyira bepörgött, hogy csak akkor vette észre magát, mikor beálltam elé - ez nyílván az elején volt nagyon, mikor hozzám került-. Pár hét alatt megtanulta és mostmár nagyon szépen sétál.


Nem tudom, hogy merre laktok és mennyit utaznátok ezért maximúm, de nagyon sok olyan kutyaiskola van, ami nem tanfolyamos rendszerben működik, én meglátogatnék a helyedben pár ilyen órát, mert messze van még az ősz.

2020. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mai 2 sétánál már tudatosabban mentem vele, szinte minden rezzenését figyeltem, amikor kutya volt a közelbe és a leírt módszereitek alapján cselekedtem és nem ugatott meg senkit, köszönöm! :)

Egyébként van olyan nap, amikor senkit és van amikor mindenkit megugat, nem tudom mitől függ.


#1es Sajnos mint leírtam megszűnt arra a lehetőség, hogy kutyák közé vigyem úgy, hogy eltudjam engedni, így csak séta közbe tud játszani pórázon a barátaival, amit nagyon sajnálok..

2020. jún. 8. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel mentett kutya így az is feltételezhető, hogy valami olyan trauma érte ami miatt így viselkedik, nem tudja hogy kezelje az érzéseit meg ezeket az ingereket, és agressziót vált ki belőle. Ez lehet méret, fajta, szín, mozgás, bármi ami kiváltja. Ezt az előző válaszok mellé írom, és nem helyettük, ez jutott pluszban eszembe. Nálam a gyors figyelem elterelés vált be, valahogy ezzel sikerült rábírnom hogy figyeljen rám ha azt kérem, és már a játéka nélkül is a hangomra figyel.
2020. jún. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!