Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az a kutyának nem...

5476 kérdése:

Szerintetek az a kutyának nem baj ha éjszaka meg van kötve? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy tacskó kutyusom

Nagyon okos, mindent tud, nem szökik el, nagyon szeretem

De az az egy gond van vele hogy az udvarba sok a Virág

És a kutya sokat kapar

De csak éjszaka

Ezert mondták a szüleim hogy éjszakára kössük meg, szerintetek ha este meg kötöm a kutyát, ugyanaz mintha kenelbe zárnám?

Vagy nem esik neki olyan rosszul hogy nem hallgat rám?

Régen mindig elszökött, nem hallgatott rám, és ettől félek hogy ha éjszakánként megkötöm, akkor újra nem hallgat rám

Légyszíves írjátok le a véleményeteket

Nagyon szeretem, nem akarom megkötni

De a szüleimnek meg a virág nagyon fontos, de meg értem, szerintetek mit tegyek?

Most már bízik bennem a kutya, nagyon össze nőttünk

És félek hogy rossz hatással lesz rá, illetve lelkiismeret fordalásom van ha még kötöm

Sokszor le csesztem hogy ne kaparjon de mindig

Van hogy két hónapig nem kapar, utánna egy éjszaka 3helyen

Es mindig a virágokat

Pedig el van kerítve, meg tudná különböztetni

Mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat illetve a véleményeket

Kérem ne hordjanak le, nekem ez amit kérdeztem tényleg fontos

Köszönöm a válaszokat



2020. jún. 7. 22:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Inkább be kellene engedni a házba! A tacskó pont nem kerti kutyának való!
2020. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam egyébként, mert egy tacskó, foxi vizsla keverék

Tehát hosszabb szőrű egyébkén, nem fázik

Házba, nem hozhatom be

De úgy olvastam hogy ha éjszaka megkötöm az nem baj, mert olyan mintha éjszaka kennel e zárnánk be, magyarul hogy tudjon pihenni a kutya

Ez igaz?

2020. jún. 7. 22:31
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem inkább kenelbe rakd, vagy ha van valami fészeretek, vagy valami. Most hol van?? Megkötötted? Nem bántásból kérdezem, csak kíváncsiságból
2020. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Azt sem tudod, hogy kossed meg ... es ha este felcsavarodik?
2020. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Én inkább kenelbe zárnám a helyedben. Főleg ha még sosem volt megkötve.

Valószínűleg éjszaka észre veszi a rágcsálókat és vagy a rovarokat és azokat próbálná megfogni. Ami megint egy jó megoldás lehetne a virágok védelmére az egy gyenge villany pásztor, hamar meg tanulná hogy nem igazán buli oda menni. 1-2x megcsípné az orrát és becsalni sem tudnád utána. Megoldás lehetne még az elektromos nyakörv (a rezgő vagy sípoló!) ami akkor aktiválódik mikor a tiltott területhez ér. De meg 1-2 a kutya számára büdös növény ültetése is segíthet.

Lehet sokak számára az ötleteim nem tetszetősek de meg mindig jobb mint láncra verni

2020. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
#5 na ne mondd azt hogy jobb árammal fegyelmezni... a növény valóban jó lehet... A kikötözéssel az a baj hogyha szerencsétlenül magára tekeri akkor abból baj lehet. Inkább akkor zárjátok be valahova...
2020. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért ezt tisztázzuk már! Se a vizsla, se a foxi, se a tacskó nem kerti kutyának való! Ezek keveréke hogy lenne jó kintre? Ha meg csak biodísznek van kutyátok, minek tartjátok?
2020. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
#6 vagyok és #7nek egyébként teljesen igaza van, de nyilbán nem azért van kint mert nem szereted hanem gondolom mert a szüleid így engedték meg... De nem lehetne valami kompromisszum, hogy csak éjszakára beengeditek? Vagy ha nem akkor kenelbe tegyétek és azt jó puhára béleljétek ki...
2020. jún. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igazából kennel nincsen, kéne csinálni, de most az a helyzet hogy minden szinten nagyon okos kutya, csak a virágot kaparja, szerintem is valami férgeket érez, de akkor is

Házba biztos hogy nem jöhet be

Maximum, a Kennel, rá kell venni apukám hogy csináljon

Egyébként volt régen láncon, mikor mindig elszökött, de mióta foglalkozom vele azóta nem szökik el, nincs ilyen gond, csak a Virág...

Az a baj, utálom ha még van kötve, aludni sem tudok olyankor...

A láncon sosem tekeri be magát, csak mellette utalom ha éjszaka láncon van, sajnálom

Lehet hogy alszik, de biztos hogy nem jó beki

2020. jún. 7. 23:54
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem simán elkezdhet rossz irányba fejlődni a jelleme, hiszen rengetegszer mondják, hogy a kutyák megorulnek a láncon. Ráadásul ha kikotod akkor meg emiatt fog feljelenteni a szomszed, es meg lehet ugatni is fog ejszaka, ami miatt meg idegesebb lesz a szomszed.
2020. jún. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!