Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutyám sétáltatás...

Kamasz kutyám sétáltatás során elkezdett "vadászni "a többi sétáló kutyára amit korábban nem csinált. Lefekszik a földre , pilózik és várja hogy ráugorhasson a közeledő kutyára.Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ledominálom és nem engedem felkelni amíg el nem mennek de korábban egy figyelj parancs is elég volt ha húzni kezdett a másik felé és nem is pilózott. Lehet h a COVID miatt azt hiszi hogy most védenie kell engem a többi kutyától?(A járvány alatt átmentem vele a túloldalra ha jött egy sétáltató.) Hogy szoktassam le ?

2020. jún. 8. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Tereld el a figyelmét valamivel, akár egy határozott póráz rántással.
2020. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Azért csinálja mert hónapok óta átjársz vele a másik oldalra ha jön egy kutya, így nem ismerkedett már más állattal egy jó ideje. Így csak egyre izgatottabb lesz mindig, ha kutyát lát.


Az a megoldás hogy ha kutyát látsz akkor közel mentek hozzá, megkérdezed a másik kutya gazdájától hogy barátságos e a kutyája, odaengedheted-e hozzá. Ha azt mondja igen, akkor leülteted a kutyádat, megvárod hogy a szemedbe nézzen és akkor odaengeded a másikhoz. Ezzel két dolgot tanítasz neki: akkor megyünk oda más kutyához ha a gazdi megengedi, illetve azt hogy ha jól viselkedik, akkor meg lesz a jutalma és mehet szagmintát venni:) Egy pár hónap következetes gyakorlás és sok kutya után már nem fog kelleni ezt a rituálét végigcsinálni mert megtanulja hogy mi a protokoll.


Ha nem tudod leültetni és elérni hogy rád nézzen akkor az alap probléma itt van, nem máshol. Ugyanis a lényeg az lenne hogy minden esetben mielőtt a kutyád csinál valamit rád nézzen útmutatásért és engedélyért. Ha csak tépi a pórázt és szugerálja a másik kutyát akkor lépj vele egyet hátra (távolabb a másik kutyától), egészen addig, amig abba nem hagyja a húzást. Ha nem húz, akkor lehet megint közelebb menni. Ha megint elkezd húzni, akkor megáll, és ha kell, ismét hátra. Az elején ez sok idő de ahogy gyakoroljátok egyre rövidebb. Így tudod megtanítani a kutyát hogy ha húz valami felé és türelmetlen akkor nem hogy közelebb nem kerül, de eltávolodik attól amit nagyon szeretne.


Meg kell nevelni és meg kell tanítani gondolkodni a kutyát.

2020. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

#2 ez tök jó, de én el is küldenélek a búsba ha előttem kezdenél el így cseszekedni, mert a mi sétánkat zavarnád meg. Én nem értem hogy a fenébe tudtok egy idegen embert és kutyát eszközként használni úgy hogy ő nem egyezett bele.


Kérdező, a kutyám kiköpött mása a tiednek. Nálunk az vált be, hogy ha kutya jön, a pórázt áthurkolom a nyaka körül és nem feszítem, de nem hagyom lehajolni/lefeküdni/megállni. Néha adok neki parancsot, hogy pl üljön le vagy kövessen lábnál, hogy tereljem a figyelmét. Ha jól viselkedik akkor a kutyát elhagyva mehet szaglászni, de nem mehet visszafelé és nem bámulhatja hosszan a kutyát, emellett nagy dicséret. Ha rosszalkodik morog/ugat/ugrál, akkor a grabancánál földre nyomom és addig tartom míg le nem nyugszik és nem a kutyával akar foglalkozni minden erejével. Ezt persze megelőzi egy erélyes NEM parancs, de a végén nincs szidás. Nekem ez eddig a leghatékonyabb módszer a kutyámnál, el tudtuk érni hogy még mindig figyeli a többi kutyát, de már egyre rövidebb ideig és egyre nyugodtabb az elhaladás más kutya mellett.

2020. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Szocializacio, porazfegyelem, tiltas ... ezzel kezdodik ... kesobb ha el is szeretned engedni akkor a visszahivas gyakorlasa.
2020. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

ma 14:14


Nyilván meg kell győződni róla hogy akivel találkoztok nem bánja ha 1-2 perc tréninget beiktatsz. Általában nem szokták. Emberekkel is ugyanígy csinálom, mindig ha jönnek hogy jaj de cuki meg lehet simogatni, akkor mondom hogy igen, ha nem bánod hogy egy kicsit gyakorlunk. Így tanulta meg azt is 7 hónapos korára a kutya hogy nem ugrálunk emberekre.


(Amúgy a kulturáltabb kutyás emberek egy ilyen kapcsán rájönnek hogy amit csinálok az a saját kutyájuknak is egy remek tanulási lehetőség.)


Gondolom azzal kapcsolatban hogy te a földre lenyomod a kutyát meg mindenféle hurkokat gyártasz a nyaka köré úgyse fogadnál el tőlem semmilyen tanácsot úgyhogy bele se megyek. Örülök, hogy ha működik.

2020. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Már a szándékot tiltsd le. Ne csak akkor szólj rá, ha lefeküdt, hanem eleve ne engedd, hogy elkezdjen vadászni.
2020. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hülyébbnél hülyébb emberek válaszait olvashattuk!
2020. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!