Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet gond amiatt, mert...

Lehet gond amiatt, mert olcsón vettem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam több helyen is, hogy szaporítós kutyát nem szabad venni, mert minden baja van, stb... Én mégis 40 ezerért vettem a staffimat, több mint egy éve. Sem idegrendszeri, sem más baja/betegsége nincsen. Szépen fejlődik, imádja az egész világot, küllemre is nagyon szép, szokták is mondani az utcán. Persze törzskönyvezett, mégis ha kérdik mennyiért vettem, csodálkoznak, hogy ''csak'' ennyibe került. Szerintetek kialakulhat Nála valami, vagy szerencsém volt, mert olcsón meg tudtam venni a kis szerelmemet?
2020. jún. 8. 22:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

40k-ért törzskönyves staff?

Nem hibás? Küllemi hibára gondolok, tehát színhiba vagy csáléfülü vagy ilyesmi?


Vagy hamis a törzskönyv.


Ha hamis a törzskönyv akkor jól átlettél verve és támogattad a szaporítást. Ami lehet a te kutyádon nem mutatkozik, de pont 2 perce láttam egy alapítványnál 4-5 kihasznált spánielt akik remegve, fognélkül üldögéltek a telepen. Szemprobléma, szőr probléma és valószínűleg daganatosak is. Viszont akik megvették az olcsó kölykeiket semmit nem láttak belőlük.


Mi a kennelnév? Rátudsz keresni neten az alomra amelyből a kutyád származik. Ha megtalálod akkor szimplán szerencséd volt, ha meg nem akkor átvertek téged.

2020. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

40 ezer ft-ért törzskönyves kutya?


Biztos törzskönyvet kaptál hozzá?


Amúgy szapis olcsó mindig lutri vagy lesz baja vagy nem.


Nekem egy szapis havanese-m van, (lekopogom) 9 éves és sosem volt semmi baja, max némi gyomor rontás. De jó részt csak oltáskor látja az orvos.Meg mikor ivartalanításra vittük.


De pl ismerős havanese-el 2 havonta járnak valamivel orvoshoz szóval lutri.

2020. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyanúsan olcsó. Mindenesetre sok boldog együtt töltött pillanatot kívánok
2020. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Huhh érdekes. Mármint, hogy van törzskönyve... Igazából valószínűleg hamis a törzskönyv. Mármint ugye tenyésztőnél szokott lenni olyan, hogy a "hibás" kutyákat olcsóbban adják, de nem ennyivel... Meg egy staffi nem tudom pontosan mennyibe kerül, de 100-150 ezer alatt biztos nem nagyon lehet kapni, szóval a 40 ezért is gyanús egy törzskönyves kutyáért.


Amúgy attól még, hogy szaporítós, nem feltétlen lesz baja. Csak sokkalta nagyobb az esély, mint a rendesen tenyésztett kutyáknál. Van, amelyik szaporítós kutyus pár nap múlva meghal, van aki meg 12-13 évig is él. Nem lehet tudni. Remélem szerencsés lesz a kutyusod.


Az én kutyám nyáron lesz 9 éves, labrador. Szaporítós (akkor még nem tudtuk, hogy igenis van különbség a szaporító és tenyésztő között...) Eddig soha nem volt nagy baja, de lekopogom. Az ízületeivel van baj, szegény sánta, de nem tudom, hogy ennek mennyi köze lehet ahhoz, hogy szaporítós, mert ez a sántaság is kb. 2 éve alakult ki nála. De ezen kívül okés, nem volt soha más baja. Szóval ezt tényleg nem lehet tudni, hogy a szaporítós kutyának lesz-e baja. Reméljük a legjobbakat. :)

2020. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a kis zöld könyv, amire az van írva, hogy Kisállat Egészségügyi Könyv (zöld színű), az nem törzskönyv.


A törzskönyvre az van írva, hogy származási lap.


Melyik van a kutyához?

2020. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, akkor lehet nincs igazolva, hogy tenyésztőtől van-e vagy sem. :/ Egyébként én nem látok rajta olyan “hibát”, ami szembe tűnő volna. Egyszer már írtam ki egy olyan kérdést, hogy jó súlyban van-e a kutyusom, szóval aki gyakran nézi ezt a kategóriát, az lehet látta már, de kiteszek mostani képeket, hogy lássátok, hogy nem hazudtam, és tényleg nincs semmi hibája.


[link]


[link]

2020. jún. 8. 23:30
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
A törzskönyv kiváltása ha jól emlékszem 8 ezer/kölyök. Szaporítók is törzskönyveznek sajnos, ne haragudj meg, de pont az olyanok miatt, mint te vagy. Ez a kutya nem fajtatiszta, de remélem nem lesz vele semmi gond. Ha mégis, akkor akár több százerzedbe is kerülhet. Ez a szaporítók átka, sosem tudhatod, hogy mennyire leharcolt, túlfialtatott az anya, vagy mennyire beltenyészetes az alom, mikor és milyen betegség jön ki rajta. 40 ezerért még színhibás fajtatiszta amstaffot sem kapsz...
2020. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Kinezetre tokeletesen fajtatiszta. Gyonyoru szep kutya!A labak allasa is egyenes. A testaranyok is a standarnak megfelelok!! Nem lesz baja,csak ne hizlald tul. Akkor van baj,amikor kifele vagy befele gorbul a lab azembol nezetbol. A bordaja latsszon kicsit.


Az enyem torzskonyves ,szerzodessel,vilaghires versenygyoztes szuloktol. En vagyok a 3. gazdi. Elozoknek a kezet,labat eltorte masiknak meg bedaralta a butorait ,sporteszkozeit.😂

2020. jún. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Ne képet mutass, hanem azt mondd van-e hozzá olyan papír, amire az van írva származási igazolás/lap vagy csak olyan vagy ami kiskönyv, zöld és állategészségügyi kiskönyv van ráírva?
2020. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem tudom, nem nálam vannak a papírok, hanem anyámnál.
2020. jún. 9. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!