Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elítélendő, ha nem szeretem,...

Elítélendő, ha nem szeretem, ha idegenek simogatják a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kicsi tacsim. Sajnos mostanában nem egyszerű az életem, sok rossz dolog történt és próbálok lábra állni, ő nagyon sok erőt ad nekem, az, hogy gondoskodhatok róla, nevelhetem, taníthatom. Én introvertált vagyok, szeretek magam lenni a gondolataimmal, a legjobban az kapcsol ki, ha a kiskutyámmal sétálhatok. Nagyon ragaszkodik hozzám, nem volt még kutyám korábban, és ez csodálatos érzés.

Na a lényeg, amióta ő van, minden egyes sétánál az emberek gügyöknek hozzá, mutogatnak neki, cuppognak, fütyülnek, jujjognak és ami nagyon zavar, hogy simogatni akarják. Ezek a hangok igazából nem is zavarnak már, mert legalább hozzá szokik a kutya, én nem veszek már róluk tudomást, mert nem akarom, hogy elvonják a figyelmét, meg napi 3-4 sétánál nekem nagyon zavaró, ilyenkor mindig magamra terelem a figyelmét. A simogatástól viszont egyenesen iszonyodom, én egyszerűen nem szeretném, ha idegenek fogdosnák a kutyusom, én sem szeretek idegenekhez csak így közeledni, nyitni. Ma is nagy hévvel egy lány elénk ugrott, hogy jaj de cuki, megsimogathatja-e, és nemet mondtam. Nyilván nem szeretnék agresszív kutyát, de arra se vágyom, hogy minden idegennel barátságos legyen, mert engem lány létemre sajnos napi szinten attrocitás ér az utcán férfiaktól (füttyögés, beszólások, felszedő dumák), és ez, hogy ő lett nekem, csak egy újabb lehetőség ezekre.

Még van egy veszettség elleni oltásunk, utána megyünk oviba, fontosnak tartom, illetve családommal, közeli barátaimmal folyamatosan, változatos szituációkban szoktatom emberekhez, de idegenek érintéséhez így napi szinten nem szeretném.

Ez nagyon elítélendő?



2020. jún. 8. 23:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Mondd azt, most fújtad be szúnyog elleni szerrel. nem ajánlatos simogatni.

De egyszerűen mondhatod, hogy NEM és tovább mész. Nem kell mindenkivel bratyiznod, mert van egy aranyos kiskutyád.

2020. jún. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Én sem szeretem, ha simogatják a kutyáimat. Nem is engedem. Nem kell magyarázkodnod! Szólj rájuk, küld el az embereket bármiféle indok nélkül.
2020. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem elitélendő. A te kutyád(barátod), szóval te felesz érte, te döntöd el mit akarsz vele.


Megmondhatod nekik azt is a sima Nem mellett, hogy nem akarod, hogy idegenekhez nagyon hozzászokjon.

2020. jún. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Igazad van. Te ismered a kutyád. Lehet a kutya sem szivleli az idegen érintést. Én pl mindig megkérdezem, hogy szabad e, mert lehet a kutya nem szereti ha hozzáérnek, vagy épp úgy szólok, hangosabban (örömömben, ha extra cuki) , nehogy a kutya félreértse.
2020. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem elítélendő. Sok ember direkt arra neveli a kutyáját, hogy idegenekhez ne menjen oda, ne barátkozzon, ne fogadjon el ételt stb. A mai világban, amikor ennyi kutyamérgezős sztorit hallani, ez sajnos inkább ésszerű dolog, mint elítélendő.
2020. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Én se szeretem ha simogatni akarják. Megkérdezik, hogy szabad-e és én azt mondom nem. Nem kell velük bunkózni, meg szoktam nekik mondani, hogy néha harapós kedvében van a kutya és kész.
2020. jún. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Én sem vagyok társasági ember, de ha a kutyusomat megsimogatják, akkor örülök neki, mert a kutyusom is örül, hisz majd kiugrik a bőréből már akkor is, ha valaki rámosolyog. Kicsit önző dolog az, hogy azért mert Te nem szereted az embereket (amit meg is tudok érteni) azért megfosztod a kutyádat egy kis örömtől. Hidd el, a kutyák szociálisabbak néhány embernél, és igénylik a társaságot, a simogatást másoktól is. Nem kell senkivel sem órákig beszélgetned, sőt, elég ha hagyod, hogy megsimogassák, aztán tovább állsz. Én is ezt teszem, ennyit ki lehet bírni annak érdekében, hogy a kutya ne féljen másoktól, és hogy pozitív élményekben gazdagodjon. :)
2020. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Én azt a tanácsot tudom neked adni (egy tacsi és egy pitbull gazdájaként), hogy szerintem most amíg pici engedd. Meg is mondom, miért. A korai szocializáció nagyon fontos, na főleg az ilyen egygazdás fajtáknál. Ha most nem szokja meg a többi embert, igen a közeledésüket, érintésüket is, akkor könnyen előrodulhat, hogy ő is egy acsarkodós kis méregzsák lesz. Attól ne félj, higy mindenkit szeretni fog, ez kizárt, hiszen tacsi, tartótkodó, önálló, egygazdás. Most még fiatal, bem mutatja a vegleges személyiségét, még formálható. Én a helyedben hagynám a simit, míg pici, hadd szokja.


De amugy nem itellek el, ha te mindemellett nem akarod, akkor nem. :)

2020. jún. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Nevetséges ez a sok lepontozás.


Nekem golden retim van, az végképp cuki, emberekre vigyorgós kutya, én egy darabig engedtem mindenkinek. Aztán mikor a szembejövő mocskos akárkicsoda a kutyába törli a kezét, akkor az ember azért újragondolja a dolgokat.


Ha jön egy kisgyerek, hogy jajj kutyu, akkor sokszor megállunk, leguggolok én is, nézd, lehet simizni. De általánosságban úgy van szoktatva a kutya, hogy ne rohanjon oda ahhoz, aki rámosolyog, ezzel a késztetés sincs meg a szembejövőben a simogatásra.

Ettől még nem lesz kevésbé szociális a kutya és én se.

2020. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Pandémia van. Marhára nem ajánlott összefogdosni a kutyákat. Ezt is mondhatod, igaz is.
2020. jún. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!