Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktethatnám le a...

Hogyan szoktethatnám le a szökésről?

Figyelt kérdés

Van egy kint tartott foxi szukám, ezen kívül nincs gond vele, csak a szökés. Akkor szökik, ha vihar van vagy dörög az ég. a 2 méteres kerítésen átjut. A házba nem hozhatom be vihar idején, a mosdóba sem, mert a szüleim nem engednek állatot a házba. Amikor otthon vagyok általában kimegyek vele foglalkozni, vag kikötöm hogy ne szökjön meg amikor vihar van, sétáltatom minden nap, amúgy semmi gond nincs vele.

Ha éppen nem vagyok otthon amikor jön a vihar, akkor szökik is, a szüleim meg nem foglalkoznak vele, 'majd visszajön', én meg biciklivel mehetek keresni a kutyát amikor visszaérek. Retteg a vihartól, remeg ha dörög az ég.

Mit tudnék tenni?



2020. jún. 9. 14:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Villanypásztor a kerítésre, vagy elektromos nyakörv a kutyára.


Van biztonságos hely ahova elvonulhat vihar elől? Mert egyszer így elfogja csapni egy autó a nagy menekülés közben

2020. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

De mi az, hogy retteg és nem mehet be? Hogy a pánikoló kutyát nem vagytok hajlandóak megfelelően tartani, hogy ne jelentsen veszélyt másra és magára?

Aztán egyszer majd nem megy haza, hanem az úttesten találod elütve... Ez ám a felelős állattartás! Eleve foxi nem kinti kutyának, kerti dísznek való!

Komolyan, inkább keressetek neki egy normális otthont, ahonnan nem szökik, ahol megfelelően tartják!

2020. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mi az hogy a foxi nem kinti kutya? Lakásba biztosan nem való. A szüleim még a TSZ idején foxitenyésztők voltak, kint tartották a kutyákat. Nem szaporítók, tenyésztők.

Háza van neki, nem egy összetákolt akármi, szigetelt is.

Minden állatomat felelősen tartom, tisztán, foglalkozom velük sokat. A szüleim nem engednek állatot a házba.

A foxi nagyon strapabíró, nem beteges kutya, nem értem miért ne lehetne kint tartani, ha húsz éve ezzel nem volt gond.

2020. jún. 9. 17:24
 4/16 A kérdező kommentje:
Az elektromos nyakörvre meg annyi, hogy én nem javasolnám olyam embernek, aki nem ért hozzá, nem szakember. Ha értenék hozzá talán megoldás lenne, de nem akarok felelőtlen lenni.
2020. jún. 9. 17:26
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Nézd húsz éve fájdalomcsillapítót se kaptál, ha kihúzták a fogad. 200 éve meg a földesúr megerőszakolta a parasztleányt az első éjszaka jogán.


20 éve sem lehetett kistestű, egyrétegű bundával rendelkező kutyat kint tartani. De akkor mások voltak a lehetőségek, információhoz való hozzáférés. Az etológia/kinológia rengeteget fejlődött azóta. A kutyának a gazdája mellett a helye lelki szempontból, a kicsi kutyáknak meg amúgy is bent a melegben. Ennyi.

2020. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Azt se tudod, miről beszél a válaszoló. Az ilyen elektr nyakörv az ún láthatatlan kerítés. Hude okosnak hiszed magad... közben meg...
2020. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Csinalj a kutyahaz kore egy zarhato kennelt tetovel es rossz ido kornyeken zard be ha nem vagy otthon.
2020. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

7+


GPS jeladot is rakhatsz a kutyara es akkor hamar megtalalod az okostelefonod segitsegevel ... de ez csak szuksegmegoldas, a kutya elmeneset zarhato kennelel tudod megakadalyozni.


Faterodek tenyeszto multjabol nem maradt semmi hasznalhato?

2020. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos nyakörvből van több féle okoska.

Van kiképző nyakörv az ugye akkor működik ha mellette vagy. De neked akkor van gondod mikor nem vagy vele nem? De.


A szökés gátló nyakörvet még egy fogyatékos ember is tudja kezelni. A kutya meg hamar megtanulja hogy nem szabad elhagyni a portát.

Picit megrázza a kutyát ha ki akar menni de előtte sípol tehát van egy figyelmeztető hang. A kutya rájön hogyha majd hallja a hangot ne menjen tovább mert kellemetlen lesz.

Annyira nem vészes ez a nyakörv. Sokan félnek hogy agyonrázza a kutyát, de nyugodtan kipróbálhatod majd a kezeden és rájössz hogy nem fájdalmas a kutyának. Illetve 2-3 alkalom után rájön hogy nem szabad kimenni.

Bár ha tényleg menekül akkor nem biztos hogy megállítja a nyakörv de lehet hogy a villanypásztor se.


Kennel lenne a legjobb. Egyébként meg tényleg benti kutyák.

2020. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz a baj utolsó, hogy a pánikolós kutyát nem fogja visszatartani szerintem ez a nyakörv. Ha tényleg annyira begőzöl, hogy a 2 m-s kerítésen átmegy, akkor az ki fog menni, ha 220-szal csapatja meg a "kedves" gazdi, akkor is.


Nem mellesleg, nem tudom, mennyire jó egy gyengébb idegrendszerű, érzékeny kutyát (amelyik fél a villámlástól is, ugye...) kitenni ilyen fegyelmezőeszköznek. Valszeg sok lenne neki...

2020. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!