Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ehetnek szőlőcukrot?

A kutyák ehetnek szőlőcukrot?

Figyelt kérdés
2020. jún. 9. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ehetnek.
2020. jún. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Berúgnak tőle.
2020. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem.
2020. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Inkább ne. A szőlő veszélyes lehet, a mazsola kifejezetten mérgező rájuk, így én nem mernék szőlőcukrot adni.
2020. jún. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem komolyan írtad ezt, mert a szőlőcukornak (glükóz) semmi köze nincs a szőlőhöz. :)
2020. jún. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, köszi, nem tudtam, én tényleg azt hittem, hogy van köze a szőlőhöz.
2020. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Minek ennének? Felesleges cukor, egyáltalán nem tesz jót nekik.
2020. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert tegnap leesett egy aztán elszaladt vele én meg kikaptam a szájából. Annyi mindent tudok, róluk (miket ehetnek meg miket nem) csak pont ezt nem tudtam.
2020. jún. 10. 06:59
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Minden probléma nélkül ehetnek szőlőcukrot (már ha nem cukros a kutyus), de ésszel, mert a kilókat ugyanúgy megugrasztja, mint a mindennnapokban jelen lévő répacukor.


Amit soha, semmi körülmények között ne adj neki, az a nyírfacukor !

(xilit, vagy xilitol)


"A xilitol a kutyák szervezetében másképpen hat, mint az emberekében, és komoly egészségkárosító hatása van. Míg az emberi szervezetbe kerülve a xilitol semmiféle hatással nincs az inzulintermelésre, addig a kutyáknál a fogyasztást követően nagyfokú inzulinelválasztás indul be – a xilitol a kutyák szervezetében hatszor nagyobb inzulinreakciót vált ki, mint azonos mennyiségű cukor.


Az inzulin feladata – egyebek mellett –, hogy a vérből a vércukrot a sejtekbe juttassa, a hasnyálmirigy béta-sejtjei akkor választják ki, amikor a vércukorszint megemelkedik. Ha valaki normális vércukorszintre inzulininjekciót kap, akkor az inzulin ezt a normális vércukorszintet csökkenti le veszélyesen alacsony szintre. Ez történik a kutyákkal is.


Három gramm xilitol egy körülbelül 30 kilós kutyánál akkora vércukorszint-csökkenést okozhat, amekkora megöli az állatot. Egy kistestű kutyának jóval kevesebb is elég: egy spániel például már két darab cukormentes rágótól is kikészülhet.


Ha valakinek a kutyája mindezek ellenére xilitolos édességet fogyasztott – lenyúlt egy csomag rágót stb. –, ne habozzon hívni az állatorvost, és próbálja meghánytatni a kutyát. A xilitolmérgezést általában huszonnégy órás, intravénás glukózinfúzióval szokták kúrálni, ezzel lehet helyreállítani a vércukorszintet úgy, hogy ne károsodjon az állat mája."


[link]


[link]

2020. jún. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!