Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát megtanítani, hogy...

Kutyát megtanítani, hogy "engedély" nélkül ne hagyja el a kertet?

Figyelt kérdés

Tervezünk örökbefogadni egy 4 éves menhelyi kutyust, és nagyban készülünk előre, hogy mit hogyan fogunk majd neki megtanítani.

Ám ez egyelőre egy kérdőjel számomra.

Fontos lenne, hogy mikor kinyitjuk a kocsibeálló kapuját, illetve kiállunk a kertből az autóval, a kutyus ne bámészkodjon az autó közelében, illetve ne ragadja meg az alkalmat és menjen ki az utcára.

Ugyanezt szeretném majd elérni pl annak kapcsán, hogy ha sétálni megyünk és nyitom a kertkaput, ő ne viharozzon ki, hanem csak akkor induljunk el, ha "engedélyt adok rá".

Úgy gondolom, hogy ez a kettő együtt kompatibilis illetve fotos lenne hogy elsajátítsa. A saját biztonsága érdekében is ugyebár.


Az lenne a kérdésem, hogy valakinek van e bevált technikája, módszere, amivel minderre megtanítja a kutyát.


Előre köszönöm!



2020. jún. 10. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Meg kell neki tanítani az alap parancsokat. Ül, fekszik, marad.
2020. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Hat mi lakásban lakunk, de ugy tanitottuk meg, hogy csak akkor mehet ki/be ha azt mondjuk neki gyere, hogy ugye rarakod a porazt, kinyitod a kaput, leulteted, mondod neki, hogy marad, kisetalsz es utana amikor kimehet mondod neki, hogy gyere, es ekkor jutalomfalat, a legjobb ha ezt mindket kapunal gyakoroljatok. Szerencsére ő már nem gyerek, szerintem hamarabb megfogja érteni, az én kutyám kis szeleburdi volt, es az elejen meg ossze-vissza rohant volna. Persze sok-sok gyakorlas, ne legyenek magasak az elvarasok az elejen, es valoszinuleg egy ideig meg mindig mondani kell majd neki, hogy marad, aztán egy idő után mikor teljesen berogzult akkor már magától fog menni.

A lényeg, hogy mindig dicserd, jutalomfalattal, dicserettel es simogatassal egyszerre.

2020. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
19%

Keress rá: láthatatlan kerítés


Kutyánál, gyereknél, totál beválik!

2020. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Egy 4 éves kutyát már nehezebb tanítani. Persze kérdés hogy a menhelyen mennyi időt töltött meg előtte hol volt, mennyire tanították stb... meg a menhelyen foglalkoztak-e vele egyáltalán valamennyit. nyilván nem, de önkéntes segítők szoktak lenni ilyen helyeken akik foglalkoznak a kutyákkal hogy a legalapvetőbbeket megtanulják.

Én 6 hónapos kutyámat úgy szoktattam szobatisztaságra hogy amikor láttam hogy kint végzi a dolgát mindig jól megdicsértem és kapott jutalomfalatot. Bent csak az elején végezte el a dolgát amikor még annyira nem tudta ezeket, de amikor láttam hogy arra készülne egyből nyitottam az ajtót és már zavartam is ki és amikor kint elvégezte a dolgát dicséret plusz falatka. Aztán a kapu nyitási dogokat is így tanítottam meg. Ugye a marad és a gyere parancsokat kell első körben ismernie, ha ez megvan és 100% osan működőképes akkor lehet a többit tanítani.

2020. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
2020. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kocsibeálláskor nálam az a szabály, hogy a teraszon kell várakozniuk. Valamint van kapuszabályunk is.


Ha nem tudod, hogy ezeket hogyan tanítsd meg, keress fel egy kutyaiskolát, mert még sok egyéb gondotok lesz.

2020. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

3.-vagyok.


miért lettem 0%? Írja már le valamelyik!

2020. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!