Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne jobb a kutyának?

Melyik lenne jobb a kutyának?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, aki eléggé furán viselkedik emberekkel-kutyákkal. Nem nagy a baj csak ugat. Sétánál egy messzebb lévő kutyát vagy amelyiket nem ismeri, de a futókat és a rollereseket is ugatja, a gyerekeket meg kivétel nélkül. Kb 2-3 hónapja lett ivartalanítva, előtte is ezt csinálta, de megtanulta egy kis idő múlva, hogy nem lehet, viszont az ivartalanítás után kész káosz lett, olyan mintha megint egy neveletlen kölyök lenne.

Arra is gondoltam, hogy azért csinálja ezt, mert nincs rendesen lefárasztvq, ugyanis nem tudom futtqtóba vinni, mert a környékünkön lévő egy futtató tele van qgresszív kutyákkal, oda meg nem szivesen viszem be, pedig ott vannak a barátai is. Futni megyek majd vele, de azért előtte elviszem majd kutyasuliba. Kutyasuliba megy majd októberbe alaptanfolyamra, de nem tudom eldönteni, hogy az lenne a megfelelő vagy a személyre szabott szocializáció? Vélemények?



2020. jún. 10. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha ugat tiltsd, tereld el a figyelmét.

Nem csak futtatóban lehet kutyát fárasztani, 1000 meg egy mód van rá.

2020. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a barátai ott vannak a futtatoban, és őket nem szedik szét az agressziv kutyák, akkor ti miert nem mentek be?
2020. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 akkor ha mondasz ötleteket, hogy hogyan, azt megköszönném. Mivel nem merem elengedni azóta, hogy így viselkedik, még parkokba se tud futkorászni, mert nem tudom, hogy jön-e olyan kutya, akihez odafutna, mert képes rá. (Igen, fogom iskolába vinni!) Futni meg fogom vinni, de nem minden nap tudom majd a munkám miatt.


#2 azért mert a kutyáimat már többször megtámadta, szerintem érthető miért nem megyek be. Azt meg nem írtam, hogy őket nem "szedik szét", csak tűrik, hogy agresszívan viselkednek a kutyáikkal, mondván úgyse lesz semmi baj, de volt egy pàrszor már. Én meg nem leszek olyan, aki egy harapás után, amit össze kellett varrni, utána is oda viszem a kutyámat, mert "jó a társaság".

2020. jún. 10. 16:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A rolleresek nekünk is probléma, az enyém mentett, kóbor kutya volt, én sonkával terelem el a figyelmét, és van egy gördeszka park a közelünkben, ami mellett van egy kutyafuttató, oda viszem a zajokhoz szoktatni. Futin kívül már majdnem tökéletesen figyelmen kívül hagyja ezeket a zajokat, futiban még van egy kis munka vele, de jófejek az oda járó görisek, odajönnek a kutyához közel, haverkodnak vele, megállnak mellette, beszélnek hozzá, volt, aki be is jött, és így akkor ő is látja, hogy nincs probléma.

Egyébként pórázon is le lehet fárasztani egy kutyát. Vannak hosszú pórázok, 5-10-20 méteresek, azt rácsatolod parkban, és mehet távolabb is tőled. Nem flexi, nézz utána, ezek nagyon jók, én szeretem.

A kutya aktivitásától függően meg sportolni is lehet vele, futni, túrázni, vagy valami kifejezetten kutyás sportot is lehet keresni. A futást, túrázást kutyasulitól függetlenül is el lehet kezdeni, a kutyás sportokhoz jó, ha megvannak az alapok.

Trükköket is tudsz tanítani, az is jó fárasztás, vannak erről videók, könyvek.

2020. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az enyém is mentett, volt vele több probléma is, azokról sikerült leszoktatnom.

Próbáltam sípoló játékkal elterelni a figyelmét, jutalomfalattal, de egy idő után nem figyelt oda már.

Trükköket tud, csak az a baj vele, hogy igaz, megcsinálja amit kérek, de egy idő után már csak a kajára és nem rám figyel, de ezen is dolgozunk :D

Flexit nem használok nála, nem szeretem, nem tudom fegyelmezni vele, ezért egy tök átlagos 2 méteres pórázzal szoktunk sétálni, de mindenféleképpen megnézem, amit írtál!

Valamelyik nap én is megpróbálom bevinni a városba, kíváncsi vagyok mi lesz a reakciója :) Futni pedig jövőhéten fogunk.

Köszönöm a válaszod! :)

2020. jún. 10. 17:48
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Hosszú pórázra teszed, ha nem tudod behívni. Keresel másik futtatót. Futhatsz, bicajozhatsz, rollerezhetsz vele. Engedelmesezel vele (ha odamegy random kutyákhoz úgyis ráér), új trükköket tanultok. Úsztathatod, apportozhattok.
2020. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A kutyádat nevelni és szocializálni kell!

Ha ez neked nem megy, és jól látható, hogy egyáltalán nem megy, keress fel kutyaiskolát! Ez nem olyan, amit neten meg tudsz tanulni. De miért nem kezdted el eddig normálisan nevelni? Miért nem kerestél fel eddig kutyasulit?

Komolyan, olyannak, aki képtelen kontrollálni a kutyáját, nem kellene állatot tartania.

2020. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom tudsz e olvasni, de írtam, hogy majd megyek vele. Eddig azért nem mentem, mert nem lehetett. Azt is olvashattad, hogy az ivartalanítás után lett ilyen.

Nem az első kutyám, szóval nem kell a kioktatás.

Volt már nekem több vizsgás, örző-védős dobermanom is, szóval tényleg "képtelen vagyok" kontrollálni egy kutyát.

De gondolom azt is tudod, hogy a mentett kutyákkal máshogy kell bánni. Legalább a kérdésemre válaszoltál volna..

2020. jún. 10. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

7-es, te meg tanulj meg olvasni, mert neked meg az nem megy. Tudod, olvasni nagyon hasznos dolog.

Egy mentett kutya más, mint hogyha odafigyelő közegbe születik és pici kora óta neveli a gazdi. Rossz berögződéseket kell kiiktatni, átformálni, megfigyelni a kutyát, mit mikor miért csinál, változik-e magától egy nem megfelelő viselkedés, ha valami már nem újdonság... stb. Amúgy nem tudom, hol élsz, de az elmúlt majdnem 3 hónapban a koronavírus miatt kb megállt az élet, amelyik kutyaiskola működött is valahogy, ők is csak online, ami más, mint a személyes órák.

2020. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!