Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szereted az Angol...

Doggy11 kérdése:

Miért szereted az Angol Cocker Spánielt?

Figyelt kérdés

Nekm van egy 4 éves Angol Cocker spánielem.Nagyon megszerettem a fajtát,a jövőben tenyészteni is szeretném.

Elkápráztat az inteligenciája,az hogy olyan emberiesen viselkedik.És az a sok színváltozat!Neked mi tetszik benne?


2010. júl. 31. 14:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

a blauschimmel szín. a hosszú fülek. a bánatos szemek. gyönyörű kutyák!

és nagyon okosak.... az enyém egy tündér volt... tavaly hagyott itt... :(

2010. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
A kis ártatlan szemei, a nyuszi fülei, ahogy sírni tud a gazdija után. És ahogy örülni tud :) Nekem egy 7hónapos van, karácsonykor vettük, akkor volt 1 hónapos.
2010. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
Ki mondta, hogy szeretem?:D
2010. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Mert valami elképesztő az intelligenciájuk, a "szabad akaratuk", ahogy nem úgy ugrálnak, ahogy a gazdi fütyül, csak szívességből, saját akaratból, kedvességből engedelmeskednek...


Nekem is a roanok a kedvenceim, a blue-roan és az orange-roan színváltozat... Egyszerűen gyönyörűek a normális tenyésztőtől származó ilyen színű kutyák... Kifürdetve, kinyalva, kifalva, ahogy csillog a suhanó zászlóikon a fény... Egyszerűen imádom a küllemüket, a csodálatos temperamentumukat... :)))


A sok mocskos szaporítótól származó spaniktól viszont a hátamon feláll a szőr... Gusztustalanul elfajzott legtöbbje, számomra azok nem is spánielek.

2010. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nekem arany színűm van, de szeretem még a Black and tan, Chocolate and tan, a Blau, és a Braunschimmel árnyalatokat is :) Imádom a füleit, és azt ahogy nézni tud! És, arról nem is beszélve, hogy már volt szerencsém találkozni olyan Angol cockerral is, aki többszörös Champion kiállításokon, és emellett Örző-védő versenyeken is sokszor áll a dobogón. :D Ő az enyém: [link]

nézzétek meg a többi képét is ha gondoljátok, csak nekem ez a kedvencem bár itt még csak pár hónapos. [;

2010. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%
elöző vagyok. 15:47-es! Ezek szerint te elítéled azokat a szerencsétlen kutyákat akik a szaporítok "gyümölcsei"? Én inkább a szaporítót ítélem el, nem azokat a szegényeket, akik EGYÁLTALÁN nem tehetnek arról, hogy csak felesleges szaporítás céljából születtek! :( Rossz ezt hallani, ezek szerint te nem a fajtát kedveled, hanem a fajtán belül egy-egy kutyát... Mit gondolsz miért van fajtamentő egyesüket? Pont azért, hogy azok a szörnyű körülmények közt élő, szaporított, kutyák, akiknek ez a sorsuk, egy új életet kezdjenek, új esélyekkel. MÉG EGY LEHETŐSÉG amit kapnak, hogy minden megváltozzon. Te mit gondolsz? Ha egy szegény, rabszolga család gyermekeként születsz, és emiatt undorodnak tőled mások, te mit éreznél? Nem azt, hogy ez igazságtalan? Hogy erről nem te tehetsz, és mégis emiatt szorítanak ki? gondolkozz, mielőtt megszólalsz....
2010. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
*egyesület, bocsánat
2010. júl. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van!:(


Zsüli,mi is fent vagyunk blökin:)

[link]

2010. júl. 31. 17:06
 9/23 anonim ***** válasza:

Én csak a kérdésre válaszoltam, és leírtam a véleményemet...


Szeretem az ANGOL COCKERT, és nem azt, ami az angol cockerhez HASONLÓ. A véleményemnek ez a lényege. A többi maszlag nem érdekel. Mindenki vesz olyat, amihez van lehetősége, attól még nekem az nem köteles tetszeni. Ugyanúgy láttam már nekem tetsző szaporított spánielt, és számomra visszataszító kiállítási egyedet...

2010. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Á sziasztok :) Akkor úgy fest nem csak mi vagyunk blökisek :D Jó rendben értem én. De akkor se a kutyát, magát hibáztasd, hanem a szaporítókat. Ő miattuk vannak az olyan szegény kutyák, akik csak árnyékuk az igazi spániknak. Mégis, én úgy érzem, egy kutyát nem a külleme, inkább a jelleme alapján szeretek, persze az nem baj ha szép, de van, hogy egy szép kiállítási kutya, makacs, finnyás, vagy túl magasan hordja az orrát, mintha valami kiskirály/asszony lenne, mert elklnyeztették, és nem hallgat a szép szóra, csak ha épp olyan kedve van. És egy szegény menhelyi kutyus, akinek lehet, hogy csak fél szeme, vagy 3 lába van, mert rosszul bántak vele, és még ezek után is képes szeretni, és hűséges maradni, és örülni az életnek és annak ha új gazdára talál!
2010. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!