Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ennyi boxer?

Miért van ennyi boxer?

Figyelt kérdés
Miért lettek ilyen népszerűek mostanában a boxer meg pitbull meg hasonló kutyák és keverékei? Rengeteget látok. Egy híres magyar kutyaoktatót követek is, aki rendszeresen posztolja milyen gyakorlatokat csinál az órákon a kutyákkal, és ott is rengeteg ilyen harcikutyát látok. Sétáltatni ha viszem a kedvencem, akkor is rendszeresen szoktam ilyenekkel találkozni. Kedvencem amikor a 10 éves gyerek viszi a pórázzal, természetesen semmilyen nevelés nincs, és úgy megindul felém, hogy repül utána a kislány kb. Ráadásul rengetegen sétáltatnak póráz nélkül ilyen harcikutyákat is. Minden alkalommal stressz elmenni sétálni, hogy éppen hol fog valami ilyen megtámadni. Szomszéd utcába is van egy, nem is sétálok már arra, mert olyan hatalmas dög, hogy a kerítésen kiugrik kb ráadásul nincs is hangja. Kisgyerek mindig kiabál utána, hogy ül meg fekszik, hogy ne menjen át a kertjük elkerített részébe a veteményesbe. Természetesen teljesen hatástalan. Érthetetlen számomra, hogy az ilyen harcikutyákat miért tartanak emberek. Még egy kutyaoktató helyen ahova jártam, ott is volt az egyik oktatónak hasonló harcikutyája. Ő mindig a sajátjával foglalkozott, de kb úgy fegyelmezte, hogy verte. Mire jó tartani egy olyan kutyát amit verni kell, hogy ne tépje szét mondjuk a másik kutyát, vagy egy kisgyereket, mert épp olyanja van? Ráadásul csúnyák is mint a bűn szegények
2020. jún. 11. 19:29
 1/7 anonim válasza:
53%
Minden nevelés kérdése, az már más téma, hogy ezeket a kutyákat általában nem nevelik meg az emberek normálisan. De fajtától függetlenül, bármely kutya lehet agresszívabb, vagy épp neveltebb. Míg mondjuk egy kis tacskónál nem akkora probléma az agresszió, mert simán elrúgod a pics*ba, addig egy boxert, esetleg egy pitbullt nem fogsz tudni lelökni magadról. A kisebb testű kutyák sokszor agresszívabbak. Szóval, nem kategorizálhatod csak úgy be ezeket a kutyákat, mert rengeteg nagyon jó boxert láttam már. A szépség pedig relatív. És kedves kérdező, nem kell verni egy kutyát sem, hogy tanítsd őt. Magadnak kell észt meg egy kis tudást szerezned, aztán pedig felelősséget vállalni azért, ahogyan neveled a kutyád. :)
2020. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Mi köze a boxernek a harcikutyákhoz?

A "hatalmas dög" milyen harcikutya fajta ?

Hány harcikutya támadott már rád, hogy ennyire parázol tőlük?

2020. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk alapvetően fajtától függően én is gyűlölöm azt ha valaki nem neveli meg a kutyáját, és igenis egy tacskót vagy egy csivavat is meg kell nevelni, mert amikor találkozik egy nagyobb kutyával akkor ő lesz az aki beleharap a nagyobb kutyába, olyankor meg általában már a nagyobb kutya sem marad nyugodt. És ennek az eredménye lesz az, hogy a kis kutyasok utálják a nagy kutyasokat, mert ugye akarmi történik mindig a nagy kutya a hibás..


Egyébként nekem is picit nagyobb tacskó méretű kutyám van, és meg van nevelve.


Az pedig, hogy kinek mi a szép teljesen relatív.

2020. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én nem verek kutyát, egyáltalán nem értek egyet az ilyen "neveléssel". Az oktató fegyelmezte így a saját kutyáját. El is mentünk másik helyre
2020. jún. 11. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Te is marha sokat értesz a kutyákhoz, de azért megmondod a tutit. Boxer, mint harcikutya 😂😂😂😂

Eleve nincs olyan, hogy harcikutya, gyökér eber van maximum, aki viadaloztatja a kutyákat, vagy béna hozzá, és nem tudja megnevelni, magától egyik se lesz ilyen.

Nekem volt rotim, bullom, mindegyik nagyon cuki és emberszerető kutya lett, mert meg tudtam őket nevelni. Ja, és azért tartok ilyeneket, mert szerintem szépek és szeretem a jellemüket. Nekem meg a szobacirkálók nem tetszenek, nem vagyunk egyformák.

2020. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom az okot de tény, hogy pár hónapja egy ilyen póráz nélkül sétáltatott bull típusú kutya rátámadt az én pórázon vitt 5 kg-s kutyámra. A gazdája úgy rángatta le róla azt a köcsög dögöt majd utána egy bocs nélkül egyszerűen tovasétáltak. 150 méterrel odébb a kutya épp a gazdája ordítozása ellenére rohant ki az úttestre. Az ilyet azonnal megbírságolnám és elvenném a kutyát, ez rendkívüli felelőtlenség.

Hozzáteszem van olyan ismerősöm aki viszont példásan megnevelte a staffiját és a kutya gyönyörűen sétál, fegyelmezett és megbízható. A boxer nagyon kilóg a sorból, semmi köze a többi felsorolthoz kb de akiket ismerek azok engedelmes, higgadt kutyák. Sajnos a sok inkompetens divatbzi miatt az egész fajtacsoporttal előítéletesek az emberek. Ennek a fajtának a tartását valami alkalmassági vizsgához kötném mert sajnos több kezelhetetlen, agresszív ilyen kutyát látok ilyen díszpinty gazdival mint engedelmes, higgadtat és ez nem a kutya hibája hanem a gazdájáé aki nem nevelte meg rendesen.

2020. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egészen addig olvastam a kérdésed míg le nem írtad, hogy boxer harcikutya 😂😂😂


Már egyáltalán maga az a szó, hogy harcikutya hülyeség. Nem létezik harcikutya. Minden kutya (fajtától függetlenül) lehet egy idegbeteg vadállat és bújós kis angyal is, úgyhogy ennyit erről.


Ja és talán azért van több belőlük, mert egyre több embernek jut el talán a tudatáig ez.

2020. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!