Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka kutyus?

Kan vagy szuka kutyus?

Figyelt kérdés
Még sosem volt kutyám. Ivartalanított kutyusok esetében nagyon eltérőek a különbőző nemek tulajdonságai? Én lány vagyok egyébként. Az mennyire állja meg a helyét hogy lánynak lány kutya? Vagy ez hülyeség és csak viselkedésből nem is lehet megállapítani hogy kan vagy szuka? Miben térnek el teljesen? A testi adottságoktól eltekintve...

2020. jún. 11. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Kan, mert ha szuka lenne és jönne egy kóbor kan akkor kész vannak a kiskutyák, és mehetnek ki az utcára. Szóval kan

Szerintem

2020. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez egyáltalán nem számít... Nekem volt kan meg szuka kutyám is. A kan ivartalanítása egyszerűbb, az én nagytestű kutyám utána nem volt kanos, de nem változott számottevően meg a viselkedése, kissé neveletlen volt mindig is.

A szuka (meg általában a nőstények) ivartalanítása macerásabb, nagyobb sebbel, hosszabb gyógyulási idővel jár. De akkor is abszolút ivartalanítás párti vagyok.


Amúgy a viselkedés függ a nemtől, de pl szerintem a fajtától is nagy mértékben. Vannak kifejezetten nyakas, domináns kutyafajták. A kanok többet "kakaskodnak", múltkor fejen pisilés versenyt tartott két ivartalanított kan kutya (staffi +ónémet juhász), ritka vicces volt, ahogy séta közben mindig egymás előzgették, meg jelölgetni akartak(de nem volt agresszió), míg a velünk lévő szuka meg nem is törődött velük. :) De láttam hasonló viselkedést, mikor a vizslám sétáltattam,és az ismerős westie-je minden pontra, ahova a vizsla pisilt, rápisilt (próbált), kapart, sőt oda is kapott neki, mikor teljesen nyugodtan ültünk. Mindkettő szuka amúgy.

2020. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kan mert az menő
2020. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy. Ivartalanítva legyen, ez a lényeg.

Nekem volt foxi szukám s golden retri kanom, a goldi bújósabb, kezesebb volt, mint a foxi, aki makacs és engedetlen sokszor(az elején leginkább, közben meg lett nevelve). Azért írom, mert ez jobban függ a fajtától és azon belül is az egyed jellemétől, mint hogy fiú-e vagy lány.

2020. jún. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok, miért kellett lepontozni?
2020. jún. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy lánynak szuka kutya... Első kutyám egy kan dobermann volt, 50 kg-s lányként :)

Általában a kanok dominánsabbak, de ez sem feltétlen igaz minden esetben, sok szuka is. Összességében, mindkét nemet érdemes ivartalanítani (a szukát mindenképpen), és a jelleme inkább függ az adott kutya egyéniségétől, mint a nemétől.

2020. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#1-esnek


Azért, mert felelős gazda egyrészt ivartalaníttatja a kutyáját, másrészt megcsinálja úgy a kerítést hogy ne tudjon szökni a kutya, harmadrészt foglalkozik annyit a kutyával (fizikailag és mentálisan) hogy az eleve ne is akarjon szökni.


Amúgy meg ha kiszökik az ivaros kan, akkor igen, nem lesz felcsinálva. Ugyanakkor súlyos sérüléseket szerezhet, ha tüzelési időszakban összeverekedik egy másik kannal a szuka kegyeiért.



Kérdező: Nincs alapvető különbség, ez inkább egyedfüggő. Szukából is van domináns, önálló személyiségű (ezt szokták "fiús" jelzővel illetni) illetve kanból is van bőven szubmisszív, bújós.

Ivaros és ivartalan egyedek is.

2020. jún. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem most először van szuka kutyám, még nem tüzelt, 7 hónapos, első tüzelés után megy ivartalanításra. Előtte nagytestű kanok voltak csak, ivarosak (nem kell leszedni a fejem, ők családi kutyák voltak, a szüleim döntöttek ezekben, én kampányoltam az ivartalanítás mellett, de nem akarták). 40-50 kilós nőként (vagy hát régebben lányként) ugyanilyen, vagy nálam nagyobb súlyú kutyákkal tök jól elvoltam, kis bújós cukker volt mind, szót fogadtak. Viszont ők jobban feszegették fiatalon a határokat, többször kellett komolyabban rendre utasítani őket. Az egyik rottweiler volt, az rohadt önfejű maradt egész életében amellett, hogy egy nagyon kedves, hízelgő kutya volt. A német juhászokkal azért könnyebb volt, az első 1-1,5 év után ők nagyon kezesek voltak. A mostani szuka egy bull keverék, sokkal simulékonyabb és kevésbé lázadó, mint a fiúk voltak anno, gyerekekkel zsigerből óvatosabban bánik.

Egyébként ha rendesen megneveled, szerintem mindegy, milyen nemű, akkora különbség azért nincs, hogy pl a kannal nem lehet bírni, a szukával meg igen.

2020. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kan,szukánál a tüzelés se olyan jó.Nekem kan kutyáim voltak eddig ,nagyon elégedett voltam, vagyok velük. Okosak,ügyesek, és mivel én a nagyobb kutyákat jobban szeretem ,ezért is választottam kant mert az általában nagyobb kicsit.
2020. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Nalunk az ivaros kan a bujos,semmin nem problemazos kedves kutya. A nosteny meg bunko,terrorizalo stb. De o is olelgetteti magat meg simogattatja.


Errol tajekoztatnak,ha kerdezed a menhelyen a gondozok vagy a tenyeszto.

2020. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!