Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

A koromat nem írhatom le, de annyit azt hiszem elmondhatok, hogy gimnáziumba járok. Régóta nagyon szeretnék egy kutyát.

Kertes házban lakunk. A kutyát nem engednénk be a házba, csak akkor ha túl hideg van, fél a a vihartól, szilvezterkor stb..

Okos, jól tanítható kutyát szeretnék. Amikor csak tudom minden nap vinném sétálni, ha olyan a fajta akkor naponta többször is. Szeretek futni, és örülnék, ha a kutya is elkísérne. Minden nap nagyokat játszhatna több összeszokott, barátságos kutyával. Nagyon szívesen tanítanék neki különböző trükköket, szívesen foglalkozom vele.

Viszont van egy tényező, ami megnehezíti a kutya kiválasztását, és azt hiszem a a tartását is. Minden hónap felében (nem fél hónapos váltásban, hanem rövidebb időközönként) Apukámhoz megyek. Ilyenkor sincs egyedül a kutya, csak Anyukám nem vinné el minden nap sétálni.

Amióta az eszemet tudom, mindig volt a családban kutya. (és nem ilyen pincsi meg csivava fajták) Apukámnál is van egy nagytestű kutyánk, akit már sokmindenre megtanítottam. Nagyon élvezem amikor új dolgokat tanítok neki.

Azt gondolom, hogy tudok egy kutyának a "falkavezére" lenni. (mondjuk egy rottweilerrel nem biztos, hogy elbánnék, de ezt nem is fogja senki ajánlani:) )

A kutyávak kiállításra, sportversenyre nem járnék.

Nagytestű, vagy közepes méretű kutyát szeretnék.



2020. jún. 12. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáim pont ilyenek kb. :D

Pontosan nem tudom milyen mert keverékek és menhelyről hoztuk kis korában.

Bármilyen kutya jó de többnyire közepes méretűek vannak a menhelyen is.

A tanításon múlik minden.

Tudja, hogy ha nem vagy otthon akkor nincs séta ezért meg fog várni.

Ha te adod neki a kaját már te leszel a falkavezére kb. :D

A lényeg, hogy a kutya fajtája lényegében mindegy.

2020. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Menhelyről válassz, kutyust szerintem.

Tudnak neked segíteni melyik való neked,ezzel megmentesz egy életet.

Szerintem mindenképp felnőtt kutyát válassz, mert a kicsik még kétesek, hogy mekkorák, milyen habitusúak lesznek illetve nagyon nehéz egy kölyökkel.


Azért ajánlom a menhelyt, mert nem gondolom hogy a szüleid venni fognak egy fajta tiszta kutyát neked 120.000-ért vagy még felette.

Amelyik kutya olcsóbb és nincs törzskönyve az a kutya nem fajta tiszta és mindene egy nagy kérdőjel. Viselkedése, szőrzete és a fajtája is hiába mondják hogy márpedig ez meg ez a fajta.

2020. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Menhelyi keverék, cdak valami nagyobb szőrű legyen, ha nem mehet be. Akinek nincs egyértelmű preferált fajta, annak szerintem tökéletes egy akármilyen keverék kutya, akinek a jelleme passzol hozzá. Menhelyen segítenek választani, kölykök is vannak, ha kiskutyát szeretnél.
2020. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szoktam járni a menhelyre, önkénteskedni. Én így segítek. De fajtatiszta kutyát szeretnék, tenyésztőtől. A szüleim részéről pedig az a feltétetel, hogy ha megkeresem az árát, akkor lehet kutyám. Ezért dolgozom. Konkrét fajtára vagyok kíváncsi, hogy mit ajánlotok. Mindenképpen olyan fajtájú kutyát szeretnék aminek mindent meg tudok adni, amire szüksége van.

2020. jún. 12. 11:37
 5/20 anonim ***** válasza:
46%

Talán akkor az Újfundlandi.

Nagy termetű, bundás tehát kintre való.

2020. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

Szoktam járni menhelyre de nem mentek meg egyet hanem veszek egy olyat aminek így is úgy is jó helye lenne. Én így segítek.


Köszönjük hogy segítesz. :P


Én is egy fajtiszta japán akitát szeretnék. :3

De minden kutya édes és szerethető így inkább őket választom minden alkalommal és nem az én vágyaimat váltom valóra.

És imádom a mostani kutyáimat is <3


De minden ember különböző. Ha fajtisztát akarsz akkor vegyél fajtisztát.

2020. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
Berni pásztor még esetleg jó lehet.
2020. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Berni pásztort tudnék elképzelni, ha ragaszkodsz a fajtatisztához. Ára 300 ezer Ft körül, vagy felett. Leonbergi, újfundlani is megfelelő a leírt tartáshoz.

Körültekintően válassz tenyésztőt, mert ezeknél a nagytestű fajtáknál kiemelten fontos, hogy a szülők, felmenők mind diszplázia mentesek legyenek.

Amit semmiképpen NE válassz: ne legyen rövidszőrű (mint pl. a vizsla), és ne legyen aktív munkakutya (mint pl. német juhász, border collie, roti).

2020. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6. válaszoló! Ne haragudj, de az én magánügyem, hogy hogyan segítek. Ha úgy segítek, hogy odamegyek, és órákig szart lapátolok, és takarítom a kutyákat, akkor úgy segítek. Rengeteg ember egyáltalán nem segít a menhelyi kutyáknak. Nem fogom rosszul érezni magam, mert szeretnék egy fajtatiszta, jó génállományú, egészséges kiskutyát, amiről tudom, hogy kik a szülei, hogy mekkorára nő, és hogy fajtájánál fogva milyen igényei vannak.
2020. jún. 12. 12:13
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Persze azt csinálsz amit akarsz. :D

Nem ismersz engem tehát nem is fontos, hogy mit mondok itt. :P


De azt egyszerűen pofátlanság oda tenni, hogy "én így segítek" mikor éppen te választod a többi kutyát akiknek jó helyük van mert azok elegánsabbak és fajtiszták.

Inkább ne lapátolj szart és ments meg egy életet. Legalábbis ha tényleg segíteni akarsz azzal többre jutsz mert a szart más is fellapátolja de a kutyákból egyre több van.


De mint mondtam ha nem értesz velem egyet nem probléma hisz senki vagyok.

2020. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!