Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudit ehet simán társként...

Mudit ehet simán társként tartani? Úgy értem, nem munkakutyának?

Figyelt kérdés

Találtunk egy kiskutyát, 3 hónapja, akkor 1 hónapos körül volt. Mostanában a doki szerint egyre inkább a mudira hajaz. Megnéztem és egy nagyon aktív munkamániás fajta. De nekem nincs ilyesmi célom vele, csak a szokásos napi rutin, 2 x 1-2 óra kint, séta, játék, meg más kutyákkal szokott játszani. Meg 2-3 eü séta, ilyenkor csak 20 percet a környéken vagyunk, főleg ilyen melegben. Hűvösebb időben délután is sétálunk. Csak szeretni szeretném, a szívemhez nőtt, koromfekete kislány kutya, végtelenül bolondos, vicces, hízelgő, szeretetteljes kölyök. De ha a panel nem élet neki, akkor inkább oda adom valakinek, aki többet tudna adni neki.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. jún. 12. 15:35
 1/9 A kérdező kommentje:
lehet* (első sor)
2020. jún. 12. 15:35
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Társként is lehet tartani ha kivan elégítve a kutya igénye.

Több mozgás, több játék, több tanulás.

2020. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet. Én is most fogok egyet venni októberben, csak az a gond, hogy nagyon sokat mozog és tanítani is kell, mivel le kell vezetnie az energiáit, de ha ez megvan megoldható.
2020. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát annyit még meg tudok tenni, hogy heti 1x elviszem kutyaiskolába, engedelmes képzésre és mondjuk agilityzni. De csak hobbi szinten. Így azért tanul is.
2020. jún. 12. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okos kutyák, tanítsd kiskorától folyamatosan és másfél-2 éves korára lesz egy gyakorlatilag tökéletes kutyád. Szerintem az egyetlen probléma velük, hogy sajnos hajlamosak ugatni (pásztorkutya), de biztosan ez is kinevelhető.

Az én kutyámnak a legjobb barátja egy mudi, minden nap együtt játszanak a parkban, és egyszerűen hihetetlen szófogadó, okos, az enyém még kölyök, de ő a példaképünk.

2020. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg. Lehet társ is. Nekünk is családi kutyaként van, de családi ház. Ha kint vagyunk vagy sétálunk, akkor játszik, aktív, ha egyedül van kint meg éjjel többnyire alszik. Agyi fárasztáshoz trükközünk, dog dancing alapokat tanulunk itthon, pullerezünk, kutyákkal bandázunk. Szocializációra figyelj, mi voltunk kutyaoviban, mert hajlamos csipkedni a többi kutyát. A futókkal, biciklisekkel még van kis problémánk, olyankor megfogom, ha közeledik valamelyik. Ugatós fajta, de a miénk nem nagyon ugat, csak ha elmegy valaki a kapu előtt. Néha ugat, ha hallja a többi kutyát, de rászólok és abba hagyja.


Sok boldogságot a kutyával!

2020. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok. Nem feltétlenül így kell érteni a tanulást. Ez sokkal inkább a napi 20-30-40 perces foglalkozásokat jelenti ami alatt akár a begyakorolt feladatokat ismétlitek ül fekszik maradtól a csillagos égig.
2020. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy mudinak nem lesz eleg a setad.

Majd gondolj erre,amikor szetrag mindent,mert nincs levezetve a rengeteg folos energiaja... es ne ordits vele,h minden cuccod,cipod,taskad,ruhad szetragja....

2020. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Az enyém is az. DE! Kicsivel több játék kell neki, imád futni. Az enyém nem hoz vissza semmit, de imád futni. Illetve birkózni. Az sem árt mert megtanulhatja hol van a határ, de közben ki is élheti magát. Viszont! Ez egy fogós kutyafajta. Családtagot soha, de soha nem bánt, de az idegenekkel nagyon bizalmatlan, és ha este kint van hagyva, akkor minden áron megvédi a házat. Az enyém pl. egy elég nyugodt kutya, de már kilenc hónaposan ellergetett egy betörőt....A lényeg legyen vele foglalkozva, tanítsd meg a határokat és MOZGATSD LE!
2020. júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!