Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a tükör módszerről?

Mit gondoltok a tükör módszerről?

Figyelt kérdés

Életemben először megyek kutyasuliba a kutyámmal, megnéztem oldalakat és mindenki szidja ezt a módszert. Mi a baj vele? Nem igazàn tudtam "megfejteni", hogy mit csinálnak a kutyával. Valakinek van tapasztalata?

Tükör módszeres kutyasuliba vigyem vagy ne?

Pórázon agresszív, melyik módszer javasolt neki szerintetek? Egy sima alaptanfolyamos képzéssel javulhat?



2020. jún. 12. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem néztél meg egy foglalkozást? Normál iskolákban engedik, hogy nézelődj először, mielőtt döntesz.
2020. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A tükörmódszer a jutalmazáson alapul, a kutya jutalmat kap ha valamit jól csinál.

Egy agresszív kutya problémáját nem valószínű, hogy egy alaptanfolyam megoldja. Sokan gondolják, hogy besétálnak a suliba a görényül viselkedő kutyájukkal és egy hónap múlva egy kisangyal fog mellettük kisétálni. Ez nem így működik. Egy alaptanfolyamot mindenképpen érdemes elvégezni, ezzel megértjük a kutya nyelvét és elsajátíthatjuk azokat a dolgokat amik mentén folytatni tudjuk a kutya képzését, de ez egy hosszú folyamat még egy alapkutyával is, pláne egy olyannal akinek már meglévő, rögzült problémái vannak.

Sokan szídják a sulikat mert sokan tényleg azt hiszik, hogy odamennek, Cesar Millan fogja várni őket és egy csettintésre megoldja a problémát de egy csoportos foglalkozáson ez nonszensz. Egyszerűen nincs idő minden egyes kutyának az egyéni problémájára, ha súlyos a gond akkor egyéni tréner javasolt de a sulikban szoktak lenni extra, fakultatív órák is a csoportos foglalkozáson felül ingyen azoknak a gazdiknak akik szükségét érzik az ismétlésnek vagy konkrét aggályuk van.

2020. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A tukormodszer jo,csak nezd meg az oktatot,hogy ne legyen agressziv. En agressziv dolgokat lattam youtubon tukros oktatotol. Ha agressziven korrigalod a kutyad,o is agressziv lesz.Az ugye nem kell..

Meg ne felemlitsek meg a kutyad,mert akkor felemi agresszioja lesz. Meg nem mer odamenni hozzad. Ilyet lattam tukros sulibol jott tobb kutyan. Nem mert odamenni a gazdihoz,hiaba hivta. Az enyem meg odajott... en meg magam tanitottam .

2020. jún. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Az agresszio a levezetetlen energia kovetkezmenye meg annak,ha nem tartod be a sorrendisegi szabalyokat es mindenki,aki egy haztartasban el a kutyaval . Abbol tudja a kutya,h te vagy a vezer .Mindennek ez az alapja.

Caesar Milan is ezeket mondja.


A folos energiat a legtobb kutyanal futassal lehet levezetni. A seta nem eleg.

2020. jún. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint minden kutyaiskolának, ezeknek is megvannak az erősségei és gyengeségei. Sokan azért határolódtak el ettől a módszertől, mert pár éve volt egy kisebb "balhé". Túlhajtottak egy kutyát (aki egyébként videó alapján szerintem teljesen normális, agressziómentes jeleket mutatott), majd kiszabadult a pályáról. Nyilván nem tudom megmondani, hogy pontosan mi történt, hiszen nem voltam ott, ezért kritikát sem alkotok a dologról. Azóta viszont bizton állítom, hogy rengeteget fejlődött ez a módszer, és véleményem szerint a tükrös sulik hazánk kutyaiskolái közül a legjobbak közé tartoznak. Folyamatosan, rohamos tempóban bővítik tudásukat. Én hatalmas lehetőségeket látok benne. Szerintem egy foglalkozást mindenképp megér megnézni, aztán eldöntöd, hogy neked szimpatikusak-e. Ha pórázon agresszív a kutyád, akkor először ne alaptanfolyamra jelentkezzetek, hanem viselkedésterápiára.

Melyik tükörmódszeres iskolát nézted ki? Ugyanis iskola és iskola, oktató és oktató között is nagy különbségek vannak.


Ha maradt még kérdésed, nyugodtan írhatsz akár privát üzenetet is, mi tükör módszeres iskolába járunk. :)

2020. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!