Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyus műtétje nagyon...

12 éves kutyus műtétje nagyon kockázatos?

Figyelt kérdés
Voltunk állatorvosnál aki megállapította hogy méhgyulladása van a kutyusomnak és meg kell műteni nagyon gyorsan. 12 éves, nem levert, jó kedélyű, ha nem látnánk hogy genny folyik belőle nem is tudnánk hogy beteg. Lesz vérvétele, szívultrahangja, gondolom az orvos akkor vállalja ha jónak tartja az eredményeit. De aggódom tényleg túl éli e a műtétet idős már . Persze tudom így is baja lesz ha nem műtik meg, de várnám olyanok hozzászólását akinek ilyen korú kutyusát műtötték, altatták és rendben felépült utána.Esetleg tanácsokat mire számítsunk a műtét után, lesznek e fájdalmai. Köszönöm előre is!

2020. jún. 13. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az állatorvos úgy látja, hogy műthető még, akkor mindenképp műtesd meg.
2020. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, az orvos döntse el, hogy mit lát jónak. Szerintem nem lesz gond. Bízz benne :)
2020. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan helyre vidd, ahol altatógázzal altatnak, modern eszközöttek, aneszteziológus jelenlétével.


Nekem 13 éves a kutyám, ugyanilyen aggodalmaim voltak. Szar volt, nem mondom. Viszont kifejezetten ilyen helyet kerestem, találtam is, és megérte. Teljes ébredésig benttartották a kórházban, minden flottul ment. Műtét előtt néztek labort.


Doki elmagyarázta, hogy valóban van kockázat, 13 éves kutyánál olyan 3-4%. De bevállaltam, és itt van daganatmentesen, fogkőmentesen. Megérte, még ha hosszú is volt az a nap.


Igazából ilyenkor az orvos már nem javasol. Nekem sem javasolt. Elmondta a kockázatokat, és teljes mértékben a kezembe adta a döntést, kicsit fel is idegesített. Mindenesetre eléggé világosak a számok, kicsi a kockázat még így is.

2020. jún. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
eszközökkel*, bocsánat
2020. jún. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még friss élmény, március 24-én volt a műtét, elég nagy volt. Azóta már a bundája is visszanőtt, bármi kérdésed van, írj nyugodtan. Azóta megünnepeltük a 13. szülinapját is.
2020. jún. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!