Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban ti napközben...

Kertes házban ti napközben kinn hagyjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Falura fogok költözni és szeretnék majd két kutyát is.

Szívem szerint kinn hagynám majd őket míg dolgozom, kutyaház stb is lesz, kerítés is van de azért félteném őket. A ház meg kis ház, nem jó nekik bezárva lenni.


Ti hogy tartjátok a kutyá(i)tokat falun, családi háznál?


Mindkét szomszédomnak nagy testű kutyái vannak.


2020. jún. 13. 22:46
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha tényleg jó a kerítés simán. Élvezni fogják. :)
2020. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelműen kint, amikor nincs senki otthon. Kényelmesebb a kutyának, különben ki engedné ki, amikor pisi vagy kaki van?


Amikor otthon vagyunk akkor is általában kint van, de van, hogy beengedjük, illetve olyan is, hogy nyitva az ajtó és oda megy ahova akar :)

2020. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak kennelje van az udvar közepén, hogy se szomszédokkal, se utcáról senkivel ne kerüljön közvetlen kapcsolatba. (Volt már itt a környezetben mérgezés 🤬)

Szerencsére sokat vagyok itthon, és így ebben nagyon ritkán kell tartózkodnia.

Kinti-benti kutya amúgy.

2020. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Megmérgezik, kilopják.
2020. jún. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fajat függő.

Télen egy rövidszőrű vagy kistermetű kutyát nem csaphatsz ki a kertbe.

Ha szép kiskutya és kirakod, gyakori hogy kilopják, ha ugatós vagy félelmetes külsejű akkor mérgezhetik.

2020. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ha kint tudnak lenni amíg dolgozol, olyankor az enyémek is kint vannak, így egyszerűbb az eü. dolgokat is megoldaniuk, meg játszani is szeretnek egymással, azt meg könnyebb a kertben és amúgy is tudják, hogy bent nem randalírozhatnak :D. Ez alól kivétel az extrém időjárás, vihar, nagyon hideg, nagyon meleg, igaz egy nagyon jó kutyaház ezektől is véd, de az enyémek nem nagyon mennek be, másrészt meg ha amúgy máskor bemehetnek, akkor szerintem kényelmesebb is nekik bent a fekhelyükön vagy ha azért egy picit tudnak mozogni, mint a kutyaházba bevackolni magukat, de ez már egyéni dolog.

Viszont én is azt gondolom, hogy ha meg tudod oldani sokkal jobb ha van egy olyan elkerített részük a kerten belül, amihez utcáról nem tudnak odaférni, ezerszer biztonságosabb, nemcsak mérgezés és lopás miatt, nálunk falun vannak, akik teljesen jó szándékkal bedobálják a kutyás házakba a vasárnapi ebédből maradt csontokat, kis száraz süteményt...

Két kutya esetében szerintem jobb ha nem egyszerre vállalsz kettőt, hanem amikor már az első megtanulta nagyjából az otthoni rendet, tud szépen sétálni, behívható, mert a kölyökkort jóval egyszerűbb egy kutyával végigcsinálni, főleg ha van már mellette egy jól nevelt másik, akinek a szokásait észrevétlenül is átveszi. Nálunk például az első imádott kertészkedni, hónapok voltak, mire leszoktattuk róla, a kicsire elég volt egy-két alkalommal rászólni, de ha együtt érkeztek volna, szerintem nem maradt volna kertünk :D Viszont ha külön érkeznek kell nekik hagyni egy kis időt, amíg összeszoknak és biztonsággal elvannak a gazdi felügyelete nélkül, erre elég lehet pár nap is, főleg ha jól szocializáltak, illetve két kutyától, kerttől függetlenül is fontos, hogy szoktatni kell őket az egyedülléthez is, nem lehet azonnal 10-12 órára magukra hagyni őket.

2020. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére jó környéken lakunk, ha 15-17 fok felett van az idő, kint hagyjuk, de természetesen van hova mennie pl eső esetén.
2020. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!