Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy színlel?

Létezik, hogy színlel?

Figyelt kérdés

Reggel valahogy megsérült a kutyám jobb mellső lába, nyüszített, és nem nagyon tudott ráállni, de mikor kézbe fogtuk a lábát, semmi felszíni sérülés nem volt rajta, és a nyomkodásra sem reagált semmit. Nem tűnik úgy, mintha fájna neki.


Természetesen ha holnapra nem javul akkor látni fogja doki, ma azért nem, mert nincs ügyelet.



2020. jún. 14. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem biztos, hogy színlel.

Ha izüketi a gond akkor lehet csak terhelés alatt fáj neki.


Magamból indulok ki. Rosszak térdeim. Nyomogatásra egyáltalán nem fájt soha, de futásnál vagy hosszabb sétálásnál már érzem, hogy fáj.

2020. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Kitudja. Nekem az egyik kutyám egy kis színlelő királynő, de az évek során már kitapasztaltuk, hogy mikor van igazi baja, és mikor csak színlel. :D Mindenesetre, ha nem javul holnapra a kutyusod baja, akkor érdemes elvinni orvoshoz, és majd kiderül, hogy van-e baja.
2020. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem csak rosszul ugrott le valahonnan. Enyémmel is előfordul amikor leugrik a fotelból, igaz már nem fiatal. Biceg 1x-2x aztán megy tovább de ilyenkor persze drámázik, jön és mutatja a lábát, én megnézem megsimogatom és kész. Természetesen ha tovább tart a bicegése akkor vidd orvoshoz, lehet hogy megrándult valamilye.
2020. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Egyszer egy nagyobb kutya megkergette a kiskutyámat, és úgy láttuk hogy kiment a térde. Sírt, menni sem tudott, kézben vittük el az autóig, irány a doki. Ott ahogy kinyitottuk az ajtót, úgy ugrott ki mint akinek jobb a térde mint új korában, semmi fájdalmat nem mutatott. Bevittük a dokihoz, hülyének éreztük magunkat hogy elhoztuk egy nemlétező apróság miatt, mit fog szólni az orvos hogy raboljuk az idejét mint amolyan túlparázós gazdák.

Elmondtuk hogy mi történt, és hogy most láthatólag nincs semmi baja, és mondta az orvos hogy egyrészt van ilyen ízületi fájdalom ami hol jelentkezik, hol nem, másrészt ahogy meglátta hogy hová jöttünk, máris termelődött benne az adrenalin a rendelő láttán, és az is elnyomhatta a fájdalmat. Megtapogatta, mondta hogy valóban kiugrott a térde, odaszorította a kezem, és én magam is éreztem hogy kattog az ujjam alatt, ahogy mozgatja. Úgyhogy jól tettük hogy elvittük, megoldotta a problémát.

Nem hiszem hogy a kutyák színlelnek, inkább az jellemzőbb hogy nem szólnak ha fáj valamijük, nem mutatják magukat gyengének, mert félnek hogy azzal lejjebb megy a pozíciójuk a falkában.

2020. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem szokta csinálni, hogy sántít, ha tudja, hogy meg lesz szidva. Már nem dőlök be neki, ha megfogom, vígasztalom rögtön elmúlik. Nyilván nem mindenkié ilyen, de igen tudnak színészkedni! Ne bagatellizáld el.
2020. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Abszolút egyet értek az 1. válaszolóval... Mindenesetre nézesd meg a dokival, esetleg kérd, hogy csináljanak röngent is.
2020. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!