Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyán lévő bolha szemmel...

A kutyán lévő bolha szemmel látható?

Figyelt kérdés
Fekete spani,így a bundájában tuti nem látnám,de esetleg a fehér kövön az előszobában ahol van látnám?Valami megcsípett több helyen engem,és a fiamat is,pici 1-2mm -es piros pöttyök,amik viszketnek,és arra gyanakszom,hogy esetleg bolha volt.
2010. júl. 31. 18:29
 1/9 anonim válasza:
Lehet látni a bolhát, kicsi, hosszúkás barna.A csípés, amit írtál az előfordulhat, hogy attól van. Utálatos egy dolog. Vannak a bolha elleni cseppek, amit a tarkójára kell cseppenteni, 2000-2500Ftért vannak, nagyon jók. Amúgy ezeket ajánlott minden tavasz elején cseppenteni, védi a kutyust a bolhától és a kullancstól is. Arról nem is beszélve, hogy ezek az emberre is veszélyesek, ha beviszi a kutya.
2010. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A bolha határozottan szemmel látható állat.

Bármilyen világos háttéren simán észrevennéd.

Kb 2-3 miliméteres sötétbarna bogár, de ha megszivja magát vérrel akár a háromszorosa is lehet.


Ilyen és nagyokat ugrik


[link]

2010. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ha bolha van a lakásban, azt legbiztosabban reggel a lepedőn lévő ürülékéből lehet megállapitani.

Az is látszik szabad szemmel.

2010. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha elfogod körömmel addig nyomd míg nem durran (nem biztos hogy durran de körömmel kell szétnyomni), és a leghatásosabb a Frontline, bár igaz, nagyon drága (a kicsi 5, a nagy 8ezer) de 3 hónapra elég egy írtás
2010. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Uramatyám utolsó! Hol veszed a frontlinet? Egy egész kartonnal? Múltkor egy menő budai klinikán láttam 1890 Ft-ért a legnagyobbat.

Jól meg is néztem, mert előtte néhány nappal írta valaki, hogy azért használ frontlinet, mert neki az advantix nagyon drága. Ugyanott ugyanakkora advantix 1750 Ft. volt

2010. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ja, én is csodálkoztam, én is 2050ért vettem a frontline-t... :)
2010. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek.Már felvettük ellenük a harcot.
2010. aug. 1. 22:06
 8/9 anonim válasza:
Hali. Nem okoskodni akarok, de a bolha biztos, hogy nem csíphetett meg titeket. Volt egy macskám, és magamról szedtem le a bolhát, rákerestünk a neten, és azt írták mindenhol, hogy a macskabolha emberre és állatra egyaránt veszélyes = csíp, de a kutya bolha csak állatra ártalmas. Elszaporodni elszaporodhat,és igennehéz kiírtani. Tapasztalat. Remélem tudtam segíteni. (:
2010. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit Te irtál, azt csak az elvakult kutyagazdik terjesztik

Ha mindenáron a neten szeretnél kutakodni a kérdésben, erre keress rá:


"A kutyabolha és a macskabolha az emberen is képes vért szívni, és ezáltal különböző fertőző betegségeket terjesztenek. Nyáluk allergiás reakciót válthat ki. A kutya- és a macskabolha köztesgazdája egyes galandférgeknek, amik az embert is veszélyeztetik, terjeszti még többek között a „macskakarmolásos betegség” kórokozóját."


Gyerekkoromból pedig meg tudom erősíteni, hogy a kutyánk által terjesztett bolha, bizony igen agresszív az emberrel szemben is. Akkoriban sajnos ez még valódi problémákat is okozott.

2010. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!