Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó lenne nekem...

Szerintetek jó lenne nekem ezek közül a fajták közül valamelyik?(több lent)

Figyelt kérdés

Amilyen fajtákba gondolkodok:

Akita

Berni pásztor

Border collie

Bernáthegyi



Illetve az is érdekelné hogy átlagban melyik a legolcsóbb?( tudom hogy vehetek szaporítótol is/de nem akarok/,De úgy értem hogy pl a német dog,corgi egy elég drága fajta míg van olyan ami annyira nem)



Rólam:

Nagytestű/közepes testű(ezekből is a nagyobbak) kutyát szeretnék. Lehetőleg hosszabb szőrűt, mert főleg kint lenne tartva. Van egy pince ahol meleg van,jó állapotú,szép,kutyabiztos, oda lemehetne ha fázik vagy ha vihar van meg ilyesmi. Az udvaron lenne egy szigetelt kutyaháza. Naponta 3×2/2 és fél órás sétára lenne időm plusz otthon 2 óra játék. ( Férjem dolgozik ,azért van ennyi idő). De pl a berninél lehet kevesebb lenne a séta ,mert nem nagy a mozgásigénye. Következetesség megvan,eddig Cane corsoval,leonbergivel,és argentin doggal van tapasztalatom,de most egy új fajtát szeretnék kipróbálni. Hobby célra szeretném ,kiállításra nem szándékozom elvinni. Az egy óra játék mellett kint lennénk a családdal kb egész nap.



Egy kérdés még :A labrador,golden retriever nem házőrzésre alkalmasak. Vagy mégis? ( tapasztalatokra lennék kíváncsi)



Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jún. 14. 16:54
A kérdező szavazást indított:
Bernáthegyi
Berni pásztor
Akita
Border collie
Inkább más fajta
39 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Border collie kiesett a körből szerintem azonnal. Nem kinti kutya. Annyira a gazdi rajongó, hogy boldogtalan lenne kint nélküled.


En Berni pásztor javasolnám. Jófej, okos kutyák, ha kell ugat ha nem akkor nem.

2020. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Az egyértelmű, hogy ki tudod elégíteni a mozgásigényüket, úgyhogy jöhetnek a saját egyéni szempontjaid a kutyák tulajdonságai alapján. Az ár pedig kennelfüggő, mivel az akita ezek közül ritkább, szerintem drágább is. Mondjuk ha törzskönyvhöz nem ragaszkodsz, mindből találsz olcsóbbat is. A bernáthegyi nem szereti a meleget, és nem igazán pártolom a nem erre az éghajlatra való kutyák itt tartását, úgyhogy én is a berni pásztorra szavazok.

A retrieverek nem jók házőrzőnek, minden idegent lelkesen fogadnak.

2020. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

#2 törzskönyv nélküli szapis kutyát nem szabad venni. Ne ajánlgasd.

Mivel keverékek a szapis kutyák nem teljesen hordozzák a fajta jegyeit illetve idegrendszeri problémák és egyéb súlyos betegségek jöhetnek elő.

2020. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is a Berni lenne a javaslatom, de nem azért mert a hármas azt mondja, hogy a bernáthegyi nem erre az éghajlatra való (Mind a kettő Svájcból származik.). Egyszerűen sokkal gazdaközpontúbb és talán könnyebb kezelni is. Viszont azt tartsd szem előtt, hogy a fajta átlag életkora baromi rövid (6-8 év). Ha jobban érdekel a fajta ezt a két videót nézd meg:


https://www.youtube.com/watch?v=j8OHhKxzxGw&t

https://www.youtube.com/watch?v=-kW1sVyzVUQ&t

2020. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hasznosak voltak válaszok!👍🟢
2020. jún. 14. 20:16
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Csak azért, mert egy kutyának nincs törzskönyve, még nem feltétlenül "szapis". A törzskönyv pénzbe kerül, és mivel nincs mindenkinek igénye rá, sokszor két fajtatiszta szülőtől származó kölyköknek nem csináltatnak, csak ha a leendő gazdi kéri. Rendes kennelekről beszélek, nem "szapikról".
2020. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Egy törzskönyv 6000 forint és egy rendes tenyésztő lekéri az összes kölyöknek ami törzskönyvezhető.


Nagyon ritka mikor egy kutyának nem tud lekérni törzskönyvet a tenyésztő. Pl. egyik fehér boxernak sincs törzskönyve pedig kennelből származik, csak szimplán nem törzskönyvezhető mert nem tenyésztik azt a színt mégis állandóan vissza tér.

2020. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én is hallottam ilyet. Szerintem is vannak jó kennelek amik igaz ,törzskönyv nélkül adják a kutyát ,de szépek egészségesek. Ahol én vettem a régi kutyámat,ott hobbiból ,,tenyésztették"( 80000ft volt). Megvoltak a szülők eü.papírjai,+tenyésztési engedély,és nem fialtatják a szukát évente/nagyon sűrűn.2,3 évente általában.De most egy igazi tenyésztőtől szeretnék venni.
2020. jún. 16. 13:22
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ne költs pénzt kutyára addig, amíg egyetlen kutyus is várakozik menhelyen.

Azokat a kutyákat kidobták, mert nem voltak elég jók az előző gazdáknak. Ráadásul mindenki kölyköt akar, hogy minél több ideig maradhasson még vele, ezért egy 4 évnél idősebb kutyának esélye sincs rá hogy valaki kihozza onnan. Jobb esetben még 10 évig él majd egyedül a ketrecében, vagy elaltatják mert kell a hely a többi kidobottnak.

Az általad leírt fajtiszta kutyákat majd úgyis megvásárolja valaki, aki hisz abban, hogy csak a származása, kinézete miatt több örömöt ad mint egy kidobott keverék kutyus, akit te mentesz meg.

MENTS MEG VALAKIT!

[link]

2020. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 mindenki maga dönti el honnan akar kutyát, illetve miért/mire szeretne kutyát.

Ne szóljunk bele, csak segítsük, hogy honnan érdemes és milyen fajtát. Aztán majd ő eldönti mit vállal és honnan.

Ha mindenki csak örökbe fogadna akkor eltűnnének a fajta tiszta kutyák mert nem lenne rájuk kereslet. Annyira hosszú idő lenne mire minden menhelyi és kóbor kutyának gazdája lenne, hogy ha nem vásárolna senki fajta tiszta kutyát akkor eltűnnének, mert senki se gyűjtögetné őket saját célra.

Az a lényeg, hogy a szapikat elnyomjuk és aki szapis kutyát akar gondolja át, hogy ugyan olyat talál a menhelyen mint amit a szapis árul jó pénzért.

2020. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!