Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya húzza a hátsóját...

Ha a kutya húzza a hátsóját az tényleg jelenthet férgességet?

Figyelt kérdés
Azt hittem csak azért húzza mert viszket neki, vagy valami, de most nemrég olvastam, hogy lehet hogy férgei vannak. Volt már férges, kapott rá azt hiszem tablettát. Ha megtaláljuk ezt a tablettát, akkor érdemes adni neki? Attól nem lesz baja ha esetleg mégse férges de mégis beveszi a gyógyszert?

2020. jún. 14. 23:29
1 2
 1/12 Metionin ***** válasza:
84%

Igen, jelezheti de bűzmirigy gyulladást is.

A tablettát adjátok be neki, egyébként is kellene a kutyákat féregteleníteni (asszem 3 havonta) szóval semmi baja nem lesz tőle, sőt.

2020. jún. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Azt ugye tudod, hogy havonta kell féreghajtót kapnia szívférgesség elleni? Ami a legtöbb egyéb féreg ellen is jó. De gondolom eddig ez téged pont nem érdekelt.
2020. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtaláljuk??? Hol találnátok meg ha már megette a kutya? :D

Tessék befáradni egy állatgyógyszertárba és kérni egy féreghajtót x kg-os kutyára. Ezt 3 havonta megtenni, mint egy rendes felelős gazdi, és nem lesz férges az eb :)

2020. jún. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Az en kutyam akkor is szokta ezt csinalni, amikor az eu nyiras a feneken mar esedekes, zavarja, ahogy nol ott vissza a szor es osszecsomosodik, vagy ha "betyarkorte" marad a szoren ott. De igen, buzmirigy gondnal a leggyakoribb ez a jelenseg. Fereghajtot meg mint mar irtak elottem, 3 havonta minimum kellene adni, barmikor osszeszedheti a peteket.
2020. jún. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. jún. 15. 01:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Jelezhet férget, bűzmirigy problémát, de ha hígabb a széklet (ami lehet betegség jele vagy a kajával is lehet gond), akkor is csinálhatja, ha ráragadt a bundájára egy kis ürülékmaradvány.
2020. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 2-es le lett pontozva, gondolom azért, mert szívférgességnek más jelei vannak, de valóban, az ellen is védekezni kell, elég súlyos pénzeket ott lehet hagyni egy előrehaladott szívféreg műtétért.
2020. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre más tünete nincs, a hátsóját sem egyfolytában húzza, csak hetente 2-3 alkalommal maximum. Előkeressük a tabit, szerintem maradt, ha mégsem, akkor szerzek mindenképp. :)
2020. jún. 15. 10:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az aktuális féreghajtó tablettát megkapja a kutya, figyelni kell napokig a székletét. ha van benne féreg, 2 hét múlva ismételni kell a tablettát.

Ha nincs látható féreg a székletben féreghajtás után, 3 hónap múlva esedékes a következő gyógyszer.

2020. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
A szívférgesség teljesen màs . Az ellen máshogy kell védékezni ( pl. Next guard Spektra) de ezt is csak azután lehet használni hogyha keszült egy negativ szívférgesség teszt (8-10 ezer forint a 3 havi adag). A bélféreg ellen 3 havonta javasolt a védekezés,de ahogy az előttem lévő is írta ha találsz a kakiban férget akkor két hét múlva ismételni kell,a gyógyszer mennyiség a kutyatestsúly alapján van. Ne keverjük össze a két "férget".
2020. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!