Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul tanítom neki az ült?

Rosszul tanítom neki az ült?

Figyelt kérdés

Itthon gond nélkül megcsinálja, az utcán viszont ritkán, kb amikor kedve van. Illetve, lenyomom a hátsóját, akkor is, de az nem magától, és gyorsan is áll fel, mert nem akar ülve maradni.


Nos, türelmes ember vagyok, és tudom, hogy megtudja csinálni, mert már csomószor megcsinálta.


15 perc ment el, sikertelenül. Ott voltunk a járda szélénél, át akart menni a másik oldalra. Visszahúztam és mondtam neki, hogy ül, aztán magyaráztam is mutogatással vegyítve, hogy akkor megyünk át, ha leül. Negyedórán keresztül mondtam neki, hogy ül, paskoltam a hátsójánál, de csak topogott és nyüszögött egy kicsit, hogy nem akarja, de háromszor megkísérelt lelépni az útra ülés előzmény nélkül. Aztán elkezdett esni az eső és hazamentünk.


Amikor megcsinálja, mindig megdicsérem. Jutalomfalat a lakáson kívül nem érdekli, a fejsimit és dicsérő szavakat viszont szereti. Másik kutya imádja a jutalomfalatot, így neki minden ülésnél ment egy, aztán elég mondanom neki és leül, vele nincs gond, de a kérdésben szereplővel nem tudom, mit lehetne.


Nem fogom a fenekét letolni, amikor van időm, mert tudom, hogy tudja, és nem egyszer volt hiszti, aztán leült, de ő nagyon makacs. Nem fiatal kutya, már 5 éves, megjárt előttünk sok gazdát, de igazán egyik sem nevelte, valamelyik pedig eltörte a farkát, orvoshoz nem vitték a szeme miatt, egyik fogát ki kellett húzni, hátát behúzta, siminél egész teste remegett, amikor idekerült... tehát már mondhatni, jól van, haladunk a boldog kutyus felé, de ezzel a makacssággal nehéz.


Ha továbbra is ezt csinálom, lesz eredménye a türelmességnek, vagy mindig le kéne tolnom a fenekét? Úgy gondolom, hogyha magától megcsinálja utcán is, akkor az jobb, mintha letolnám, mert utána úgyis feláll, de inkább megkérdezem.


2020. jún. 15. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

". Nem fiatal kutya, már 5 éves, megjárt előttünk sok gazdát, de igazán egyik sem nevelte,"

Akárhány éves, úgy kell tanítani, mintha kölyök lenne.

"tudom, hogy tudja"

Rosszul tudod. ha nem csinálja pöccre, nem tudja.

Már a járdaszélre érve meg kell előznöd, hogy hibázzon. Ha leül és felpattan, számíts rá és előzd meg, hogy megtehesse.

Türelem, az kell jó sokáig.

2020. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tréner még anno az első kutyánál azt mondta, hogyha itthon 10/10x megcsinálja, és kint nem, akkor tudja, csak nem hajlandó megcsinálni. Itthon elég egyszer mondanom neki, gond nélkül megy. Utcán mondom neki, elkezd hisztizni, topogni és nyüszögni. Sokszor játszottuk ezt el. Nem egyszer volt ugyanez, de aztán leült, a sokadik "Mit mondtam, mit csinálj?" után, mert tudja, hogy mit szeretnék, csak valamiért nem akarja megcsinálni, de amikor sikerül "megtörnöm", és leül (magától, anélkül, hogy lenyomnám a fenekét), akkor úgyis marad, de amikor a fenekét nyomom, le, rögtön feláll.


Türelmem az van, magamat meglepve, sokkal több, mint azt gondoltam...

2020. jún. 15. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Naponta gyakorold vele.Nem sokszor.Ha a saját környezetben van, akkor nem tereli el semmi a figyelmét.Ott jobban teljesít.Idegen hely az ingergazdag neki ez okozza, hogy nem akar ülni.
2020. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha magától leül a kutya azt a pillanatot kapd el és nagyon dicsérd meg, simogasd és jutalomfalat neki.Akkor bevésődik, hogy ül ül ül, jó kutya.Megjegyzi, hogy mit vársz tőle.
2020. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kint mindig mindent újra meg kell tanítani. ez normális :D
2020. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

"A tréner még anno az első kutyánál azt mondta, hogyha itthon 10/10x megcsinálja, és kint nem, akkor tudja, csak nem hajlandó megcsinálni. "

A tréner úgy látszik, nem hallott arról, a kutyának az otthon megtanultakat kint, zavaró körülmények között is TANÍTANI kell.

""Mit mondtam, mit csinálj?""

Ilyen vezényszót idáig nem ismertem. Olyan nehéz kimondani ismét az ülj szót, amikor nem csinálja meg elsőre?

2020. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kint több az inger, azért kell újra tanulni. A tréner ezt nem mondta?

Hogy szoktatok a járda szélére érni, mielőtt le akarnád ültetni? Láb mellett sétát tudja? Ha megállítod parancsszóval, megáll? Milyen körülmények között gyakoroljátok kint az ül parancsot, és hogyan?

2020. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fulop Norbert :Tanulj meg kutyaul


Kutyakikepzo konyv. Mukodik.

Sorrendisegi szabalyokat tartsd be.

Kajat sose hagyunk kinnt se lennt. Stb stb.

2020. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!