Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutya miért...

Menhelyről hozott kutya miért nem jön vissza?

Figyelt kérdés

Néhány hete hoztunk el a menhelyről egy nagyon kedves, szelíd kutyát. Annyit tudni az előéletéről, hogy nem foglalkoztak vele, ellg sovány is volt. Nyugodt, nem félénk, aranyos kutya, sokat foglalkozunk vele, mindig velünk van, naponta sétáltatjuk (kertes házban élünk), igazából minden rendben lenne, más kutyákkal is nagyon barátságos, DE: először a kertben gyakoroltuk a visszahívást jutalomfalattal, majd kint a szabadban, jól ment. Viszont ma elengedtük és nem jött vissza, hiába szóltam, semmi reagálás, csak szaladt a vakvilágba, ijesztő volt. Ez miért van? Ezentúl ne engedjem el? Annyira szeret szaladgálni, játszani, de így már félek, hogy autó elé szalad, vagy nem találom meg, úgy elfut.

Mit tanácsoltok?


2020. jún. 15. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj 10 méteres pórázon egyelőre. A behívás a legtöbb kutyának nehéz feladat, tökéletes behívás pedig szinte nincs is. Ne add fel, maradj motivált, és gyakoroljatok sokat!
2020. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Katonatp válasza:
92%

Rengeteg türelem, foglalkozás és odafigyelés szükséges hozzá. Nem tudni, hogy szegénynek milyen előélete volt, vagy milyen traumát szenvedett el. Semmiképpen se add fel a nevelést, olvass szakirományokat, ha úgy érzed, hogy egyedül nem sikerül a tanítás, fordulj szakemberhez, kutya kiképzőhöz (természetesen ha van rá lehetőséged és akkor is csak szigorúan megbízható, kutyabarát oktatóhoz).

Hajrá, és sok sikert a kutyushoz. ✌️

2020. jún. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Majd mindjárt kioktatnak, hogy közterületen eleve ne engedd el.

Amúgy ja, ahogy az első írja, ez elég nehéz feladat, mert sok az inger, sok-sok gyakorlás kell. Otthon megy, de az idegen terep, új szagokkal, az más. A 10 méteres póráz is jó ötlet. Nekünk is menhelyi kutyus van, ugyanígy gyakorolunk vele, bár ő kölyök még, 7 hónapos, 1 hónapja van nálunk. Egész ügyes már, de arra nem tenném a nyakamat, hogy akkor is visszajönne, ha lát egy másik kutyát, cicát, madarat stb... szóval én még így nem eresztem szélnek, csak ismert terepen gyakorolunk.

2020. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mienk is menhelyes(az egyik) . Fel cm x fel cm-srecvagott nyers szarvashusra visszajon meg alig megy el. Mindenkepp vigyel nyershus falatokat. Arra biztos visszajon.


Fuss/bicajozz vele rendszeresen. Akkor egyedul nem fog ugy elszaladni. De ez se garancia. De biztosan epul tole koztetek a kapcsolat.

2020. jún. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néhány hét alatt nem alakult ki a stabil kötődése még, és nyilván még nevelésre is szorul.

Míg nem megbízhatóan behívható, ne engedd el. Használj könnyű, hosszú kiképzőpórázt.

2020. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Közterületen és vadászterületen tényleg tilos elengedni, ha már valaki felemlegette. :-)


Kérdező, hosszú pórázzal gyakoroljatok. Amúgy nagyon ritkán alakul ki szoros kötődés pár hét alatt. Az én mentett kutyám alkalmi süket, egyszer kiugrott a hámból, amit vele kaptam a mentéstől, mert a hámnak eltört a csatja (természetesen azt a hámot kukáztam is egyből), de mellettem maradt, megvárt, míg összeszedtem az ürüléket, ami miatt lehajoltam, de vannak olyan ingerek, amik nagyon el tudják terelni a figyelmét, ezeken folyamatosan dolgozok vele, viszont mivel nagyon tud sprintelni, nem tudom biztonsággal elengedni zárt területen kívül. Fárasztom pórázon, futok vele pórázzal, túrázok vele pórázzal, és hosszú pórázon gyakorlunk parkban. Sok bosszúságot okoztak már nekünk a póráz nélküli kutyák, én nem akarom, hogy mi is ilyen problémások legyünk mások számára. Ha egy lassú, kényelmes kutya lenne, el tudnám engedni, de én úgy látom, azért annyira nem zavarja, hogy pórázon van. Megvan a póráz nélküli mozgás is körbekerített helyeken, nem olyan nagy, hogy szűkek legyenek neki a futik. Lehet, hogy soha nem lesz biztonsággal behívható, sok idő volt az is, mire megtanulta békén hagyni a rollerezőket, de még most is felkapja a fejét, ha jönnek, mert zajosak, csak már nem vetődik utánuk.

2020. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!