Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire normális/elfogadható?

Ez mennyire normális/elfogadható?

Figyelt kérdés

A kutyámmal napi 3x sétálok, bele értve a késő estét is, amikor eléggé furcsa alakok járkálnak a környékünkön. Megoldás lehetne, hogy elkerülöm őket, de ez nem lehetséges, mert mindenhol ott vannak. A "probléma" azzal van, higy amikor közeledik felénk este egy vagy több ember, a kutyám teljesen rájuk koncentrál és ha egy kb 5-10 méteren belül vannak vagy jönnek felém, akkor morog és ugat rájuk. Ma is ezt tette és az egyik a 4 közül beszólógatott, hogy agyon rugja stb a kutyámat. Tipikusan azok az emberek, akiknek egyedül nem nagy a szája és csak akkor mer beszólni, ha ott vannak a "tesók"..

Nem úgy kell elképzelni, hogy hörög, hanem mint amikor egy őrzővédő oktatáson gyakorolnak a kutyákkal, csak én nyílván nem engedem el láb mellől.


Az lenne a kérdésem, hogy neveljem-e le erről a kutyámat és ne csináljon semmit, vagy inkább hagyjam, hadd ijessze el őket, amihez párszor mocskolódás is társul? Mit javasoltok? Engem nem zavar, hogy ezt csinálja, de nem tudom, hogy melyik opció lene a legjobb a kutyámnak és nekem. Esetleg tapasztalatok?


És nem, nem azért csinálja, mert minden áron megakar védeni, mert ő tartja magát falkavezérnek, ezt/ilyet is olvastam már máshol. De ez nem így van, csak az esti sétánál csinálja, valószínűleg azért, mert ért már sötétben minket kicsit durvább atrocitás.


Nem nagy kutyáról van szó, egy whippet és egy labrador közti a mérete, agár keverék, tehát még azt sem mondanám, hogy egy "vérszomjas" fajta. Fiatal kutya, éppen kamaszodik.



2020. jún. 15. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem menj másfele, én is ugyanígy vagyok. 150 centis lány vagyok, este 10-11-kor is sétálok, de direkt arra megyek, amerre nem látok senkit. A kutyád, amit csinál az szerintem nem olyan rossz dolog. Lehet védeni akar, de lehet, hogy csak a tesókat nem szereti.
2020. jún. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erzi rajtad, hogy te is feszengsz, felsz ezektol az alakoktol es ezert feszul ra o is az emberekre ejjel. Megertelek egyebkent es szerintem ameg ez csak ejjelente van es nem tamad ok nelkul masra, nem feltetlenul rossz dolog. Az en kutyam is ilyen, o nem morog, de figyel es szemmel koveti a szamara gyanus alakokat, leginkabb azokat, akiknek a megjelenesekor en is befeszulok.
2020. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem tudok válaszolni, de én most, hogy sokáig világos van inkább ugy időzítek, hogy az utolsó séta még világosban történjen, szóval olyan fel8 körül lemegyunk, és kb 9kor jövünk fel, így még pont nem sötétedik be teljesen, vagy ha túl csúszunk akkor is csak hazafele.

Nekem a kutyám nem csinálja ezt viszont én 21 éves lanykent félek éjszaka egyedül (a kis 10 kg-os kutyámmal) sétálgatni, főleg mert a parkok sajnos nincsenek rendesen kivilágítva.

Télen sajnos ugye muszáj sötétben is, olyankor megpróbálok kutyásokkal egyeztetni, hogy este együtt menjünk le, vagy próbálok a lehető legrövidebb, legjobban kivilágított útszakaszon menni.


Még annyi, hogy én leszoktatnám az "agresszív" megszólalásról, mert sajnos annyi rossz ember van, hogy még a végén elkezdik kipakolni a mérgeket meg mindenféle dolgokat a környéken.

2020. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is arról van szó, hogy érzi rajtad, hogy feszengsz, félsz, bizonytalanabb vagy és ezt ő is átveszi, de a már megtörtént atrocitás is hagyhatott intenzív nyomot benne. Egyébként amíg erről, ha akarnád, le tudnád tiltani, addig az ég világon nincs vele semmi probléma, a gond akkor van, ha nem tudod kontroll alatt tartani, mert ez akár később valódi agresszióvá is alakulhat és ilyen szituációkban mindig a kutya húzza a rövidebbet. Másrészről elég egyetlen agresszívabb ember, akinek nem tetszik, hogy megugatja a kutyád és fejbe rúgja... szóval én kifejezetten a kutya biztonsága érdekében inkább lenevelném erről, megvédeni amúgy sem tudna.


Nekem egy fekete labradorom van, bújós, mindenkivel barátkozós, őrző-védőre totálisan alkalmatlan kutya, nem is próbálkoztam vele soha, de megtanítottam vezényszóra ugatni (kb. 15 perc egy klikkerrel) és az olyan rossz szándékú alakokkal szemben, akiket amúgy is eltántorítana egy nagyobb testű, fekete, ugató kutya ez teljesen hatásos is szerintem, komolyabb helyzetben meg nem várnám el soha a kutyámtól, hogy a testi épségét kockáztassa értem, pedig egy alacsony, vékony nő vagyok, tehát a kutyámnak valószínűleg több esélye lenne egy támadóval szemben, de egy ilyen helyzetben szerintem az egyetlen reális megoldás a menekülés, segítségkérés, az meg sokkal egyszerűbb ha a kutya tökéletes kontroll alatt van.

2020. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyam is alacsony,vekony. A kutyaja is olyan alkat,’mint a tied es pont ezt csinalja a csovesekkel,c tesokkal. Ma egy transzvesztita nonek kioltozott ferfit ugatott meg,aki egy masik ferfinek kinezo ferfivel setalt az utcan. :D


Ha tudsz,huzodj fizikailag arrebb toluk vagy ne arra menj. Rovid porazon fogd ilyenkor.


Ha olyan kutya,mint a mienk,akkor errol nem fogod lenevelni tudni. Meg ez dominancia is.

2020. jún. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!