Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agyrázkódást kaphatott a kutyám?

Agyrázkódást kaphatott a kutyám?

Figyelt kérdés
Ugrott volna fel az ágyra mikozben én lehajoltam hozzá hogy megpusziljam. Mikozben en hajoltam le hozzá, ő pedig felugrott erősen megütötte az állam a fejét. Még nekem is fájt, nem hogy neki. Kis testű kutyus, bichon. :( nagyon félek

2020. jún. 16. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Rosszul van? Látod rajta hogy szédül kicsit? Úgy reagál a dolgokra ahogy szokott vagy lassabban?
2020. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Látsz rajta bármi furcsát? Ha nem, akkor nyílván semmi baja. Kemény fejűek amúgy a kutyák, engem múltkor állba fejelt az enyém. Ő meg sem rezzent, nekem meg eléggé fájt. :D
2020. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Mikor az én kutyám kicsi volt akárhányszor ölbe vettük (pl. a lepcsőzéshez) amikor raktuk le valahogy sose tette le normalisan a lábát és így csak elfekudt, egyszer az egyik kezemben más is volt, és ahogy elkezdtem lehajolni, ő meg valamiért elkezdett mocorogni kiesett a kezemből (kb 12-13 hetes lehetett, kb 3-4 kg) és nagyon rosszul esett, gyakorlatilag a fejére/nyakara, rögtön elkezdett sírni, és gyorsan felpattant, de sírt tovabb, hát én teljesen ketsegbeestem, sirtam, panikoltam, azt sem tudtam hirtelen melyik orvoshoz vigyük, szoszerint remegtem, az volt az egyetlen pillanat a kutyás életemben amikor azt éreztem, hogy nekem nem való kutya és inkább visszaviszem az alapítványhoz ahonnan hoztuk, és keressenek neki jobb gazdát. Gyorsan felkaptam és bevittem az ágyra, még mindig sírtam, panikoltam, remegtem, a párom meg ügyeletes állatorvost keresett a neten. Mondanom sem kell, természetesen a kiskutyának meg sem kottyant az egesz, amíg en ott "hisztiztem" ő a kis játékát rágcsálta az ágyon és már el is felejtette mi történt, az állatorvos azt mondta, hogy csak azért sírt hirtelen, mert még kicsi és nem tudja mi az a fájdalom, és ezért ha bármi fájdalmat érez sokkal erősebben reagál rá.


Nagyon nagy szerencse, hogy nem történt tragédia, az volt az első és utolsó alkalom, hogy bármi más van a kezemben, ha a kutya is ott van (bár már 11 kg, szóval tényleg csak akkor veszem fel, ha nagyon muszáj).


Nyugodtan ítéljetek el, és pontozzatok le, pontosan tudom, hogy borzasztó, hogy ez megtörténhetett, és akkor felelőtlen voltam, de azóta is jól tartom a kutyát, szerencsére egészséges, és okos.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd mennyi mindent kibírnak, és ha nincs semmi agyrázkódásra utaló tünet akkor nyugodj meg, nem lesz semmi baj.

2020. jún. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha furcsán viselkedik és folyton fekszik akár remeg akkor lehet agyrászkódás. Ha ugyanolyan mint máskor akkor semmi baja sincs.

Én a kutyusommal agilityzünk 1,5 éves kora óta(most 3 éves) és egyszer valamiért fel akart ugrani az asztalra és valamit nagyon elszámolt és telibe lefejelte az asztalt. Én neki háttal ültem a kanapén ezért csak a koppanást hallotam. Nagyon megiejdtem és egyből a kezembe fogtam kicsit pár pillanatik nyüszített és utána (mivel este volt) bevittem a szobámba és elaludtunk. Másnap reggel meg életvidám volt. Azóta nem akar oda felugrani és akkor se értedtem miért akar.

2020. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Én egyszer fejbe rugtam, mert keresztbe volt téve a lábam és gyorsan felakartam állni a székből. És hát ha felpattansz elég nagyot rúgsz abba a mi a sarkad utjába kerül. Szegény kutyusom sírva futott 2 kört a szobában. Az állatorvos azt mondta hogy figyeljem nem hány-e, meg hogy viselkedik.

Nem lett baja szerencsére, szerintem a tiednek sem.

2020. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!