Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik fajta...

Szerintetek melyik fajta lenne a legjobb agility kutya?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy veszek egy kutyát!

Azonban nem tudom milyen fajta legyen!

Lehetőleg kisméretűt szeretnék! Tehát: legyen kis méretű és könnyen tanítható, és persze engedelmes!

Jó agility kutyát szeretnék belőle majd nevelni!

Szóval kérlek mondjátook meg azt a fajtát ami a konkrétumaimnak megfelel!


2010. júl. 31. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
törpe uszkár , törpe snaci , mudi (esetleg) , jack russel terrier , westie
2010. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
34%

A legjobb: border collie.


Kisméretűek között: mudi, ha van türelmed, esetleg jr terrier.

2010. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kínai kopasz kutya is rendkívül intelligens,és agolityzni is ügyesen tud. Ismerek egy csajt aki hordja is:)
2010. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Elmész egy menhelyre és mutatnak igényeidnek megfelelő kutyát. Ha nincs kifejezett fajta ami tetszik, akkor ne mások véleménye alapján válassz.
2010. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Kistestűek közül egyértelműen a sheltie (shetlandi juhászkutya) a legjobb, fürge, értelmes, kedves kutyák. Esetleg még a törpe uszkár, de én a helyedben a sheltiet választanám.
2010. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
szerintem uszkár. Az egyik legokosabb kutyafajta, kiváló agilitiző, ráadásul nagyon alkalmazkodó, könnyű vele együtt élni.
2010. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Allison ***** válasza:
79%

A mudi jócskán közepes...

Amúgy törpe uszkár, törpe snaci, sheltie, schipperke, terrierek, spániel, corgi stb. Ha konkrét (főleg ha versenyzős-nyerős) célod van akkor én nem ajánlanék menhelyi kutyád mert honnaqn tudod hogy van-e hajlama ilyenekre? Míg azért egy munkakutya kölyöknél nagyobb rá az esély.

2010. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Én is uszkárt, vagy jack russelt ajánlanék. Az uszkárral könnyebb dolgod lesz, mert nagyon simulékony, okos kutya, viszont nem olyan fürge, és motivált, mint a jack russel, aki meg pont a pörgőssége miatt nehezebb eset.
2010. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

azért érdemesebb kisméretű kutyával versenyezni mert sokkal kevesebb indulo van, mint maxi méretben (ott csak border collieval van esélyed, mással nem igazán ..) és rengeteg indulo van

törpe schnauzert én is ajánlom .. benne marad még a mini méretben és sokkal gyorsabb mint az itthon a mini méret felét kitevő westie-k

2010. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Törpe uszkár vagy parson russell terrier (a jack russellnél hosszabb lábai vannak, és sokkal gyorsabb). Sheltieből itthon nem fogsz jót kapni.


Menhelyi kutya is lehet - a lényeg (a testfelépítés mellett) a MOTIVÁLHATÓSÁG (és ez tesztelhető), ahogyan egy kiskutya választásánál is tesztelik a zsákmányosságot, magabiztosságot, emberrel való együttműködést. Ugyanezeket meg lehet csinálni egy menhelyivel is és lehet választani. Ha meg felnőttet néz az ember még kevesebba lutri lehetőség.

2010. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!