Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moonlight Melody Samoyed...

Moonlight Melody Samoyed kennel vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A Moonlight Melody Samoyed kennelről szeretnénk véleményeket tapasztalatokat kérni. Ha esetleg innen van a szamid megírod hogy hogy hívják és milyen színű alomjelöléső volt?

#kutya #kennel #samoyed #szamojéd #Moonlight Melody #Karácsony Petra
2020. jún. 16. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

A név szép, romantikus, de a szamojéd fajtához, jelleméhez, karakteréhez túl "lágy". Inkább egy édesebb illatú női parfümhöz illik.

A samoyed szánhúzó munkakutya, talán nem minden új gazdi a hófehér, édes vattapamacs kutyulit látja majd a kutyájában. Főleg nem a kutya felnőtt korában.

Véleményem: nem elvetendő ötlet, de határeset.

Én pl. fajtára jellemzőbb nevet keresnék.


Mivel a kennelnév a továbbiakban csak hivatalos dolgoknál használatos (kutyakiállítás....), onnantól azt mondom, a kennelneved egy márkanév, eleinte inkább a tenyésztő beazonosítására szolgál, legyen a te döntésed.


De arra azért ügyelj, legalább a kan kutyusok esetében, hogy kissé katakteresebb, "férfiasabb" nevet válassz. Ha azt használja a tulaj a későbbiekben, ha nem.

2020. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem nem érted a kérdésem. Én nem a névről beszélek hanem a kennelről! Meg amúgyis nekem semmi köröm hozzá mert Karácsony Petráé a kennel.

Tehát a kennelnévnek semmi köze a kérdéshez. És amúgyis szerintem teljesen jó név!

2020. szept. 12. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Jól van, na, nem kell rögtön leharapni a fejem!

Azt hittem, leendő kennelnevet keresel, ahhoz gyűjtesz véleményt.

Bocsika.

2020. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
A "fehér" lovad helyett fehér kutyát veszel? :D
2020. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vagy mind a kettőt! Elsőnek lenne a kutya mert azért a ló és a kutya között felelősségre és anyagiakba is van külömbség.

És kutyákban már bőven van tapasztalatunk. De egyébként mindkettő tervbe van időbeli különbségekkel.

2020. szept. 18. 18:56
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Mi ezt a kennelt választottuk. Kezdő kutyásként sokat tanulhattunk Petráéktól még a kutya születése előtt, de azóta is folyamatosan. Waffel szamojedünk van tőlük, narancs volt a B alomban,már elmúlt két éves. Ezidő alatt is csak megerősödött bennünk az a kép, ami miatt választottuk is őket: alaposság, mély megértés és tisztelet a fajtával és úgy általában az állatokkal szemben.


Ha őket választja valaki, akkor nem "csak" a kutyát kapja, hanem a teljes csomagot. Azaz tudásukat, tapasztalatukat átadják, mindent a fajtáról: kozmetikázás és ennek megismerése, sportok és ebbe való belekóstolás, betegségeivel kapcsolatos tudnivalók, jelleme és ha adódik a felnevelésben, szocializációban kérdés bátran fordulhatsz hozzájuk. Tényleg bármiről kérdeztünk mindig kaptunk választ.



Így, hogy már több éves kapcsolatunk van velük rájöttem mekkora mázli, hogy velük találtuk meg a közös hangot anno, csak ajánlani tudom felelős gazdiknak. 😊

2021. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szami2 válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Van olyan tenyèsztő aki,eladja a kutyàt ès ennyi volt.

Moonlight Melody nem ilyen.

Nekünk segitettek a sportban is.Jamie-vel (kèk kan) màr EurópaBajnoki címet is szereztünk scooter kategóriában,ahol egymast segitettuk a versenyeken.

A tenyèsztő nagyon jó minőségű kutyákat tenyèszt,nekunk nagy szerencse,hogy olyan kutyàt kaptunk aki a küllem bírálatok alkalmával is előkelő helyen szokott végezni.

Nekem a kutya választásnál az is szerepet játszott,hogy rendezett körülmények között legyenek a kutyàk,ez sokat elàrul.

2021. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!