Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola? [bőv. Lent]

Kutyaiskola? [bőv. Lent]

Figyelt kérdés
Kutyaiskolába mi tartozik? Miket tanítanak? Az emberek milyenek? Hányszor kell menni milyen időközönként? Mennyi egy foglalkozás időtartama? Anyagiak? Minden érdekel. Aki volt már meséljen hogy milyenvolt (: Köszönöm =D
2010. júl. 31. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahány iskola van az országban, mindben mások a szokások.Mások az emberek, a feltételek. Nyugodtan sétálj ki egy általad kinézett iskolába és nézz végig egy napot.
2010. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a népszigetre jártunk (a többi sosem volt szimatikus, nagyon nem tetszik a hagyományos képzés), erről be tudok számolni. Az alapfokú tanfolyam 47 ezer, az első részletet 27 ezret előre kell fizetni, a másodikat 3 hét után (6 vagy 9 foglalkozás). Alapfokon az alapvető dolgok vannak, viszony tisztázása, behívás, próázon sétálás húzás nélkül, ültetés, fektetés, helybenmaradás, lábnál követés. Persze ezt erős ingerkörnyezetben, ahol sok más kutya van, és olyanok is vannak a vizsgában, minthogy lábnál követés közben ültetés, és eltávolodás a kutyától, illetve ugyanez fektetéssel. Sok játék, szocializáció, kutyák közi viszony rendezése. A tanfolyam 8 hetes, ilyen vizsga van a végén: http://www.youtube.com/watch?v=4kOD5Ocbjkg


Aztán a középfokon már trükkök tanítása, meg komolyabb engedelmességi feladatok, itt már vegyesebbek a kutyák, nincsenek méret szerint elkülönítve, mindenkinek mindenkivel ki kell jönnie, minden agresszió tiltott. Itt már tanítanak ösztönkezelést (pl. annak a kezelése, ha a kutya vadássza bringásokat, stb) A középfok még előttünk van, úgyhogy arról sokat nem tudok ezeken kívül.


Ez a legdrágább suli azt hiszem, viszont azt el tudom mondani, hogy életem legjobb befektetése volt, erőszak és kényszer nélkül jutottunk el oda, hogy ma már sokkal harmónikusabb a kapcsolatom a kutyámmal, és sokkal kényelmesebb az együttélés. A kiképzők minden kérdésre készdéggel válaszolnak, a többi sulis is jófej volt.


Már nagyon várjuk a középfokot!


A középfok elvégzése után Klubtag lehetsz, itt 6 ezer ft a havidíj, és már van agility, őrző-védő, nyomkövetés, meg még csomó minden, de komolyabb foglalkozásokra csak középfok után lehet menni, mert ezekhez már fontos, hogy a kutya teljesen kézbentartható legyen, és mindenféle méretű és nemű kutyával jól kijöjjön.


Itt volt egy kérdés a népszigetről, esetleg érdemes elolvasnod a válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1046393-miert..


Persze mindenkinek más jön be,a legjobb amit tehetsz, ha megnézel pár sulit, kimész egy-két foglalkozásra, és eldöntöd melyik tetszik a legjobban.

2010. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja igen a foglalkozások számár hagytam ki: hétvégén mindkét nap másfél óra, és szerdánként pótfoglalkozás, összesen 8 héten keresztül.
2010. júl. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Allison ***** válasza:
Utolsó azért az kissé túlzás hogy a népszigetin kívül minden iskola hagyományos... És azért a hagyományos módszerben sem minden rossz. Nem verni vagy rángatni kell a kutyát de azért ejnyjebejnye kutyulimutyulival meg lelki dumával sem lehet mindenre megtanítani.
2010. júl. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem nagyon megfogott ez a tükör módszer, elképesztő, hogy ennyi különböző kutya így együtt tud dolgozni. Annyira kár, hogy nem budapesti vagyok, én is biztosan a Népszigeti kutyasulit választanám. Szerintem ez egy nagyon korszerű és hasznos nevelési módszer, egy kutyát nem ütni-vágni kell.
2010. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Allison, persze, hogy nem, de valamiért a "modern" módszerekkel dolgozó kutyák közül nekem ők tűnnek a legprofibbnak. Egyébként vannak még máshol, és vidéken is tükör-iskolák: [link]


Ezt amúgy sokan félreértik: az, hogy kizárólag pozitív kondícionálás van, az csak és kizárólag a tanításra vonatkozik.


Ha megnézed, Korom Gábor könyvében is le vannak írva a büntetési módszerek, és a büntetés szintjei, csak ez is a faj kommunikációs jelzéseihez van igazítva, és nincsenek ilyen butaságok, minthogy üss a fenekére, meg rángasd szögessel.

2010. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Allison ***** válasza:
Persze de az hogy nem türkör módszerrel dolgozik más iskola, nem mindjárt hagyományos csak ők nem adnak neki ilyen hangzatos neveket egyszerűen azt mondják, hogy nem kényszerítik a kutyát és pozitív megerősítéssel dolgoznak. Legalábbis én most keresek kutyaiskolát és végigböngésztem pár oldalt, sehol sem olvastam vagy láttam videón hogy hagyományos módszerekkel dolgoznak.
2010. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jogos, jogos. Engem alapvetően az győzött meg, hogy ők hozták be magyarországra a klikkert, és náluk dolgoznak a szerintem legprofibb klikker trénerek (Hornig Rudolf, Vámosi-Nagy Nóri)


De persze, ízlések és pofonok, ezért is írtam, hogy a legjobb megnézni néhány foglalkozást különböző iskolákban, és kiválasztani a legszimpatikusabbat. Nekem már a fenék lenyomása az ültetéshez is kényszer, illetve hagyományos módszer.


Nekem problémás a kutyám, és azt látom, hogy nagyon profin kezelik, ezért én már biztos, hogy maradok náluk, de ettől még nem biztos, hogy ők a legjobbak, az meg pláne nem, hogy csak ők a jók.


Sőt abban is biztos vagyok, hogy akinek nincs különösebb gondja a kutyájával, annak a mai iskolák nagyrésze megfelelő lehet.

2010. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

a kommenteket nem olvastam el, de gondolom ha leírom a tapasztalatomat az nem fog ártani.

minket először láb melletti vezetésre tanítanak, így a kutya fegyelmezve van, mert nem mehet el mellőlem. késöbb meg lett toldva behívással (bármit csinál oda kell jöjjön hozzám), ültetéssel, fektetéssel addig amíg azt nem mondom, hogy mehet (értsd: maradnia kell mégha macska megy el előtte akkor is). egy kis agility meg örzővédő (mert házörző kutyám van). most készülünk kiállításra, így fogmutatás + mogyorózás (:)) is nyomva van a kutyunak. nálunk a 1-1,5óra hetente 1500 Ft-ért. szerintem nagyon jó, a kutya nagyon élvezi, amikor látja, hogy oda megyünk majd kiugrik a bőréből. csoportba megyünk, minden második héten más kutyákkal, így hozzászokik ahhoz, hogy idegenek veszik körül, és nem is parázik azon, hogy körülötte olyan emberek vannak, akiket nem ismer (foglalkozás elött szaglásznak természetesen).


de volt ez a második kutyasulink, az elsőn egy retardált volt a kiképző, rögtön szögest akart rakni a kutyámra azért mert megugatta, és azzal fenyegetőzött, hogy elaltatja... szóval ez változó, van jó hely, van rossz. ha megtalálod a jót, az sokat dobhat rajtad és a kutyádon is :) hajrá

2010. aug. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Allison ***** válasza:
Hát nem tudom. Szerintem ez kicsit el van túlozva. Szerintem még egyik kutya sem halt bele hogy gyengéden lenyomták a popóját... Sőt nekem az első kutyám öreg, "hagyományosan" lenyomtam a fenekét, de a mai napig állítom ő ül a legstabilabban és ugyanúgy szereti csinálni mint a többi akinek falatkát tartottam a feje fölé. Van egy csomó gyarkorlat amire máshogy rá sem jönne az én kutyám csak ha én abba a pozícióba rakon kézzel.
2010. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!