Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre valami megoldás?

Nem a nevem kérdése:

Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve örökbefogadtam egy kutyát, aki csak engem fogadott el. Eleinte csak félős volt. Rajtam kívül konkrétan senki nem mehet a közelébe. És nem túlzok, elfutott mindenki elől. De mára olyan a helyzet, hogy napi szinten szökik, valamint ha bárki jön hozzám (a családtagok félnek tőle), fröcsögő nyállal ugatja, ha elfordul már kezdi is támadni. Az utcán sem mehet el úgy ember (legyen az felnőtt, vagy játszó kisgyerek), hogy ne támadja a kerítésen keresztül. Egyszerűen napi szinten stresszelek miatta, mert mióta megvan, egyre több vele a baj. Egyelőre semmilyen érzelmi kapcsolat nem tudott kialakulni részemről, mert napi szinten a problémákkal küzdök.

2020. jún. 18. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van megoldás valószínűleg, csak neked egyedül otthon nem fog menni. Hozzáértő kell ehhez, aki problémás kutyákkal foglalkozik, van tapasztalata ilyenben. A legjobb, ha kimegy hozzátok, felméri a kutyát, és elmagyarázza, megmutatja, hogyan bánj vele. Valószínűleg több alkalom fog kelleni, és nem lesz túl olcsó sem.

(Azért írtam, hogy valószínűleg, mert az is lehet, hogy nem, bár ez nagyon ritkán, de megesik)

2020. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, van rá megoldás: a nemkívánatos viselkedésformákat, reakciókat át kell írni a kutya agyában, szocializálni, rehabilitálni kell (egyből neki kellett volna ennek fogni, de sohasem késő).

Ehhez ebben a fázisban már szakember segítségét kell igénybe venned.

A szökést pedig fizikai akadályokkal meg kell akadályozni.

2020. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oké, de eddig hogy nevelted? Hogy szocializáltad? Mit tettél, hogy ez ne alakuljon ki, illetve mit teszel most, hogy megszűnjön?
2020. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Folyamatosan jöttek eddig is emberek, mindig barátkoztattam velük, leguggoltak, odamentem melléjük és úgy bizonytalanul, de engedi a közeledést. De most ott tartunk, hogy ha én nem vagyok jelen, akkor neki akar menni még annak is, aki 2 perccel ezelőtt még simogatta. Eleinte csak szimplán tartotta a 10-20 méter távolságot, ha “idegent” látott. Úgymond próbálom “belekényszeríteni” a jelenlétemben olyan helyzetekbe, amiben látja, hogy nem kell félnie az embertől, és akkor nincs is gond, ha én ott vagyok. De ahogy nem lát engem, bekattan. Amúgy erősen traumatizált kutya volt. Azért hoztam haza, mert rajtam kívül tényleg senkit nem tudott elviselni, csak azt hittem, hogy hosszabb távon ez javul, ha sok ártalmatlan emberrel érintkezik. De egyelőre csak romlik. Minden alkalommal újra el kell játszani ugyanazzal az emberrel a barátkozást.
2020. jún. 18. 09:28
 5/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
52%

Kajával/játékkal motiválható? Ha igen akkor próbáld meg azt hogy az érkező vendégek adjanak neki és hátha akkor elkezd barátkozni.

És ismerkedéskor hasznos az ha mindenki nyugodt és határozott marad, a vendégek ne tolakodjanak és ne nyúljanak a kutya felé, meg ne szembe guggoljanak a kutya felé hanem oldalról és várják meg amíg a kutya közeledik.

A kerítést meg érdemes lenne magasítani illetve megcsinálni úgy hogy ne tudjon esetleg kiharapni ott. És amint lehet vigyétek el kutya suliba, mert ez eléggé veszélyes. Egyébként milyen típusú kutyáról van szó?

2020. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Játékkal motiválható valamennyire. A tápot is megeszi mások kezéből, habár ott nagyon bizonytalan. De van olyan is, hogy megsértődik, hogy valaki enni akar adni neki és végül tőlem sem fogadja el.


Igen, azt megfigyeltük, hogy szemből guggolva, meg szemkontaktusnál menekülne, de ha mondjuk elfordul az ember, akkor közelebb mer jönni. Ha közel jön, barátságos(legalábbis magához képest), akkor jutalmazzuk.


Sajnos a kerítést nem tudom növelni, mivel oszlopok között vannak a lemezek, és bontás nélkül nem lehet tovább magasítani, de most lehet lesz villanypásztor, szerintem egy jelzésértékű ütés elveszi a kedvét a kimászástól.


Keverék, nekünk vizsla+labradornak tűnik.

2020. jún. 19. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!