Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy Border Collie...

Szeretnék egy Border Collie kiskutyát, de sehol se látok eladót. Tudtok ajánlani tenyésztőket/linkeket küldeni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Facebook csoportojat keress és ott érdeklődj, hogy jelenleg melyik kennel aktív és hogy kit keress fel.


Egy Border Collie kiskutya 200.000 forint felett kezdődik, ehhez képest várni kell rájuk, hogy legyen szabad kölyök.

2020. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt fel van sorolva elég sok kennel, de messze nem az összes. Facebookon ajánlom a Bordercollie-club nevű csoportot, ha írsz egy részletes bemutatkozó posztot, ami tartalmazza, hogy milyen célra szeretnéd a kutyát és milyen terveid vannak vele (sport, show, hobbi stb), akkor nagyon szívesen ajánlanak tenyésztőt. Sőt, vannak is tenyésztők a csoportban, én személy szerint rengeteget tanultam tőlük, a posztjaikból.

Ja, jótanács, ha értelmes dolgokról akarsz olvasni, a Border-collie nevű csoportot kerüld el, mert bár a fajtával foglalkozik, minden szakmai tudást nélkülöz.


Addig is én a Lucky for you (show/hobbi célra), Dashing Dawn (ők temperamentumosabb kutyákat tenyésztenek), Wendigo's Wind (ők is, de a DD-vel együtt show vonal), From Camilland's (munka/sport célra) kenneleket és honlapjuk tanulmányozását tudom ajánlani, de vannak még jó kennelek rajtuk kívül. Meg vannak borzasztóak is, de azt ha leírnám hírnévsértés lenne...

2020. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

A fajtamentéssel is érdemes felvenni a kapcsolatot, tenyésztőket is ismernek.

Azt tudod, mivel jár egy ilyen kutya?

2020. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mivel jár egy ilyen kutya? :)


(Már féltem, hogy az okoskodók nem érkeznek idôben.)

2020. jún. 18. 23:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Én csak hobbi célra szeretném, esetleg agilityzni vele hobbi szinten.
2020. jún. 18. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem esetleg, hanem muszáj vele agilityzni.

Ezt a hobbi szintent sose értettem, ugyan olyan keményen kell űzni vele mintha versenyre mennétek, max nem indultok versenyen.


Rengeteget kell mozgatni ezt a fajtát. Futni kell majd járni vele ha elég idős lesz, illetve az agyát is le kell kötni és mindefélét tanítani neki.

2020. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se válassz erős munkaösztönű kutyát, mert a fejedre fog nőni. Neked a show vonalból sem lesz jó bármelyik kennel. Ha nem ragaszkodsz kölyökhöz, a fajtamentéseknél is nézz szét.
2020. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy mentett bc mixnél még akár opcionális is lehet az agility, mert ott eleve azon lehet a hangsúly kezdetben, hogy az előéletéből adódó problémákat kikezeld, és ez akár 1-2 év is lehet, mire oda jutsz vele, hogy viheted ilyen helyekre, és ha úgy keveredett, nem is feltétlenül lesz annyira aktív, mint egy fajtatiszta tenyésztett border collie. Szóval kedvencnek, hobbi sporttársnak én mentettet ajánlanék. De azért ők alapvetően aktív kutyák így is, nem ölebek (viszont azt is szeretik eljátszani).
2020. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor show vonalú kennelt keress. Bár őszintén szólva, a kutyasuli és a nagyon aktív foglalkozás így is a mindennapjaitok része kell majd, hogy legyen, akár csak hobbiból trükktaulás, frizbizés, engedelmes munka, mert a fajta nem éri be kevesebbel. Ha annyi a célod, hogy legyen melletted valaki a hétköznapokban, akivel tudsz sétálni, akit lehet simogatni, akkor én nyugodtabb fajtát javasolnék. Ha viszont lelkesen és nagyon szívesen kipróbálnád a kutyás sportokat, és tényleg szeretnél kutyázni, akkor jó választás a border, mert mindenre is kapható, ami munka vagy játék és a gazdival lehet csinálni.

Ugyanakkor azt még szeretném megemlíteni, hogy bár ajánlják hobbira, sokkal könnyebben félremehet a nevelése, mint pl egy goldennél vagy más népszerű hobbikutyáknál. Terelőkutya, ez a mindennapokban abban nyilvánul meg, hogy autókat és bicikliseket terel, ha nem tudod erről lenevelni, az nagyon veszélyes. Vagy előszeretettel vesznek fel kényszeres cselekedeteket, pl fénykergetés, árnyékkergetés, amiből aztán nagyon nehéz kizökkenteni őket. És a legtöbbjüket külön meg kell tanítani pihenni is. :D


Tényleg nem lebeszélni akarlak, én imádom a fajtát, ha valaki ezt a pörgősséget és munkamániát keresi egy kutyában, annak tényleg tökéletes, de nem értek egyet azzal a nézettel, hogy hobbikutyának megfelelne. Csak akkor, ha te is hasonlóan imádsz menni, mint ő.

2020. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lett azóta kutyád?
2021. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!