Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szemétség a kutyát láncon...

Szemétség a kutyát láncon tartani?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt Facebookon egy cikk, hogy egy kutyát érdemes láncra tenni akkor is, ha egyedüli kutyus, és ha jól meg van csinálva a kerítés. Ugyanis, ''bármikor kiszökhet.'' ''Kiszámíthatatlan.'' - Egy ember nem az? Na mindegy! Ami mélységesen felháborított, az az, hogy mindenki egyetértett ezzel, és nem 1 vagy 2 emberről beszélek. Ez egy ''kutyabarát'' csoportban történt. Én nem személyeskedtem az előttem lévő kommentelőkkel, akik büszkén tették fel a kutyájukról készült fotókat, lánccal a nyakukon, a kutyaólhoz kötve.


Bár nem volt rövid a lánc, akkor is kegyetlenségnek tartom a dolgot, mert ha valaki nem tudja megcsináltatni a kerítését, vagy félti a kertjét, vagy azt hiszi, hogy egy állatot így kell tartani, az inkább NE tartson kutyát.


A cikkhez csak annyit fűztem hozzá, hogy egy jóltartott és jól nevelt kutya nem akar elszökni otthonról, és hogy nem hiszem, hogy szükség lenne kiláncolni a kutyát bárhová is, mikor szabad is lehetne. Erre jöttek a nevetős reakciók és az oltások, hogy milyen hülye vagyok, inkább nekem nem való kutya, stb... Még azt is megkaptam, hogy egy kutyát nem szabad elkényeztetni. Hát, nem is tudom, hogy a szabadságnak mi köze van az elkényeztetéshez, de rájuk hagytam, nem vitatkoztam. Inkább letiltottam azokat az illetőket és kiléptem a csoportból.


Nem tudom, lehet én vagyok a hülye, de megszakadna a szívem, ha a kutyámat kikötve látnám. Kérdem én: szemétség a kutyát láncon tartani?


2020. jún. 18. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
65 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem hogy szemétség, de törvényileg tilos kutyát állandó jelleggel kikötve tartani!
2020. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
7%
Jobb ha kiszökik és le kell lőnöm, vagy elütik?
2020. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem minden kutya menekül el otthonról, 2-es.
2020. jún. 18. 15:49
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
állandó jelleggel biztosan. alkalmanként, ha mondjuk vendégek jönnek, vagy hosszabb távon nyitva van a kapu, stb., szerintem belefér, mindenki érdekében.
2020. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Annak az árát nem a kutyának kell megfizetnie, hogy a gazdája nem képes egy olyan kerítést csinálni, amin nem tud kiszökni! Nem az ő hibája!


És ha már itt tartunk, akkor azt is mondja az állattartásról szóló törvény hogy csak akkor lehet bármilyen állatod ha tudod biztosítani hogy az a saját területeden maradjon!


Szóval ha azért kötöd meg a kutyát mert amúgy ki tud szökni, akkor duplán törvénybe ütköző amit csinálsz.

2020. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én a kutyámnak megtanítottam, hogy nem mehet ki a nyitott kapun, és gond megoldva.
2020. jún. 18. 15:50
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Bármilyen jól is nevelt egy kutya,történhet olyan ami miatt mégis kiszökik,ki is lophatják stb. Láncon nem,de egy jól megépített,nagy kennelben tartanám például ha nem vagyok otthon.
2020. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, ha 0-24 mindennap akkor igen, ha egy egy napra valamilyen okból vagy pár órára akkor nem igazán, ha nyomós ok van a megkötésre.


Ha esetleg megrongálódott a kerítés akkor azt mondom oké.

Ha esetleg szökik a kutya mindenáron, megfelelő mozgás és ellátás mellett is és ivartalan is na akkor jön az, hogy én megkötném de olyan területre, hogy lehessen kihúzni a futó láncot és ugyan ugy bejárhassa a területét. Ez még mindig jobb mint pl. egy egész napos kennel fogság.

Vagy haladjunk a korral és már van láthatlan kerítés, ami sokkal jobb a láncos megoldásnál is.

2020. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%

Évszázadokon át láncon voltak tartva a kutyák, és semmi bajuk nem lett. A mai világban az ágyadban kell már tartani kb a kutyákat, és csak akkor leszel "felelős" kutyatartó .. :)


Egy normálisabb kenelt kell nekik építeni, és ott elvannak, aztán amikor otthon tartózkodsz kiengeded.

2020. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
9-es, ha egy embert láncon tartasz, annak sem lesz baja. De attól még nem lesz valami jó élete egyiknek sem...
2020. jún. 18. 15:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!