Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza lehet-e vinni a Fressna...

KG_123 kérdése:

Vissza lehet-e vinni a Fressnapfban egy kutyakennelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több mint 40.000(!!!) Ft-ért vettünk a Fressnapfban egy kutyakennelt, ez már a második.

Az első cipzáras és ruhaanyagból készült, ennek a cipzáras részét kb. az első 5 percben szétrágta a kutya, így használni használja a kutya, de bezárni nem lehet, így csak a funkcióját nem tölti be. Ez is 30.000 Ft körül volt, de ezt nem vittük vissza, mert amúgy szeret belemenni a kutyus.

A második már műanyagból készült, masszívabb és fémrácsos ajtaja van. Ezt a kutya utálja, már az első alkalommal kiküzdötte magát belőle. Tehát kb. semmit nem ér, mert nem tudjuk otthagyni benne egy félórára sem, ha akar, akkor kijön.

Kérdésem, hogy ilyen esetben vissza lehet-e vinni a terméket? Technikai hibája nincs a terméknek, csak kb. a funkcióját nem tölti be… Ha igen, hány napom van erre, mert másik városban vettük, mint ahol élünk?

Bármilyen hasonló tapasztalatot, konstruktív javaslatot szívesen fogadok.



2020. jún. 19. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják visszavenni, az a te problémád, hogy nem tudod megnevelni a kutyád...

Amúgy a kutyát fokozatosan kell hozzászoktatni a kennelhez nem csak egyből bezárni és ott hagyni, akkor persze hogy utálni fogja mivel büntetésnek tekinti.

2020. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bele kell szoktatni, illetve komfortossá kell tenni a számára.

Ha ez feleslegessé vált, akkor add el a jófogáson vagy Facebookos marketplace-en.

2020. jún. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem bele***szani kell a kutyát ilyenekbe, hanem játékosan jutalomfalatokkal fokozatosan beszoktatni.
2020. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem veszik vissza, főleg, ha már "kiküzdötte magát belőle". Ezt hogy csinálta?


Amúgy EU-ban 14 napod van visszavinni terméket eredeti csomagolásában sértetlenül, címkékkel, mindennel együtt. Nálatok ez nem valósul meg, szóval nem veszik vissza.

2020. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Sajna nem. Oktondi volt a kutyuska. De ne bántsad a kutyust, ezért ne üssed meg, nem tudják a pénz értékét még a fogyasztóvédelmi törvényt sem.


:(

2020. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
15%
Csak attól függ hogy hány nap telt el a vásárlástól! Igenis van jogod elállni a vásárlástól!!!
2020. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiküzdötte magát a kutya egy műanyag kennelből, akkor nincs joga elállni tőle. Mit gondolsz, nincs rajta egy karcolás se (ezt jelenti az eredeti állapot) azok után, hogy a kutya kifeszegette az ajtót. Ne viccelj... gondolod majd így visszateszik a polcra? te szívesen megvennél egy ilyen terméket?
2020. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A funkcióját azért, "nem tölti be", mert nem nektek való. Fel kell tudnod mérni, a te kutyádnak milyen felszerelésre van szüksége. (Amúgy hozzá is kell szoktatni, ahogy többen is írták.) Természetesen egy már megrongált terméket nem vesznek vissza. (Amúgy a Fressivel nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, pl. hám vagy gallér esetén mondták, ha nem lesz jó a méret, visszaveszik.

Egy tipp: én most vettem fémrácsos utazóketrecet a kutyámnak, amiben itthon is el szokott lenni 30-60 percet, ha olyan a helyzet (a régit kinőtte). Ez szerkezeténél fogva nem olyan masszív, mint az elődje, ezért mielőtt elkezdte a kutyám használni, plusz kötésekkel megerősítettem - mondjuk az én kutyám szeret is benne lenni, de gondoltam, ha csak unalomból "felfedezi", hogy ez "könnyen" szétkapható, már csak játékból is hazavágja, ami nem csak az ára miatt lett volna baj, de veszélyes is lett volna neki. Megerősítve viszont szerintem élete végéig kiszolgál majd a ketrec. Szóval ne félj az egyedi megoldásoktól!

2020. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha sérülés van a terméken, nem veszik vissza, mert így nem tudják eladni másnak. Te sem vennél meg sérült terméket.
2020. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nalunk is leragta a kutyam a muanyag kennelt. Amikor be volt zarva 😂 kb 40 000 huf volt.


Ugyanolyan femracsosat,mint a tied.

A tenyeszto ilyenbe teszi a kutyat,ha viszi vhova ,hozza volt szokva :D Unalmaban ragta le szegeny.



Azota bemegy ajto nelkul. Amugy az agyamba altatom.

Ragas ellen futni jarunk meg nyers etrenden van.


En is vissza akartam vinni,de sok volt a munkam.


Hivd fel oket,h mit csinalj. Visszaadjak-e a penzt.

2020. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!