Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltatjátok nagy...

Hogyan sétáltatjátok nagy testű kutyátokat? Hogyan reagálod le ha jön egy kóbor kutya pl?

Figyelt kérdés
Cane corso, rottweiler, dobermann

#séta #Nagykutyával
2020. jún. 19. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Retriever pórázzal, plusz bilétatartó nyakörvvel. Ha olyan helyen vagyunk, ahol el lehet engedni, akkor ott póráz nélkül (bh vizsgás kutyáról van szó, nem megy oda senkihez, behívható).


Ha kisebb és barátságosnak tűnik vagy kölyök, akkor hagyom, hadd barátkozzon az enyémmel, közben csekkolom van-e rajta nyakörv, ha meg tudom fogni, elviszem chipet olvastatni. Már két kutyát is visszajuttattam így a gazdájához :)


Nagytestű, agresszív kutyákat megpróbálom elkergetni, akár hangoskodással, de ha arról lenne szó, akkor akár rúgásig is elmennék. Nagytestű barátságos kutyához nem szívesen engedem oda, hiszen ki tudja, hogy a következő pillanatban nem-e nekimegy az én kutyámnak. Kistestűt max.arrébrugok, de egy 30-40 kg-os kutyával nem venném fel a harcot.

2020. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én simán jó erősen megfogtam a pórázt a nyakörvhöz közel, mondtam neki, hogy gyerünk, és elindultam határozott léptekkel. A saját kutyámat mindig le tudtam tiltani, hogy ne akarjon nekimenni, úgyhogy igyekeztem elzavarni a másikat, rákiabáltam, ilyesmi. A rotim talán 2 alkalommal verekedett így, mert a másik kutya sajnos ráment, hiába volt az enyém pórázon. Namost én ilyenkor eleinte húztam el az enyémet a másiktól, azzal meg üvöltöttem hogy tűnjön el, de mivel egy 50 kilós nő vagyok, ha nem ment el a másik, én nem nagyon tudtam mit csinálni... Az egyik alkalommal előjött egyszercsak a gazdi és megfogta az övét (dobermann volt), a másik alkalommal a kóbor kutya megadta magát szerencsére, így el tudtam hívni az enyémet, és elment másfelé.
2020. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Hordok magammal kulonfelespreket. Snitzereket,20%-os ecetet sprejes flakonban.


Koborkutya Budapesten nincs,mert azonnal elvitetik.


Mas meg erdekes vissza tudja hivni,ah meglatja a pret a kezembe fujasra keszen.

2020. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Varnaban volt sok koborkutya. Az en kutyam agressziv volt ,de mindig porazon .

A koborkutyak mind baratsagosak voltak mindannyiunkkal,mert a kutya tudja,h csak kedvesseggel jut a legmesszebbre es legtobb tamogatashoz,kajahoz.

2020. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
KAJom van. Nem szokas minket megkozeliteni (kobor kutyaknak sem). Ha megis elkerulhetetlen, akkor a kutyam elrendezi a dolgot.
2020. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!