Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyák miért pörögve...

Egyes kutyák miért pörögve ugatnak?

Figyelt kérdés
Amikor sétálni megyek a kutyáimmal, nagyon sok háznál megugatnak minket a kutyák. Eddig minden OK. De néhány kutya úgy ugat, hogy közben a tengelye körül forog. Ez jele valaminek? Alapvető különbség van a pörgősen ugató és a nem pörgősen ugató kutya között? Mármint idegileg.
2010. aug. 1. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy a kutya frusztrált, ideges.
2010. aug. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van szerintem is. A bezárt, frusztrált kutyákra jellemző ez a viselkedés.
2010. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában azok a kutyák csinálják ezt, akiket egyáltalán vagy nagyon ritkán sétáltatnak, és nem találkoznak fajtársaikkal :(
2010. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Jól mondjátok, ideges kutyák. Attól idegesek, hogy nem sétálnak, nincsenek se fizikailag, se szellemileg lefárasztva nem érik őket új élmények. Emiatt ilyen őrültek. Az ember is begolyózik, ha soha semmilyen új élmény nem éri.


Egyébként, ebben azaz érdekes, hogy nagyon sokan nem sétáltatnak kutyát, mert a ,,kertben van elég hely ahol szaladgálhat nem kell sétáltatni" aztán szerencsétlen meg ilyen őrült lesz.

És hiába mondják nekik, hogy de a kerti kutyát is kell sétáltatni, ők akkor sem.

2010. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Nem, ez nem igaz, hogy csak az ideges kutyák csinálják ezt. Barátnőm kutyája is ilyen, holott egész nap vele foglalkoznak, sétáltatják minden nap, ezer új élmény éri, találkozik új kutyákkal is, mégis pörögve ugat, szerintem csak mutogatni akarja, hogy ilyet is tud, nem találok rá más okot.

Ha az emberek fele olyan jól nevelnék a kutyáikat, mint barátnőmék nem lenne ennyi pórul járt állat.

2010. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik kutyánál lehet ez egy berögződött valami vagy csak szimplán tanult, vagy idegi probléma is, de legtöbb esetben a frusztráció és az idegesség.
2010. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Allison ***** válasza:
100%
Az én kutyám sem ideges, sétál, jólnevelt, kutyaiskolás stb. Mégis megpördül néha amikor ugat. Mégpedig azért mert nem tud odamenni. Persze más kutya nem biztos hogy azért csinálja.
2010. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
82%

Ismertem egy fehér pulit. Lakásban lakott, napi 5x levitték sétálni, elvitték a futtatóba.

Mikor meglátott egy autót, ugatott és pörgött, mint a ringlispil.

2010. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van benne valami, hogy idegesek, de szerintem annyira bepipilnak felpörögnek, hogy össze vissza pörögnek.

Például, van felénk egy westi, kint lakik. amikor meglát kutyával engem, elkezd szaladni, és a sövény mellett jön. ha elhaladunk, akkor is oda vissza rohan...

Igaz az egy öregnéni kutyája, de középázsiaiakat is látom forogni kicsi kennelbe zárva..

2010. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!