Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi gyerek mellé nem adunk...

Kicsi gyerek mellé nem adunk kutyát. Miért ennyire általános ez?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, sok felelőtlen hülye van, aki hazaviszi a kutyát, aztán béna ahhoz, hogy megnevelje, hozzászoktassa a gyerekhez, és mikor rájön, hogy nem fog menni, lepasszolja. Tudom. És ez valóban gáz. De nem fair szerintem, hogy sok menhelyen, alapítványnál élből kizárják a kisgyerekes családokat, esélyt sem adnak, meg sem akarják ismerni az embert. Kicsi a gyerek, akkor nincs kutya, kész.

Nekem egy 5 és egy 1,5 éves gyerekem van, meg egy 7 hónapos mentett, keverék kiskutyánk. Ő szerencsére olyan menhelyről van, ahol nem zárják ki kapásból a kisgyerekes családokat, inkább megnézik, hogyan viszonyul a család a helyzethez, kérdezik, van-e tapasztalat állattal. A mi kutyusunk kinti-benti tartású, napi 2x sétál 1-1,5 órát, ezen felül nagyon sokat játszunk is vele napközben, plusz ugye jön velünk az udvarra, folyamatosan tanulunk vele trükköket, neveljük, rengeteget foglalkozunk vele, mindig velünk van. Másfél hónap alatt egy boldog, kiegyensúlyozott, szófogadó, jólnevelt kutya lett belőle, imádják a gyerekek is, mi is. A gyerekek nem bántják, az 5 éves ugye nyilván már érti, hogy nem szabad, a kicsire meg folyamatosan figyelünk, hogy szépen nyúljon hozzá, de tudja magától is(van cicánk is, nála már megtanulta egész piciként), simogatja, öleli. A kutya annyira szereti őket, hogy állandóan mellettük van, most is épp a kicsit őrzi alvás közben.

Szóval így él nálunk a kutya, és mégis, sok helyen kapásból kizárnának, csak mert a kisebbik gyerek 1,5 éves. És nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlen olyan család, akinek az életébe normálisan beilleszthető egy kutya... miért van az, hogy esélyt se adnak sok helyen a kisgyerekeseknek?



2020. jún. 20. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Azért mert némelyik menhelyeken sajnos olyanok az elvárásai hogy a pápaválasztáson is nagyobb eséllyel indulnál.
2020. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Mert általánosítanak a rossz tapasztalatok miatt .

Valamilyen szinten megértem ,de valóban nem fair . Albérletbe sem adnak sok helyen , holott sok ember viszi magával az állatait (szerencsére) ,nem a könnyebik utat választja,és nem opció nála,hogy utcára tegye vagy visszaadja a menhelynek ha költöznie kell .

Ráadásul a "saját" ,hitellel terhelt ingatlanból úgyanúgy utcára lehet kerülni semmi perc alatt a mai világban ..

Na bocsi,kicsit eltértem a tárgytól . Én tisztelem a menhelyek munkáját,rendszeresen támogatom is őket,de vannak olyanok ,akik tényleg túlzásba viszik az elvárásaikat ,vagy nincs kedvük/idejük/energiájuk egyenként megvizsgálni ,hogy alkalmas e a család kutyatartásra, csak egyből rámondják ,hogy nem , ha gyerek van . Örülök,hogy ti kaphattatok,jó olvasni,hogy jó helye van nálatok .:)

2020. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos sokkalta több a rossz tapasztalat, mint a jó. És még a lehetetlennek tűnő elvárásokat teljesítő gazdáknál is előfordul, hogy visszakerül a kutya a menhelyre vagy kiderül, hogy elhanyagolt, bántalmazott, megkínzott helyzetben tartják.

És ezek után csak azt lehet mondani, hogy még inkább szigorítsanak az örökbefogadási feltételeken.

2020. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3: én értem, hogy vannak rossz tapasztalatok, de ezt egy csoport kizárásával nem lehet orvosolni. A gyerektelen ember nem tarthatja rosszul, hanyagolhatja el a kutyát? Dehogynem. Azzal, hogy kizárnak egy komplett csoportot, ahelyett, hogy alaposabb lenne pl az előszűrés, sokszor elveszik az esélyt maguktól a kutyáktól is, hogy egy tök jó családban éljenek.

Nálunk pl. 2x kellett találkozni a kutyussal, ezalatt nyilván figyelték, hogyan viszonyulunk hozzá, milyen a hozzáállásunk, beszélgettek velünk, kérdeztek kutyás múltról, hogy tervezzük tartani, van-e még állat. A végén ők hozták el hozzánk, hogy lássák a körülményeket (nem volt házkutatás, csak ilyenek, hogy van-e rendes kerítés, hely a kutyusnak). Szépen megkértek, hogy néha dobjak már pár fotót a kutyáról, meg írjak pár szót, hogy alakulnak a dolgok. Ezt meg szoktam tenni, mindig nagyon örülnek neki. Szóval így is lehetne.

2020. jún. 20. 13:02
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Elsővel egyetértek. Árvaházból könnyebben adnak oda embergyereket nevelőszülőnek, mint menhelyről egy házimacskát. Jót akarnak az állatnak, csak túlzásokba esnek. Így aztán a szerencsétlen macska maradhat a menhelyen, az ember meg kerít magának máshonnan cicát, akit szeretve nevelhet az albérletében...
2020. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Az én 5 éve skislányom babakorában is felnőtteket megszégyenítő gyengédséggel simogatta a nyuszinkat. Tud gondoskodni a nyusziról, a teknősökről és a macskáról. Figyelmes és óvatos, de határozott. Bármilyen állatot rábíznék. Órákig elvan az erdőben és csigát, bogarat ment. Viszont a gyerekek sajnos nagy része egy agresszív kis lény az állatokkal szemben. Eltaposnim mkergetni, dobálni, nyúzni. Részben a gyengén fejlett agya miatt, részben a szintén az ezen a szinten megrekedt felnőtt példa miatt.
2020. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6: de ez a felnőtt szülő felelőssége, ezért kell a felnőtt hozzáállását nézni, mikor odamennek ismerkedni a kutyával. A gyerek sose azért ilyen, mert gonosz, hanem mert vagy rossz a példa, vagy nem foglalkoznak azzal, hogy megértessék vele, hogy ez nem jó az állatnak. Eleinte az én fiam is jól neg akarta markolászni a macskát, meghúzni a farkát, de itt voltam, nem engedtem, megfogtam a kezét és mutattam, hogyan kell simogatni. Nyilván nem azonnal, de megértette. Szóval nem ördöngösség ez, csak figyelni kell rájuk.
2020. jún. 20. 13:31
 8/18 anonim válasza:
67%
Nem vállalnak felelősséget egy esetleges harapásért.
2020. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
én is ki vagyok azon bukva, hogy pl. cicamentő alapítványok csak úgy adnak macskát, ha te garantálod, hogy az ablakodra teszel hálót és a büdös életbe nem engeded ki egyedül. oké, panel emeleten, forgalmas helyen jogos, hogy ne essen ki, üssék el. de ezzel csillió embert kizárnak a körből, mert nem szeretnének álló nap lakásban nyomorgatni egy macskát. ja, jönnek a hámokkal, meg a sétáltatással, de bakker, én még a büdös életben nem láttam senkit macskát sétáltatni a 30 évem alatt. oké, elvan, alszik, de egy ingerszegény környezetben van, egy kis változástól már fices lesz az állat, mert nem edzett. a miénk kinti-benti, jó egészségben van, élvezi a kertet, abba hülyülne bele, ha nem engedném ki.
2020. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9: nekünk is kinti-benti a cica, egy elég aktív, mozgékony macsek, tuti bekattanna, ha nem mehetne ki. Pedig ivartalan kandúr, elvileg lustának kéne lennie, de hát nagyon nem az, jön-megy, vadászik. Most lesz 6 éves, remek egészségnek örvend. De macskát mi se kapnánk ezek szerint, mert nem kizárólag benti, ja és gyerek mellé cicát pláne nem szeretnek adni... Fényesre van nyalva kb. a feneke, de azért a menhelyen tuti jobb lenne neki...
2020. jún. 20. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!