Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne sírjon...

Mit csináljak, hogy ne sírjon a kiskutya este?

Figyelt kérdés
A héten hoztunk el egy 8 hetes bichon havanese kislányt, aki nagyon intelligens, aranyos, semmi gond nincs vele napközben, de éjszaka kb. 1-2 óránként felkel és nyüszít. Ilyenkor kimegyek megsimizem és berakom a helyére, általában megnyugszik és elalszik. De 1-2 óra múlva újra sír. Félek, hogy valamit rosszul csinálok, azt hittem, hogy csak 1-2 éjszaka fog sírni, de ez már az ötödik volt. Idővel megszokja vagy én csinálok valamit rosszul? Napközben is sokat alszik még, amikor felkel akkor sokat játszunk, főleg este mielőtt elmennénk aludni jól kifárasztjuk hátha. segítsetek, nagyon szeretném, hogy jól érezze magát, nagyon imádom őt.
2010. aug. 1. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát én magam mellé tenném az ágyba. De ha te ez nem szeretnéd, akkor egy ideig szerintem el kell viselned, amíg hozzászokik teljesen a környezethez.
2010. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
NEm szabad! Azért sír ennyit, mert megtanulta HA Sír, te mész! NEM SZABAD MENNI!
2010. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Hát azzal csinálsz a legrosszabbat, hogy kimész hozzá. Mert összeköti a vonyítást, a símogatással, és akkor is vonyítani fog, amikor már rég nem kellene. Meg fogja szokni a helyét, hidd el. Mi két hónapja csináltuk ezt végig. Annyival rosszabb volt, hogy a miénk akkor már majdnem 4 hónapos volt, tehát már ugatni is tudott. Az első három éjszaka pokol, de aztán tényleg megszokta. És összvissz egyszer mentünk ki hozzá, de csak az első éjjel.

Utána még egy pár napig égve hagytuk a teraszon neki a villanyt, de aztán megszokta. Most már tudja, hogy a gazdik itthon vannak, csak alszanak.:)

2010. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Azért minden rosszindulat nélkül maradjunk annyiban, hogy az ember sír, a kutya ugat, esetleg nyüszít. Azért ennyire ne keverjük már a dolgokat... Sok kisgyereknek fekhelye nincs, se enni-innivalója elég, nem kap elég törődést, ezzel szemben rengetegen szabályosan kinyalják a kutya se.ggét! Egyetértek a második válaszolóval, nem szabad szaladni hozzá, idővel megszokja.
2010. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Igen, egyetértek a többiekkel, azért sír még mindig, mert kijárkálsz hozzá. Szépen megtanítottad neki, hogy a sírással elérheti amit akar, mert jöön a gzadi, és megsimogatja. A kutya a pozitív és a negatív visszajelzésekből tanul. A nyüszítésre eddig mindig megkapta a pozitív visszajelzést, tehát megtanulta, hogy sírni jó, és hasznos.


Tudom, hogy szívszorító, én is végig csináltam az enyémmel, nagyon rossz mozdulatlanul hallgatni, hogy nyafog.


Ráadásul neked most kicsit tovább fog tartani leszoktatni róla, mert már rögzítetted valamennyire a helytelen viselkdeést.


Kitartás, párna a fejre, és egy hét múlva már csend lesz éjjel.

2010. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, lehet, hogy én voltam nagyon hülye, meg a szar gazda, de én bizony kiköltöztem minden kutyám mellé ez első pár napra a nappaliba, mert mind bent alvós kutya szánhúzó létükre. Egyik sem lett elkényeztetett (annyira...:-)) de mindegyikkel rendkívül szoros lett a kapcsolatom és a család is tudott aludni rendesen. Volt, hogy mikor elmentem 3 napra kirándulni, az öreg kutyám nem fogadott el kaját a családtól.
2010. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát nekem azt tanácsolta az állatorvos, hogy úgy kell mint a gyerekkel. Az sem jó ha mindig kijárok és az sem ha hagyom sírni, mert akkor azt fogja hinni, hogy nem számíthat rám és nem lesz kötődés, hiszen az elején nem azért sír mert hisztizik, hanem mert fél és egyedül van ugye.

Ma este jobb volt, csak egyszer mentem ki hozzá, a többi esetben magától abbahagyta. Égve hagytam neki a villanyt, ez segített, köszi:)

2010. aug. 2. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!