Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhász egy mentálisan...

Holland juhász egy mentálisan instabil embernek?

Figyelt kérdés

A lányomról lenne szó. Szociális és depressziós szorongása, illetve pánikbetegsége van. Viszont az állatokkal nagyon jól bánik, velük elfeledkezik minden rosszról. Van két cicája, imádja őket. Volt egy kutyája, még gyerekkorában kapta, szegény idős volt már és nemrég meghalt, azóta minden csak rosszabbodik. Már a pszichiáteréhez sem jár el. Beszéltem vele, szerinte jó ötlet, olyan szempontból, ahogy az előző kutyája is a legrosszabb napokon tartotta benne a lelket, segített a bajain. Viszont azt egyikünk sem tudja, mivel nem nagyon értünk a kutyákhoz(az előző menhelyes keverék volt, egy tökéletes kutya, soha semmi gond nem volt vele, csak sétáltatni kellett, meg szeretni), hogy egy ilyen kemény kezű gazdát igénylő fajta mennyire "venné komolyan" egy labilis ember parancsait. Mert igaz, hogy a kutyákkal mindig jól bánt, járt menhelyre is "terápiaként", de egy ilyen komoly munkakutya lehet, hogy nem nézné jó szemmel ezt a kettősséget, hogy vele normális, de ha épp nem a kutyára figyel, hirtelen "megbillen" a határozottsága.

Azért szeretnénk ezt a fajtát, mert régebben megmentett egy ilyen jellegű kutyát, de a mi menhelyesünk nagyon érzékeny volt hozzá és a másik folyton ledominálta, elnyomta, a mienk meg már félt tőle. Bár az felnőtt kutya volt, most egy kölyköt vennénk, plusz nincs már itt az idős kutyus.

Szóval szerintetek jó ötlet, vagy őrültség lenne? Segítene neki összekaparnia magát, vagy a kutya idővel átvenné az irányítást és veszélyessé válna?



#kutyafajta #holland juhász #mentálisan instabil
2020. jún. 21. 17:51
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet, biztosan segítene neki, megmentené a kutya, örök társak lehetnének.
Nem jó, veszélyes az ilyen játék, megmondom milyen fajta lenne jó, hogy lefoglalja, de ne válhasson veszélyessé, ha el is fajulna a heyzet.
29 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%

A macskákkal nem kell annyit foglalkozni csak simogatni őket

Nem ismerem a fajtát de ha németjuhász leszármazott akkor lehet jó kutya is meg előfordulhat az is, hogy odakap

Nekem sétáltatás közben nem tetszett a németjuhászomnak valami,megfordult és meg akart harapni pedig pórázon volt a kezemben

A kutyát meg egyébként is sétáltatni kell, mi van ha a pánikroham a lányodra pont kutyasétáltatás közben jön rá?

Én egy kisebb termetű kutyát javasolnék egy lánynak

2020. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem ismerem ezt a fajtát, viszont egy keverékkel lehet jól járnátok, így a keményfejűség is benne lehet, de egy jámborabb kutya fajára jellemző tulajdonságokkal vegyítve, pl egy labrador - juhász keverék.

Első válaszolónak: már volt kutyája a lánynak, tehát nem újdonság ez számára, a németjuhász meg köztudottan nehezebb természet, nem véletlen, hogy rendőrségi munkakutyának használják. Le kell foglalni, feladatokat adni neki, tisztázni a gazdi egyértelmű dominanciáját, nem akarlak kioktatni, félre ne érts, de ez a fajta rengeteg mentális foglalkozást igényel és ha nem kapja meg akkor kattan be.

2020. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

A pszichológusa mit tanácsol? Szakmai szemmel nézve ő látja legjobban az állapotát.


Mindenesetre, ha kutyát vásároltok, akkor azt javaslom, hogy mindenképpen egy kutyás kiképző is nézzen rá a kinézett kutyára, mert menhelyesek között előfordulhatnak labilis idegrendszerűek is, amik nem alkalmasak ilyesfajta "terápiás" célokra.

2020. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Holland juhász, munkakutya.


Én inkább berni pásztor,labrador,spániel ilyesmi fajtákban gondolkodnék.

2020. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
35%
Erre nem is gondoltam, legfeljebb annyit tudtam, hogy az állatok általában is sokat tudnak segíteni nagyon introvertált emberek életében.
2020. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%

Hát ez nehéz kérdés, én ugy gondolom ha a kutya igényei ki vannak elégítve, esetleg el jár a kutyával suliba, kiképzésre amit nagyon ajánlok mert ha bármi van a lányoddal a kutya tudni fogja mit reagáljon rá.

Az alap ösztönei megvannak a kutyának fajtától függetlenül, hogy ha szomorú a lányod akkor odabújik stb. De ha elkapja a rosszullét vagy bármi akkor a kutya letudja reagálni.


Mindenképp keressetek fep több tenyészetet ebből a fajtából. Mondjátok el a "problémátokat" és hogy ez alapján ajánlja-e a fajtát. Ha a többség nemet mond akkor én hagynám a lányod biztonsága érdekében és olyan fajtát választanék amit alapból használnak terápiás kutyaként.Pl. labrador, golden retriever illetve spánieleket is szoktak.


Mindenképp tenyésztőtőp vegyetek kutyust, hogy kiegyensúlyozott legyen az állat, mert egy szapinál lehet a kutya is instabil lesz mint a lányod és hát az nem jó párosítás.


Összességében a kutya nagyon jó öltet, de a fajta választásnál nagyon figyeljetek oda.

2020. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Azt tanácsolom hogy elsősorban olyan kutyát/fajtát válasszatok, amit ti szülök el tudtok látni. Mivel nem képzett segítő lesz így igazából mind1 milyen fajtát ajánlunk. Fontosabb, hogy az igényei ki legyenek elégítve és kiegyensúlyozott legyen. Tehát az a kérdés hogy ti mit tudtok nyújtani a kutyának, ha esetleg a lányotok az állapota miatt nem tudna gondoskodni róla. Azt viszont hozzá tenném hogy az nem jó hogy egy szerencsétlen élőlénytől várja hogy segítsen rajta, és maga nem tesz a gyógyulásáért (eljár terápiára) Ha túl sokat vár a kutyától akkor csalódhat és csak rosszabb lesz szerintem. Minden esetre szerintem ne munkakutyát vegyetek, inkább társaságit aki szeret bújni és élvezi az ember társaságát, nem folyton feladatra vár.
2020. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
53%

A holland juhász még a malinál is "problémásabb".

Nem jó választás.

"Azért szeretnénk ezt a fajtát, mert régebben megmentett egy ilyen jellegű kutyát, de a mi menhelyesünk nagyon érzékeny volt hozzá és a másik folyton ledominálta, elnyomta, a mienk meg már félt tőle."

Azért, mert egy kutya sötét csíkos, áll a füle, messze nem biztos, hogy pont holland juhász vér csörgedezett az ereiben.

Nem sokan tenyésztenek nálunk hollandot. Erősen kétlem, kapnátok felelős tenyésztőtől kutyát.

Sportvonalasok általában.

2020. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Én sem javasolnék holland juhászt, nagyon kemény munkakutyák, pont úgy, mint egy mali. Én inkább javasolnék egy Labradort vagy egy goldent, természetesen nagyon megnézve, hogy honnan hozom, mert sok közöttük s labilis idegrendszerű. Esetleg még tudnék javasolni rough collie-t vagy óriás uszkárt, nagyon jó természetű kutyák, könnyen képezhetőek, és szeretnek dolgozni, arra teljesen jók, hogy a lányodat lefoglalják.
2020. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Ne holland juhászt. Én hasonló cipőben járok, mint a lányod, szorongásom és depresszióm van, meg egy nehéz eset német juhászom. Nem könnyű vele úgy, hogy ha más is van kint rajtunk kívül sétálni, egyszerűen nem tudom úgy használni a hangom, ahogy kéne. Behívásnál pl, bár azért az évek alatt sokat javult, de nem tökéletes.

Én inkább egy könnyen kezelhető kutyafajtát ajánlanék, a skótjuhász tényleg jó ötlet lehet, az uszkár is, vagy a labi, golden, de csakis tenyésztőtől, karaktertesztelt kölyköt válasszatok, és kérjetek könnyen kezelhető kutyát.

2020. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!