Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kutyámat...

Lehetséges, hogy a kutyámat rossz irányba változtatta az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Nemrég fogadtunk örökbe egy mudi keverék kiskutyát (8 hetesen), ivartalanítási kötelezettséggel. Én azt hittem, ezzel ráérek 1 éves kora körül, de az állatorvos ajánlotta, hogy mihamarabb, ivarérett kora előtt essen túl rajta, így sokkal jobb lesz. 3 és fél hónapos a kutyus, tegnapelőtt műtötték meg. A műtétet jól viselte, hamar magához tért, nem hányt, nem volt rosszul, semmi baja nem volt. Az étvágya azóta is jó, iszik is rendesen. Viszont a műtét napján délután és este már se nem kakilt, se nem pisilt. Tegnap csak pisilt egyetlenegy alkalommal. Ma pedig egyszer pisilt, és egyszer kakilt még csak. Félek, hogy esetleg ez fájhat neki, azért napi egyre szorítja? Kapott tegnap is meg ma is fájdalomcsillapítót, amit a doki adott, illetve antibiotikumot is kap reggel és este. Viszont tölcsér helyett én ilyen ruhát kértem neki, abban bízva, hogy ebben könnyebb lesz neki, kényelmesebben tud majd mindent csinálni mint tölcsérben. De egyszerűen utálja, a kötőjét ha meg akarom igazítani nem marad nyugton, dobálja magát. Ugyanígy az egyik lábáról le kellett vágni egy kis tapaszt, ami körben volt, egyszerűen egyedül nem boldogultam, és még ketten is csak nagy nehezen. Biztosan nem vágtuk meg és nem okoztunk fájdalmat neki, mégis amit művelt... Mint akit nyúznak, visított, ugatott, nyüsszögött, dobálta magát, próbált menekülni mindenáron, és hiába fogtuk le, szóltam rá kedvesen, szóltam rá erélyesebben, egyszerűen annyira nem bírt magával, hogy féltem, hogy belevágok. Egyébként minden másban nagyon okos, ha hívom jön, fürdetést látszik, hogy utálja, de nem próbál menekülni, tudja, hogy ott kell állnia, enni csak akkor kezd, ha mondom neki, hogy eheti, addig csak ül a tálja előtt. Úgyhogy azt hittem, nincs gond egyelőre azzal, hogy falkavezérnek tekint-e, de emiatt elbizonytalanodtam, hogy ennyire nem hagyta magát.

Illetve, ami érdekesebb. Eddig teljesen jól lefoglalta magát a lakásban, akár külön szobában is. Most megállás nélkül nyüszít, és ugat. Egy helyiségben vagyok vele 0-24ben, a lábamnál fekszik általában és akkor is. Ha nem őrá figyelek, hanem mosogatnék vagy főzök, már nyüszít. Pedig sokat veszem ölbe, sokat megszeretgetem, nincs az, hogy nem foglalkozom vele. Illetve a lakótársainkkal meg velem is szemtelenebb lett. Mérgesebben ugat rájuk, sokkal erőszakosabban harapdál. Játszani akar, de sokkal durvább lett. Nem tudom mit csináljak vele, megütni nem akarom, de ha rászólok erélyesen még visszaugat, mintha meg lenne sértődve :D Leszorítani a földre próbáltam, megnyugszik, de ahogy elengedem újra támadásba lendül, és ugat amilyen hangosan tud, meg harapdál. A száját próbáltam összefogni, és közben mondani, hogy NEM, de ugyanaz, mint a leszorításnál, megnyugszik aztán ahogy elengedem újra rossz. Próbáltam azzal büntetni ha rossz, hogy bevittem az egyik szobába, hogy egyedül legyen és rácsuktam az ajtót. Nem tudom, hogy ez jó döntés-e vagy sem. Nyüszített akkor is egy ideig, aztán abbahagyta.

Ami még fontos, hogy most nagy sétákra, rendesen lefárasztani nem tudom vinni, mert szerintem vagy fájhat neki a seb, vagy csak húzódik a bőre nagyon, de lép 2-3 lépést és leül és nyüsszög. Így húzza inkább maga utána fenekét.

Ezelőtt szelídebb volt sokkal, és mintha most dominánsabb lenne, és ugatósabb és harapósabb.

Köszi a segítséget előre is!



2020. jún. 22. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Legyél már türelemmel, hát két napja sincs, hogy műtötték! Testi-lelki trauma! Fáj neki! Istenem ...
2020. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

". Egy helyiségben vagyok vele 0-24ben, a lábamnál fekszik általában és akkor is. Ha nem őrá figyelek, hanem mosogatnék vagy főzök, már nyüszít. Pedig sokat veszem ölbe, sokat megszeretgetem, nincs az, hogy nem foglalkozom vele."

Hisztizik. Te meg vevő vagy rá. Lehet, túl sokat is foglalkozol vele. Nem hagyod, hogy képes legyen nélküled is bizonyos időt eltölteni.

2020. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bizony tudnak nagy színészek lenni! DE kutyusod még majdnem "baba", nem régen műtötték.

Mi is fiatalon ivartalanítottuk (fiú) kutyus, bizony jó két hétig kényeztette az egész család. Neki gallérja volt, azt a ruhát nem ismerem, de a gallér jó szolgálatot tett. Ügyesen megtanult vele közlekedni, majd amikor rájött, hogy lehet szétverni, meg is tette! Hármat szedett szét a teljes gyógyulásig. Megkapta az összes rossz cipőt, papucsot stb. Már 2,5 éves tüneményes kutyuska!

"Kis türelem" és a Tied is meg fog változni! Sok boldog kutyis évet!

2020. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyűgösebb a ruha és a seb miatt. Majd kiheveri.
2020. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!