Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetetek 9 hónapos...

Szerintetetek 9 hónapos kutyának lehet a abortusza?

Figyelt kérdés

Egy kóbor kutya beszökött a kertünkbe pár perccel később arra értem ki az udvarra hogy a szukánk ugat és össze vannak ragadva. Most van az első tüzelése, egy hete tart.

Utána olvastam és azt írták hogy ilyen fiatalon nem tudja kihordani a kölyköket mert bele halnának. Ivartalanítani bizonyos okok miatt nem szeretnénk visztont hallottam abortuszról amit a tüzelés befejeződése után lehet végre elég humánus módon.



2020. jún. 22. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Abortusz az ivartalanítás, elmondtuk, hogy ne szaporíts a későbbiekben se. Hiába nyitsz új kérdést ugyan az lesz a válasz.
2020. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem akarod ivartalanítani? Vagy legalább miért nem oldottad meg, hogy ne jusson be hozzá kan?
2020. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Szaporítani akarsz?
2020. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10553942-mit..


Persze, hogy szaporítani akar...

De most akkor a te kutyád fedezte, vagy egy kóbor?

2020. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
könyörgöm vidd el állatorvoshoz, a kutya érdekében
2020. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén szólva fogalmam sincs, de szerintem az ide irkálók nagy részének sem, nem vagyunk szakemberek.

Állatorvoshoz kellene vinned!

2020. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan értelemben nincs, mint az embereknél. De injekcióval lehet vetélést okozni. Vizsgálattal, ultrahanggal együtt kb. 30-40 ezer között kihozható.

Ennyiért már ivartalaníthatnád.

2020. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ivartalaníts! A kutyád még kölyök, nem ellhet! Nem is értem, hogy jut eszedbe más! Az egy dolog, hogy még figyelni, vigyázni sem tudsz a kutyádra, de hogy még az is megfordul a fejedben, hogy kölyök létére elleted! Komolyan, ilyeneknek minek kutya?
2020. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

A kutyáknak nagyon speciális, nem az emberhez hasonló, hanem 2 hosszű csőből álló méhe van, ezért az abortusz mint olyan nem értelmezhető.

Elméletileg ha azonnal viszed, van injekció, ami meggátolja a petesejtek beágyazódását - vagy nem... Ivartalanítás, mégpedig mielőbb.

2020. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem marhára nem korrekt dolog a kutyával szemben, hogy hormoninjekcióval kiteszed egy vetélésnek. Mit gondolsz, azért mert kutya, ő azt nem érzi? Vidd el, ivartalaníttasd ki! Iszonyú sok kínlódástól kíméled meg. Azt már meg se említsem, hogy az ivaros kutyáknál borzasztó gyakori a méhgyulladás, méhdaganat, az álvemhesség és kB borítékolható az emlődaganat! Semmi szüksége erre a kutyának - hogy neked van-e, az a te emberségedtől függ. Egyébként pénzt el sem fogadhatnál nem törzskönyvezett kutyáért, szóval már csak emiatt sem éri meg ezen nyerészkedned. Könyörgöm ne szaporíts! Fajtamentések és egyéb kutyaotthonok alig győzik a kidobott kutyákat. Láthatóan nem értesz hozzá - mivel itt tetted föl ezt a kérdést is - semmi szükség rá hogy további kutyák sorsáról határozz ilyen felelőtlenül!
2020. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!