Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetésre számíthat?

Milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a napokban elütött egy kutyát. Hirtelen ugrott ki elé. Fiatal srácról van szó, 18 éves, nagyon megijedt, így nem állt meg, hanem tovább hajtott. Nyilván utólag ő is tudja, hogy hiba volt.

Facebookon megtalálta a család kiírását, sajnos a kutyus elpusztult. Javasoltam, hogy keresse fel a családot, de igazából magam sem tudom, hogy ez jó ötlet lenne-e?

Hiszen hiába fizetné ki a kutya árát, egy életet, családtagot nem lehet pénzben megfizetni. Attól sem lenne nekik könnyebb, ha azt mondaná sajnálja.

Ráadásul ahogy olvastuk, fel akarják jelenteni, amitől nagyon fél. Most menne egyetemre, rendes, jólelkű fiú, aki tudja, hogy hibázott.


2020. jún. 23. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

Ha valóban ennyire rendes, jólelkű fiú, aki tudja hogy hibázott, akkor vállalja a felelősséget a hibájáért (legalább utólag, ha már a balesetkor nem sikerült), és viselje a következményeket, bármik is legyen azok.


Vélhetően amúgy ha felkeresi a családot, bocsánatot kér és látszik rajta hogy sajnálja akkor el fognak tekintetni a feljelentéstől.

2020. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha fel akarják jelenteni akkor esetleg segíthet, ha bocsánatot kér, és elmondja, hogy bepánikolt. Lehet épp csak az emberi gesztus hiányzik a kutya családjának.

Sajnos ilyen bárkivel előfordulhat, én még nem ütöttem el állatot (kopp-kopp) , de nagyon szarul érezném magam utána, az biztos.

2020. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom nem úgy ütötte el a kutyát, hogy egy póráz végén volt, szájkosárral, ahogy a jog megköveteli közterületen...

Hanem inkább meglógott, és kint kóborolt az utcán.

Annyira nem lehettek oda a kutyáért a gazdái, ha tojtak rá, hogy megszökik a kutya.

Nem számíthat büntetésre, feljelentésre meg pláne nem, kb magukat jelentenék fel a gazdái.

Csóri kutya, amikor hülye gazdákhoz kerül...

A srác is figyelhetne jobban, 1996 óta napi szinten vezetek, eddig 1 macskát ütöttem el, azt is kórházba vittem utána. Meggyógyult.

2020. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

ma 10:56


Ne mossuk össze a két dolgot. Ha egy pici gyerek kirohan az utcára és elütöd, akkor meg kell állni, annak ellenére hogy az anyukájának oda kellett volna rá figyelni, hogy ne rohanjon ki. És ha tovább hajtasz akkor elveszted azt az esélyedet is hogy hatóságilag rögzítésre kerüljön, hogy mi volt a pontos szituáció. Annyi marad, hogy elütöttél valakit, és továbbhajtottál. Nem szabad ilyet.

2020. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 VetDr ***** válasza:
85%

Jogszabályban biztos, hogy benne van, milyen esetben számít bűncselekménynek, ha állatot elütsz. Ott kéne utána néznie a srácnak.


Itt esetleg nézelődhetne: [link]


Vagy esetleg egy ügyvédi tanácsadásra elmegy. Ott elmondják, ilyen esetben mire számíthat; a feljelentés valóban megállná-e a helyét a családtól, akit veszteség ért.

2020. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A család feljelentést tehet.

Viszont ilyen esetben, ha pl az autó megsérül, az autó tulajdonosa is feljelentést tehet. Büntetést a kutya tulajdonosa fog kapni, mert felügyelet nélkül volt az eb az utcán.

Persze, az emberi hozzáállás azt kívánja, ilyenkor a vezető megáll és segíteni próbál az állaton.

De cserbenhagyásról ilyen esetben nem beszélhetünk.

A család felkeresése rizikós. Általában az emberek többsége ilyenkor gyilkost kiállt. Kétlem, hogy ne feszítenék keresztre, mert elütötte a kutyát.

nem tudom, milyen hozzászólások olvashatóak a család hozzászólása alatt, de 90 %-ban ilyenkor a vezetőt hibáztatják.

2020. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 VetDr ***** válasza:
100%
Egyébként nincs kizárva, hogy a család nekimenne a srácnak, igen. Lehet, rosszabb sülne ki a dologból, mint amilyen most jelenleg. A családot nem ismeri még a srác sem.
2020. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, keresse fel a családot, de ne ő fizessen büntetést, hanem a család! Az ő felelősségük, hogy a kutya kint volt az úttesten, az ő felelősségük, hogy a kutya meghalt!
2020. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A srác behajtott a kertbe és elütötte a kutyát? Gondolom nem... Innentől kezdve feljelenthetik, semmi sem fog történni. Az ő kutyájuk volt az utcán felügyelet nélkül, még a végén ők ütik meg a bokájukat. Szerencsétlen kutyát sajnálom.


Egyébként Magyarországon még a bizonyított állatkínzást megússzák.... Szerinted mennyire fog bárkit is érdekelni egy utcán kóborló elütött kutya?


Vigyázni kellett volna arra a szerencsétlenre. A gazdáinak.

2020. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, igazatok van. Magamból indultam ki, hogy nekem jólesne ilyen esetben az emberség, ha megkeres, hogy en
2020. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!