Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámnak valami belement...

A kiskutyámnak valami belement a fülébe. Nagy bajt követek el azzal ha csak holnap tudom elvinni a dokihoz?

Figyelt kérdés

Hello.


Mikor a kutyámat elvittem hátra a nagykertbe futkározni akkor észrevettem hogy nagyon aktívan rázza a fülét és néha oldalra billenti.


Sajnos ott elég sok toklász van.


Valószinűleg ez is ment bele de rögtön belenéztem a fülébe és nem láttam semmit.

Lejöttünk még mindig rázta a fülét de enni még evett.


Nem mondom hogy levert lenne mert ha mégegyszer mennék a kertbe játszani akkor jönne de nem akarom zavarni és inkább hagyom pihenni.


Szeretném megkérdezni hogyha holnap viszem dokihoz akkor már nagyon késő lenne? (Ma már nemtudom elvinni mert már zárva vannak.) Még sosem volt begyulladva a füle és remélem egy nap késésel még nem fog bugyulladni.


És mivel állandóan hátra viszem őt a nagykertbe futkározni tudtok valami tippet mondani hogy hogyan védekezzem ki a toklászt? Máshova nemtudom vinni meg sajnos a környéken mindehol van toklász de rengeteg, nem is értem hogy hogy lehet ennyi belőle.



Válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 23. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért én nem várnék egy napot, mert akár a dobhártyáját is átszúrhatja a toklász, és az nagyon fájdalmas. Ha más közeli városban van ügyelet, vagy hosszabb rendelési idő, szerintem vidd el. Nem írtad mi a kutyád fajtája, de én az enyémnek olyan nyírást szoktam kérni a kutyakozmetikustól, hogy a szőrébe ne tudjon megragadni a toklász. Egyébként fűnyírással, gyomlálással lehet a toklász ellen védekezni, még zöld állapotában lenyírni, akkor még nem veszélyes. Kiszáradva már igen.
2020. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy fülatkája van a kutyusodnak, ha nem láttál benne konkrétan toklász? A fülatka fertőzés egyik sajátos ismertetőjegye a fülvakarás, illetve a fülrázás. Nézz bele újra a fülébe, a fülkagyló belső részén ha találsz ilyen sárgás-barnás, kosz szerű valamit, akkor 90% hogy fülatkája van a kutyusodnak.
2020. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Van benne barnás fekete szinű cucc.


A kedve már jobb és már nem rázza annyit a fülét és már nem tartja a fejét féloldalasan.

2020. jún. 23. 17:19
 4/20 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, akkor az inkább atka lesz. Azért azzal is vidd el, mert az se kellemes a kutyának, és ha piros belül a füle, akkor begyulladhatott.
2020. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hideg a füle és még fehéres szinű a bőre. Remélem még nem gyulladt be.


Csak azt furcsáltam hogy pont akkor kezdte el nagyon rázni a fülét amikor a magasabb fűben mászkált míg ránem szóltam ezért ilyedtem meg hogy toklász ment a fülébe

2020. jún. 23. 17:24
 6/20 anonim ***** válasza:

2# válaszoló vagyok: Emiatt én sose vittem állatorvoshoz a kutyáimat, aloe verás sprayt vagy gélt használtam mindig, és 2-3 nap múlva teljesen abbamaradt a fülvakarózás, és az a kosz is eltűnt utána. Ha van otthon valamilyen aloe verás-s spray / gél otthon, hogy vattapárnára ráraksz egy kicsit, és szépen kitakarítod neki a fülét, utána pedig felszívsz egy picit (max 2 ml) és szépen elosztogatva belenyomod a kutyusod fülébe.


Sprayvel jóval könnyebb, viszont ha gél van otthon, csak felhígítod egy kis vízzel, és úgy csepegteted bele a fülébe. Ezt minden nap ismételd meg, illetve a fültakarítást is.


Jobbulást a kutyosodnak!

2020. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Pont van itthon aloe spray :D

És köszi! :)

2020. jún. 23. 17:27
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a segítség mindkettőktől!

Ment a zöld pacsi :)

2020. jún. 23. 17:31
 9/20 anonim ***** válasza:
Szivesen. :D Ja, azt kihagytam, hogy fecskendővel csináld, és csak cseppenként.
2020. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Rendben!
2020. jún. 23. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!