Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet véres a széklete?

Mitől lehet véres a széklete?

Figyelt kérdés
Reggel vettük észre,hogy a kutyanák véres a széklete majd napközben ez múlni látszódott,de délután újból. Elég híg neki,de és sárgás. Élénk piros vér van rajta az egyik végénél. Most rizst adtam neki meg normafloret. Reggel viszem orvoshoz. 7 hónapos,ivartalanitott minden oltását időbe megkapta. Arra gondoltam,hogy a kertbe lehet kiásott valamit (hagymát,valami gyökeret,regi csontot) illetve sajnos egy zöld diót elkezdett rágni úgy vettem el tőle( összeszedjük csak sajnos talált egyet.) viszont a dió mar a hasmenés közben volt. Van valakinek esetleg tapasztalata mi lehet ez? Játszik,szaladgál,nem lázas és étvágya is van,bár már nem adok neki enni.

2020. jún. 23. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, de ha véreset ürít a babakutyád, akkor miért reggel viszed orvoshoz?
2020. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom merre jártatok vele mostanában, de napok óta mindenhol írják, hogy véres hasmenéses vírus van. Minél hamarabb orvos, és reméljük pár napon belül jobban lesz.

Még nincs olyan késő, hogy ma ne lehetne orvoshoz vinni, szoval futás inkább.

Nagyon figyelj rá, nehogy kiszáradjon!

2020. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A 7 hónapos annyira nem babakutya már, de a véres hasmenés valóban olyan tünet, amivel minél előbb orvoshoz kell vinni a kutyát, mivel nagyon súlyos, akár halálos betegségre is utalhat. Rengeteg minden okozhatja, ha friss vér, akár fel is sérthette valami vagy erőlködéstől (hasmenés közben is erőlködhet), Pesten egyébként több helyen olvastam, hogy véres hasmenéses járvány van, de ha az utóbbi napokban nem vittétek sétálni, akkor nehezen szedhette össze, mindegy is, a lényeg, hogy az okát csak orvos tudja kideríteni és kezelni is csak ő fogja tudni!

Egyébként én egy csúnyább, beazonosíthatatlan okú (tehát nem a nagymama tömte halálra egy jó adag hortobágyi palacsintával és attól f.sik a kutya típusú) hasmenés esetén is inkább felkeresem az orvost, mert az a biztos.

2020. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Budapesti vagy? Mert ott most felütötte a fejét a véres hasmenés járvány a kutyafuttatókban. Doki mindenképp!
2020. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok,de nem voltunk mostanában sétálni. Mindenképpen viszem orvoshoz.
2020. jún. 23. 18:52
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem felsertette a dio.

Laza nincs?

De ne rajtam muljon. Vidd dokihoz. O lazat mer stb.

2020. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp doki, ha belső sérülés, azt is orvos tudja kezelni.
2020. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mit mondott?
2020. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál szerencsére nem “komoly” a baj “csak” megevett valami növényt a kertbe. Ma már teljesen jól van. Diétáznia kell illetve kapott gyógyszert hasmenésre.
2020. jún. 24. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is egy hónapja jelentkezett ez a betegseg. Mikor elmentem itthonrol nagyon jo elfoglaltsagnak találta szetszaggatni a játékait, es gyorsan bezabalni a bélést. Az orvos azt mondta nekünk hogy ver csak azert volt benne mert erőlködött, 1 hét diétát kapott, es meggyógyult egy hét alatt, en azt tudom neked javasolni hogy mi pl alig kaptunk kaját. Kaptunk egy konzervet es egy nagyon keves száraz tápot es aztmondta az orvos ne adjak neki mást, csak ezt osszam be neki egy hétig. Nagyon éhes volt, folyton kaparta a tanyerjat, meg próbált kukazni:D en foztem neki ki rizst (sima sótlan vízbe) illetve minőségi parizert vettem neki, es összekevertem es napközben adtam neki egy keveset amikor éhes volt. Jobbulast nektek!♥️
2020. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!