Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szokhatja meg a helyét?

Mikor szokhatja meg a helyét?

Figyelt kérdés

Vasárnap kaptam egy kiskutyát. 8 hetes staffi és labrador keverék. Bent az előszobaban kapott helyet egyenlőre, egy 2éves törpetacsi mellé (ő a konyhában lakik) nappal ki vannak engedve az udvarra.

A pici nappal még azt mondom elvan, de az esték kegyetlenek. Kb szürkülettől éjfélig sír, vonyít, majd 4fele újrakezdi amíg nem foglalkozok vele addig. Nappal is van, hogy rájön a vonyithatnék. Van egy 1 éves fiam, így katasztrófa. Folyamat felkiabálja.

Mikor a tacsit hoztuk, emlékszem az első este csinalta ezt, utána már csend volt.

Gondolkodtam estére összeengedni őket, hátha a tacsi elaltatja úgymond, vagy megnyugtatja, csak félek mert a pici az lány, a tacsi meg kan, elég fickós, nehogy erőszakba torkolljon a játék.

Próbáltam már plüssjátékot adni neki, több kaját, puhatakarót, semmi nem vált be. Valakinek valami tanácsa?


2020. jún. 24. 08:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első héten együtt aludtunk vele. Beengedtük a házba, apa lent maradt és itt aludtak a kanapén. Igaz egyszer bepisilt a kutya, de hát ez van. :D Egyébként kinti kutya, Golden retrieverem van és most hat éves, de mindentől fél. Így először egyedül aludni is félt.
2020. jún. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nalunk a velealvás nem opció, én a gyeeek miatt nem tudok (köztünk alszik) apa meg 4kor kel, 2órat vezet a munkába, így biztos, hogy nem fog az agyunkon kívül máshol aludni.

Kinti kutya lesz ő is (+garázs, ha ugy van, max előszoba) csak míg nem kap meg minden oltást, meg ilysn pici addig hoztuk be.

2020. jún. 24. 08:16
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

SOHA ne menj ki hozzá ha nyűszít, pont ezzel tanítod meg neki, hogy ha sír akkor kimész hozzá. Ha ezt betartod 1-2 napon belül jobb lesz.


Egyébként miért nincs ivartalanítva a tacskó? Ebből később is lehetnek közöttük problémák, és amikor ő már 20-30-40 kgos lesz ott szegény pici tacsinak nem biztos, hogy jó vége lesz.

2020. jún. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem megyünk ki hozzá, pont ezért, hogy ne szokjon hozzá. 1szer nem mentünk ki megnézni, így az 1-2nap nem jött be...

Azért nincs a tacsi ivartalanítva, mert nincs... nem is tervezzük... ezt a lányt ivartalaníttatjuk majd úgy kb fél évesen

2020. jún. 24. 08:48
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg ha az ágy mellé teszitek az ágyát? Csak az első egy-két hétig.


Főleg azért sír, mert magányos, hiányzik az anyukája és a testvérei. Meg fogja szokni.

2020. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

" Bent az előszobaban kapott helyet egyenlőre, egy 2éves törpetacsi mellé (ő a konyhában lakik)"

Miért nem lehet összeszoktatni a két kutyát, amikor felügyelet alatt vannak? Akkor láthatnád, hogyan jönnek ki egymással.

Egy 8 hetes kölyökkel egyetlen kutya sem fog erőszakot elkövetni.

Az elhozott kölyöknek szüksége van akár emberi, akár állati társaságra.

2020. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

A lakásba nem jöhet be, semmi szín alatt.

Utolsó. Mint írtam, csak estére vannak külön, nappal együtt játszanak az udvaron (már amennyit a pici ébren van, rengeteget alszik). Meg míg meg nem unják egymást, és a pici elkezd hisztizni. Felügyelet nélkül nem hagyom őket együtt, a tacsi nem egyszer rámozdult már a picire.

2020. jún. 24. 12:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A rámordulás nevelő célzatú, nem támadási szándék. Éjszaka úgysem fogja piszkálni a kicsi, szerintem engedjétek össze őket.

Attól szerintem el fog csendesedni, nem fog aggódni hogy hirtelen mindenki egyedül hagyta.

2020. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Milyen rámordulás? RámoZdulást irtam. Azaz meg akarja 👌👈...

Meg mint írtam,nem a kicsi piszkálja a tacsit, hanem a tacsi akarja meg...

2020. jún. 24. 12:50
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg ivartalanítani kéne.
2020. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!