Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 féreghajtót adott az állator...

4 féreghajtót adott az állatorvos egy 40 kg-os kutyának. Hogyan kell beadni?

Figyelt kérdés
9 éves mentett kutyánk van, nemrég került hozzánk. Megkapta a kötelező oltást, és 4 féreghajtó tablettát. Egyszerre kellene a négyet beadni vagy 3 havonta egyet? 40 kg-os a kutyus.

2020. jún. 25. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre a négyet. 10kg = 1 tabletta. Így nektek kell mind a 4 db.
2020. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

meg kellene nézni a tabi nevét, rákeresni a neten, hogy egy tabi hány kilós kutyának jó, aztán úgy beadni.

amúgy törd el kanállal, jó porosra és szórd a vacsijára. meg se kíséreld úgy, ahogy a doki, mert látom még nagyon kezdők vagytok :D

2020. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

enyém jó érzékkel szagolja ki a kaján a féreghajtót :-D szóval nálam a módszer az, hogy apró darabba töröm, és oldalról teszem be a szájába. aztán megemelem a fejét és imádkozom, hogy lenyelje.

ha szerencsém van, nem köpi ki.

2020. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Májkrémbe csomagold be, s egyszerre mind a négyet.
2020. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Ismerősömég úgy adják be hogy belerakják a kutya szájába után befogják a kutya száját és várnak amíg le nem nyeli. Én úgy csinálom belerakom a kutyaszalámiba és megeszi.
2020. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az amit többen is írtak, valami nagyon finom és illatos cuccba tedd bele neki, amit szinte rágás nélkül behabzsol. Így észre sem fogja venni hogy gyógyszert kapott.

A mi mentettünk az elején annyira nyammogott mindenen, olyan bizalmatlan volt hogy mindent jól megnézett és megrágcsált mielőtt le merte nyelni, így a fenti módszer nálunk nem működött. Maradt az a módszer amit az orvos is csinál, ujjal finom erőszakkal kinyitni a száját és lenyomni a tabit a torkán, hogy ne tudja kiköpni. Később, mikor jobban bízni kezdett már bennünk és nem rágott meg mindent nyolcvanszor (meg mert utáltam állandóan "megerőszakolni" amikor gyógyszert kellett neki adnunk), átvertem. Felkarikáztam egy virslit, az egyikbe belenyomtam a gyógyszert. Felcukkoltam a kutyát, hogy "Figyeeeeeld mit hozok, milyen finomat fogsz kapni, megnyalod utána az összes ujjadat nyami nyami", és amikor már kellően ráizgult a témára egyenként elkezdtem neki adogatni a falatokat. Láss csodát, véletlenül lecsúszott az a gyógyszer is, és észre se vettük :D

Szerencsére mostmár nem kell trükközni, megeszi a tápjával együtt a gyógyszert.

2020. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez aranyos :))
2020. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre mind a négyet. Egyenként májkrémbe csomagolva! Össze ne törd, mert még azt a kaját is megutálja, amire szórod!
2020. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!