Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak helyette?

Milyen tápot adjak helyette?

Figyelt kérdés
Eddig Brit Premium Junior M tápot kapott a kiskutyam, de azt mondtak, hogy a csirkes tappal rosszat teszek. Ilyen áron tudtok esetleg alternativat javasolni helyette?

2020. jún. 25. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem teszel rosszat vele, csak ha csirke allergiás. Ha nem allergizál a táp, felesleges váltani
2020. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miben mutatkozik meg az allergia?
2020. jún. 25. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Hasmenés, kiütés, szőrhullás, vakarózás, fülgyulladás, leggyakoribbak egyike. De ha bármi szokatlan, nyilván elviszed dokihoz és megmondja. Ha a csirke minden kutyának rossz lenne becsődölne a kutyakajás.
2020. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek közül a vakarozas van csak nálunk. Elég sokat vakarozik, de biztos nem bolhas, azellen folyamatosan kap dolgokat. Doki azt mondta allergiat csak vervetel utan allapit meg, es azt a kutya 1 éves kora körül csinálna először. Mikor említettem neki, hogy a tapos boltban hipoallergen kolyoktapot ajanlottak, azt mondta, hogy akkor lesz felnőtt korára biztosan allergiás ha már most hipoallergen táppal etetem.
2020. jún. 26. 07:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában a tápban lévő csirkére allergizálnak a kutyák. Ha veszel csirke mentes tápot, kb egy hónap alatt kiderül,az-e a vakaródzás oka.

Egyébként simán kereshetsz másik orvost, aki elvégzi a tesztet a pénzedért.

2020. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a dokinak, hogy nem allergiás kutyának felesleges hipoallergén tápot adni, illetve az ételallergia teszt sem a legmegbízhatóbb, ha már vannak tünetek, akkor egy csomó mindenre hozhat fals eredményt. Az én kutyám pl. csak a marhára allergiás, de amikor megcsináltuk a tesztet már belobbant az allergiája (fülén és nyakán viszkető, piros kiütések voltak) és szinte mindenre bejelzett, bárányra, kacsára, csirkére, amiket a mai napig tök simán eszik és semmi baja.

A vakarózás környezeti allergiától is lehet, ha már allergiatesztet csinálsz, én inkább a környezetit javaslom, az megbízhatóbb, csak az meg sok esetben olyan, hogy nem tudsz nagyon sokat tenni ellene. Szerintem az előző válaszoló javaslatát érdemes megpróbálni, váltasz egy csirkementes tápra (nem kell, hogy hipoallergén legyen, elég ha nem tartalmaz semmilyen baromfiszármazékot) és ha elmúlik a vakarózás, akkor a csirke volt a gond. Fontos, hogy akár 6-8 hét is lehet, mire kiürül a szervezetéből az allergizáló elem, ezért ha a váltás után is vakarózik még 1-2 hétig még nem lehet kijelenteni, hogy biztos nem a csirke, ki kell várni legalább egy másfél hónapot.

2020. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ismertek/tudtok ajánlani valamilyet? Elkezdtem nézni a tápokat, de még azokban is amikre az van írva hogy bárány&rizs, az osszetevoknel ott a csirke vagy hogy szárnyas. Valakinek esetleg ha volt hasonló problémája, tud bevalt teljesen csirkementes kolyoktapot mondani?
2020. jún. 26. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!