Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákra milyen hatással van...

Kutyákra milyen hatással van a kemoterápia?

Figyelt kérdés
Sajnos a kutyámnál limfómát diagnosztizáltak, annak is a legagresszívabb fajtáját. Az orvos kemot javasolt. Tanácstalan vagyok, mivel a kutyámon a duzzadt mirigyein kívül nem látni, hogy bármi baja lenne. Boldognak és aktívnak tűnik a lelkem. Jó az étvágya. Nem akarom azt, hogy a kemo után egy remetét vigyek haza. Valakinek vannak tapasztalatai kemoterápia után?

2020. jún. 26. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Ha rákos, akkor altasd el. Meggyógyulni nem fog, csak kínlódni.
2020. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szeretem a kutyámat és jót akarok neki. Emberre sincs jó hatással a kemo, így nyilván állatokra sem. Féltem és nem akarom kínozni. És most már légyszives hanyagolj, mert nem vagyok kíváncsi a hülyeségedre
2020. jún. 26. 10:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy feltételezhetsz olyat a másikról ismeretlenül hogy hagynám meghalni. Téged biztosan hagynálak, de a kutyámat nem
2020. jún. 26. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed, hogy kezelteted! A limfóma nagyon jól reagál kemóra, még humán esetben is! Ne foglalkozz ostobákkal! Állítólag az ebek sokkal jobban viselik a kemoterápiát - kevesebb náluk a mellékhatás is - mint az emberek.


[link]


Teljes gyógyulást kívánok a kutyádnak!!!

2020. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azok nem duzzadt mirigyek, hanem nyirokcsomók, amikben összegyűlnek a megbolondult fehérvérsejtek.


Kemoterápiáról (mint terápia, nem konkrétan limfómás eset) tudok nyilatkozni nagyszülő révén, habár semmit nem fogsz érni vele, mert szertől és szervezettől is függ, hogy hogyan reagál rá. Biztatásul annyit, hogy annak idején minket is beszarattak, hogy mennyire rossz a kemo, meg fog halni tőle, hű, bele ne menjünk, aztán mellékhatások nélkül megúsztuk, annyi, hogy a vérképét szoros kontroll alatt tartották és szükség esetén kapott infúziót. Állatoknál nem tudom hogyan megy ez, gondolom ott is hasonlóan kontrollra kell járni majd.


Én a helyedben belekezdenék a terápiába, aztán ha nagyon rosszul lesz, még le lehet állni vele.

2020. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
91%

Szia. Limfómás vagyok. Ismerem a kemót és a sugarat is. Szeretem a kutyámat is. A helyedben akkoris kezeltetném, mert nincs szívem ahhoz, hogy szenvedjen.

A kemotól lehet fogyni, meg szar is, de enni enni enni(meg nyílván inni is) kell.

2020. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!