Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen agárt vegyek?

Milyen agárt vegyek?

Figyelt kérdés

•mennyire jól jön ki más kutyákkal az agár?

•milyen típusút vegyek? (Pl angol/spanyol stb)

•mennyire nagy a mozgásigényuk?

•mennyit esznek?

Nem találtam a neten válaszokat!



2020. jún. 26. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Itt se fogsz kapni, ha nem árulod el mire kell és mit tudsz neki nyújtani, volt-e már kutyád stb.
2020. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Volt kutyám, közelben van kutyasuli, kutyajátszótér, állatorvos. Illetve egy 650 m2-es kert. Nem versenyeztetni szeretném még nem vadászatra. Van kutyám most is
2020. jún. 26. 17:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Milyen kutyád van most?

Sétálni mennyit szoktatok?

2020. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kis olasz keveset eszik, nincs nagyon mozgásigénye, inkább egy öleb, tehát bent a helye a gazdi mellett. Olyan kutyákkal, akik nem tiporják le, elvan.

Whippet talán a leggyakoribb hobbi agár, akiket ismerek, jól elvannak kutyákkal, a mozgatás kb annyi, hogy megadod neki a lehetőséget, hogy a fajtársaival futkározzon és lefárassza magát.

Angol agaras ismerőseim is vannak, az ő kutyáik elég aggresszívak a többiekkel, de simán kezelhetőek.

Az oroszokról tenyésztőkkel beszéltem és falkában elvannak, de más kutyákkal szintén inkább dominánsak, határozott gazda kell hozzájuk.

Afgán agarakról szintén tenyésztőkkel beszéltem és még szerintük is nagyon buták, könnyen elkalandozik a figyelmük, de ők nem aggresszívak más kutyákkal.


A többiről nincs infóm, de remélem azért tudtam segíteni.

2020. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szoktunk sétálni, de csak néha. Goldi-németjuhász keverekunk van (40 cm marmagasság) koszke a válaszokat
2020. jún. 26. 20:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont agarat szeretnél? Mi fogott meg bennük?

Nehéz így látatlanba ajánlani, mert mindegyik agárfajta más, igényekben, taníthatóságban, szocializációban. Egy keleti típusút (afgán, perzsa, orosz) össze se lehet hasonlítani egy angol vagy egy magyar agárral. A whippet meg megint külön kategória, mert a fajta kialakításakor kevertek bele terriert is, így más a viselkedése mint a többi agárnak.

2020. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésemre. Írok egy kérdést, és nem kapok rá választ, csak bántó kommenteket, hogy jaj, miért pont ilyet, meg teljesen más meg nemtom. Ha eljutottál ehhez a kérdéshez van időd megválaszolni, miért más az angol meg a mittudomen milyen agár. Tetszenek az agarak ennyi. Választ! Ismétlem választ szeretnék, nem kérdést. Én vagyok a kérdező, te meg a válasziro, tehát nem kérdést írsz hanem választ. Köszönöm (u.i.:4. Válaszírónak köszönöm)
2020. jún. 27. 00:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántó komment volt, de egy agár tartása más mint egy goldi-németjuhász keveréké. Teljesen más. De akkor válaszolok a kérdéseidre sorban


- Hogy mennyire jön ki jól kutyákkal az nevelés és szocializáció kérdése, de agaraknál gyakran előfordul hogy csak a saját fajtársait kedveli. Ez főleg igaz a keleti fajtákra. Nagyobb agarakat érdemes kistestű kutyákhoz is szoktatni kölyökkorban, hogy később ne nézze őket prédának. A másik meg hogy egy agár az többi kutyákhoz szokott embernek eléggé durván tud játszani. Csípked, piszkálja a másik kutyát, odakap neki, ezzel próbálja elérni hogy kergessék vagy ő kergethesse a másikat. Számukra ez a játék. Ezt sok más fajtába tartozó kutya nem tolerálja. Nekem whippetem van így arról tudok nyilatkozni, amikor játszik és beindul egy terrorista kis köcsög tud lenni, és egy türelmetlenebb kutya ilyenkor durván nekiugrana emiatt. Erre figyelni kell, és ezért nem is szokták annyira szeretni az agarakat a kutyafuttatókban.


- Milyent típust? Ha első agarad lesz és hobbikutyának szeretnéd, akkor a magyar vagy angol agarat ajánlanám, vagy ha közepes méretben gondolkozol akkor a whippetet. Spanyol agár itthon ritka. A többi fajta meg nem igazán kezdőnek való a habitusuk miatt, több gondozást igényel a bundájuk (főleg az afgáné) és nagyon drágák. A kis olasz agár a legkisebb fajta, de nagyon törékeny, németjuhász keverék mellé nem is ajánlom.


- Mozgásigényük nem nagy, igazi kanapékutyák. A kölykök energikusabbak, folyton pörögnek, de a felnőttek már inkább egész nap csak heverésznek. Napi egy óra futkározás (főleg ha azt teljes sebességükben is meg tudják tenni egy pár percig) bőven elég nekik, de ez nem azt jelenti hogy csak ennyi legyen a napi foglalkozás náluk. Futkározás mellett igénylik a heti többszöri sétát is és az új ingereket. Amit fontos az agarakról tudni sétánál, hogy póráz nélkül nagyon rizikós őket sétáltatni. SOHA nem lesznek 100%osan behívhatóak, hiába tanítod. Ha elindul a vad után és bekapcsol náluk az űzőösztön nem fogod tudni lehívni róla.


- Általában többet esznek mint egy hasonló súlyban lévő másik fajta kutya, gyorsabb az anyagcseréjük. Például ha barf etetést választod nála akkor az átlag kutyák a végleges testsúlyuk 2-3%-ának megfelelő húst kapnak egy nap. Ez egy agárnál minimum 4-5 %, de egyénre szabott inkább. Hamar meglátszik rajtuk ha hízni vagy fogyni kezdenek. Példának a whippetemnél, aki még nincs egy éves se, 15 kiló körül lenne felnőttként a súlya, ezért napi 300g hús lenne neki előírva normális esetben. De ez nagyon kevés nála, így 6-700grammot kap kétfelé elosztva egy nap, és így is tartja a súlyát, esetenként fogy is ha kicsivel kevesebb kaját kap. Persze emellett nagyon sokat mozog.


Amit még érdemes az agarakról tudni, hogy nagyon érzékenyek. Nevelni, tanítani pozitív megerősítéssel szabad. Ez nem azt jelenti, hogyha nagyon kihúzza a gyufát kamaszként akkor nem kaphat egy grabacrázást. De folyamatos szigorral és kiabálással NEM lehet nevelni egy agarat, mert összetörik. Taníthatóságilag meg nem olyanok mint egy goldi-németjuhász keverék. Nagyon nem. Az agár egy önálló gondolkodásra kitenyésztett fajta, aki nem fogja végigcsinálni a kutyaiskolákban az engedelmes tanfolyamokat. Alap engedelmes dolgokra megtanítható, de azon felül nem érdekli már őket a többi. Mondjuk ez egyedenként változhat, de általánosságban az agár inkább egy önfejű, önálló akarattal bíró kutya, akinek nem az az életcélja hogy a gazdájának pattogjon, nem fog neked 20szor leülni, csak jó esetben 5ször és utána megunja. Macskakutyák, a gazdinak kell kiszolgálnia őt :) Ez a keleti fajtáknál sokkal jobban látszik, ők a legkevésbé taníthatók ilyen szempontból, és pont ezért is tartják az afgán agarat az egyik "leghülyébb" kutyának, mert ő teljesen önfejű, és nem engedelmességre lett kitenyésztve.

2020. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magyar agaram van.

Két komondor mellett tartom, teljesen jól kijönnek.

Utcán, kutyafuttatóban sem volt soha gond, de tény, hogy a dominánsabb fajták közé tartozik.

Én a magyar agárt javasolom leginkább, egyrészt egészségesek, másrészt az itteni klímára a legjobbak, harmadrészt árban is a legolcsóbbak, negyedrészt: magyar.

Nincs nagy mozgásigényük, egész nap elheverészik. Kell neki a mozgás, de inkább rövidebb intenzív, mint sok legyen.

Valóban többet esznek, mint a hasonló méretű fajták. Az én 27-28kg-os szuka agaram annyit eszik, mint a régi kan német juhászom, ami 40-42kg között mozgott.

2020. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most eléggé elbizonytalanodtam annál a résznél hogy nem lehet tanítani őket. De köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 27. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!